Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yalova planı (nereler gezilir?)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Furkan Yaldızkaya tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki günlerde bir yalova turu yapma planım var. Fakat tarih tam belli değil. Yenikapıdan sabah feribota binip akşam tekrar yalovadan dönmeyi planlıyorum. Nereleri gezmem lazım nerelere gitmeliyim? Daha önce gidip günübirlik tur için plan önerebilecek arkadaşlar çok makbule geçer :) Tur tarihini kararlaştırdığımda buraya tekrar yazarım isteyenler ile beraber gidebiliriz :) herkese iyi akşamlar teşekkürler..

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. burak karakaya

burak karakaya Yeni Üye

merabalar furkan bey bir kaç farklı rota izliyebilirsiniz gezip görme yada pedallama agırlıklı olur hani seçenekleriniz.size ilk önerim feribottan indikten sonra termal tarafına gitmeniz bu yol üstünde türkiyede sayılı bulunan mavi yeşil yollardan var agaçlıkların arasından güzel bir yoldur bu şekilde termale varabilirsinz orda hem ormanlık alanları dogayı gezebilirsiniz güzel termal bir bölgedir. hemde Mustafa Kemal Atatürk'ün evide orda ziyaretçilere açıktır daha sonra yada öncesinde yol üstündeki güzel kahvaltı meklanlarından birinde kahvaltı edebilirsiniz. bu noktaya kadar eğim çok azdır bu noktadan sonra isteğinize göre devam edip keşfetmek elinizde daha sonra dönüşe geçebilirsiniz dönüştede mavi yeşil yol bitiminden direk deniz kenarından yalovanın ilçesi olan çiflikköy tarafına sahil kenarından aytılmadan devam edebilirisinz yine bu yol üstünde Atatürk'ün yürüyen köşkünüe ziyaret edip orda akşam çayınızı içebilirsiniz ve turu noktalarsınız. bu tur hem gezmesi güzel yerleri hemde düz yolları içermekte tavsiye ederim. 2.alternatif ise Yalovadan direk çınarcığa gidebilirsiniz buranın kış nüfusu 12bin yaz nüfusu 150bin+ dır yoluda uzun olmayan iniş çıkışlarla doludur zevkli keyifli bi yoldur ama birazcık kondisyon isteyebilir tabi:) gitgel 35km yi görürsünüz sanırım. harita üstündende rota yardımında bulunmaya çalışırım karar verirseniz şimdiden iyi turlar size :)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=116347 Günlük değer için fazla olabilir rampalı bir yoldur ama aklınızda bulunsun :)

Oktay Erkan bunu beğendi.
  3. Furkan Yaldızkaya

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Burak bey teşekkürler :) kondüsyon olarak sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü kışı boş geçirmemeye çalıştım. Belirttiğiniz turları değerlendireceğim. Aslında spontan olarak keşif yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Fakat yinede en azından nereye varacağız kaç km gibi bilgileri edinmek gerekiyor.

Tekrar teşekkürler. İyi akşamlar :)

4. burak karakaya

burak karakaya Yeni Üye

rica ederim şuan okul dolayısıyla İzmirdeyim ama yaz aylarında yolunuz düşerse birliktede pedallarız bu yolları görüşmek üzere:)

5. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Furkan kardeşim slm 9 mart pazar pedalşörlerin yalova turu var pendikten 08:15te geçiliyo ,zevkli oluyor turlar genelde tavsiye ederim ben gideceğim.Bilgine..

6. Furkan Yaldızkaya

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teklifiniz için teşekkürler ama maalesef o günlerde müsait değilim başka bir tura inşallah :)

7. umut tanrıverdi

umut tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    furkan bey ben bu turu iznike kadar yapıp bir gün kalıp dönmek üzere planladım birazda gezmek için .fakat bu ay soğuk geçeçek gibi bu yüzden nisanda düşünüyorum .yoksa yalavoya kadar eşlik ederdim size.neyse siz yapın burdan paylaşırsınız turnuzu.iyi pedallmalar...

furkan bey ben bu turu iznike kadar yapıp bir gün kalıp dönmek üzere planladım birazda gezmek için .fakat bu ay soğuk geçeçek gibi bu yüzden nisanda düşünüyorum .yoksa yalavoya kadar eşlik ederdim size.neyse siz yapın burdan paylaşırsınız turnuzu.iyi pedallmalar...

8. Machete01

Machete01 Misafir

Su düşen şelalesi, Erikli Şelalesi, Dipsiz Göl, Delmece Yaylası. Saydıklarım Yalova'nın doğa güzelliklerindendir. Su düşen şelalesi termal tarafındadır, feribot iskelesinden yaklaşık 27 KM uzaklıktadır. Diğer bahsettiğim 3 yer ise teşfikiye tarafındadır.. Sırası ile Erikli şelalesine 35KM, Dipsiz göle 40 KM Delmece yaylasına ise 46 KM yol gitmeniz gerekecektir. Delmece Yaylası'nın rakımı 800 metre civarı. Tabi bunların birde dönüşü var. Şuan bisikletim olsaydı eşlik ederdim, fakat en yakın tarih olarak yazın başında tekrar bisiklet sahibi olacağım inşallah. Su düşen şelalesi, diğer 3 yer ile oldukça alakasız bir yerdedir. 2 tarafı da görmeniz ne yazık ki günü birlik bir tur için fazla zor olur. Benim önerim eğer tek gelir iseniz, Su Düşen şelalesini görün. Hem yakın hemde güzeldir. Tek başına diğer saydığım 3 yere gitmek sıkıcı gelebilir.

9. Furkan Yaldızkaya

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar turu yapar yapmaz güzel bir tur yazısı yazacağım inş, :)