Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yalova taraflara tur yapmayı düşünenler var mı acaba

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında emre.isb tarafından paylaşıldı.

1. emre.isb

emre.isb Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar yalovaya turlayacak olanlar var mı istanbul kocaeli illerinden

2. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  3. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Dün ben o turu yaptım, gayet iyiydi, havanın da güzel olması etmendi tabi. Ne zaman için düşünüyorsun?

4. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bertan merhaba. Rotan nasıldı? Yalova-Termal-Sudüşen Şelalesi-Haydariye Köyü üzerinden Gemlik-Mudanya mı yoksa Yalova-Şelale-Yalova arası mı? Yol ile ilgili bilgi verebilir misin?

Eğer bir aksilik olmaz ve hava güzel olursa 14 Haziran Cumartesi günü düşünüyorum.

5. emre.isb

emre.isb Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    benim düşüncem 14 ya da 21 haziran daha karar vermedim bu hafta belli olur

6. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Kocaeli'den Yalova sahile kadar gittim, şelaleye inmedim. Sonra da telefon gelince planladığım saatten erken dönmek zorunda kaldım. Yol ile ilgili sıkıntı yok, birkaç noktada daralıyor fakat onu da kontrollü şekilde geçmek mümkün, zira İznik yolunu bilenler vardır ne kadar dar olduğunu, onun yanında bu yol otoban kalır :) 30 ortalama ile sürmüşüm ben, rüzgara rağmen. Sadece bir noktada üst geçit çalışması var eğer ana yoldan ilerlersen, o da 200 m kadar falan ya sürüyor ya sürmüyor. Dediğim gibi Termal'e girmeyi düşünmedim ama ekip olursa birlikte yapılabilir.

Ekleme: Otobüs ya da deniz otobüsü ile mi gelmeyi planlıyorsunuz, yoksa İstanbul'dan bisikletle mi?

8. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

Sanırım benzer rota değil :D Ben İstanbul'dan İDO ile Yalova'ya geçeceğim. Günübirlik bir etkinlik olacak. Yalova-Sudüşen Şelalesi-Yalova rota. Aslında Mudanya'ya kadar devam edip orada bitirmeyi düşündüm ilk başta. Ancak yol nasıl ve bir günde biter mi emin olamadım. O yüzden bu seferlik sanırım Yalova-Sudüşen Şelalesi-Yalova rotasında gideceğim.

9. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Telefon sağolsun :D

İdo kullanacaksın, ben kafamda bisiklet ile gelip dönüşü İdo gibi düşünmüşüm :) Mudanya tarafına inmedim o yol hakkında fikrim yok, aslında bir gün konaklayacak bir yer bulursam geniş bir Bursa turu da güzel olur. Yalova-Şelale-Yalova bir günde biter, ki bir günde İznik turu yapmıştım 230km, o İznik yolunun yokuşu felakettir.

Toparlarsak Yalova-Şelale-Yalova yaparsan güzergah bir günde bitirilebilir bir parkur.

10. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet günübirlik bir tur düşündüğümden Yalova-Şelale-Yalova yapacağım sanırım. Tabi hava durumu ve yol ile ilgili bir aksilik çıkmazsa. Katılmak isteyen arkadaşlarla da tanışmak beraber pedallamak isterim.