Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yalova-armutlu-gemlik-mudanya-trilye tur planı. mayıs 2016

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kaan.Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yaş ortalamasının 50-55 civarında olacağını tahmin ettiğim bir grupla, Mayıs ayında Yalova - Armutlu - Gemlik - Mudanya - Trilye turu yapacağız.
    İlk gün Pendik'ten feribot ile Yalova'ya geçip aşağıdaki rotayı yapmayı planlıyoruz:

Tur_01.jpg

İkinci gün rotamız ise şöyle:

Tur_02_Alt.jpg

Ve son gün:

Tur_03_Alt.jpg

Son gün Trilye'de bir programımız olacağı için öğle saatinde orada olmak amacıyla kısa tuttuk.

Öncelikle bu rotayı geçmiş olanlardan ama mümkünse fikir verebilecek herkesten görüşlerini rica ediyorum.

Yaş ortalaması yüksek olduğu için yanımızda bir araç desteği olacak. Özellikle kamp malzemesini taşımak ve yokuşlarda destek almak için iyi olacağını düşünüyorum. "Öyle bisiklet turu olmaz" dememenizi rica ediyorum. Zira amaç performanstan çok "birarada olma hali". 2,5 günde 145km yol ve yaklaşık 1.500m irtifa kazancı var. Katılımcıları düşününce araç desteği olmadan çıkmaya (sorumluluk almaya) ben de korkuyorum doğrusu.

2. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Günlük max 60 km. Son derece keyifli bir tur olacağını düşünüyorum. Rotada güzel. Şimdiden iyi eğlenceler diliyorum

Kaan.Özçelik bunu beğendi.
  3. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Özellikle rotayı bilenlerden yorum ve bilgi rica ediyorum.

4. S.Koca

S.Koca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    biraz daha uzun olsaydı keşke. mayıs gibi birşeyler yapma niyetim var benim de.

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Planladığınız turu kıyıdan değil ama Delmece yaylasından geçerek yaptık (Kıyıyı daha önce turlamıştım.)

Tur yazım forumda var. Linki aşağıda.

Güney marmara bisiklet turu (23-25/04/2015)

Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

Kazasız ve keyifli turlar

five

Candan Biberci ve Kaan.Özçelik bunu beğendi.
  6. irfanyazicitunc

irfanyazicitunc Onursal Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Selamlar kaan bey bu planlamis oldugunuz turun yalovadan sirasiyla cinarcik, , esenkoy,armutlu, kumla ve gemlik guzergahini yaptim .
    Yalovadan sonra cinarciga kadar biraz egimli yol inisli cikisli,gerci pek inisi az ama:) esenkoyden sonra armutlu yarimadasini donene kadar devamli tirmanis mevcut burada epey bir irtifa cikiliyor.armutluya geldiğinizde yani yarim adanin oteki tarafi kumla ve gemlik istikametine kadar pekte ic acici olmasada inisli cikisli bir sahil hatti mevcut.gemlikten sonrasi mudanya yolunu bilmiyorum, aslinda merakta ediyorum. kismet olursa bu yaz gitmeyi planima almis bulunmaktayim .sizlere iyi yolculuklar dilerim.

7. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Kaan.Özçelik Armutludan sonraki rota sırasıyla Fıstıklı,Narlı,Karağaç,B.Kumla,K.Kumla ve Gemlik.Gemlik'e gelene kadar ortalama %4-9 eğimli çıkış ve inişli bir yol.Gemlikten sonraki güzergah yine kıyı şeridinden sırasıyla Kumsaz,Kurşunlu,Altıntaş,Güzelyalı,Mudanya,Kumyaka ve en sonunda Trilye.Gemlik Mudanya arası olan güzergah kolay geçecektir.Mudanya Trilye arası olan 10 km lik kısım biraz zorlu geçecek.Yol dar ve bol virajlı ve dik bir güzergah.10 km 40 km ye bedel diyebilirim.Herşeye rağmen çok zevkli bir rota.Bursa'nın doğası hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum.

irfanyazicitunc ve Kaan.Özçelik bunu beğendi.
  8. Onur ÇÖMEZ

Onur ÇÖMEZ Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar, geçen yaz bir arkadaşımla yalova-termal-çınarcık-yalova üçgeninin yapmıştık. Gayet keyifli bir turdu. Termal'den Çınarcık'a çıkarken eğim baya zorlamıştı ama sonunda varmış olduğumuz manzara buna değerdi. Sonrasında Çınarcık... Ve denize girip terini serin sularak bırakmak... Anlatılamaz yaşanır arkadaşlar. Bursa Orhangazili olarak bu bahsettiğiniz rotanın çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Bence destek arabasını kafanıza takmayın maksat beraber olmak ve eğlenmek değil mi zaten...

9. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güzel bir deneyim olur umarım sizler için. Benim de böyle bir tur hevesim var ama bakalım. İş güç ne zaman ara bulabilirsek artık :)

10. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Armutlu-gemlik ve gemlik-kursunlu-mudanya güzergahında yolların daraldığı noktalar var. Oralara dikkat edin hocam

11. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bazı yerlerde emniyet şeridi yok. Arkanızı gösterecek bir ayna bence size yardımcı olur.

12. Seçkin Keskin

Seçkin Keskin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba, Mudanya-Gemlik ve Mudanya-Tirilye arasıçokkısa turlar yaptım.Mudanya-Trilye arası kolay geçeriniz yol dar değil çok keyifli arada 6.km de Kumyaka köyüvar.kuşunlu Mudanya arası 12 km inişli çıkışlı biraz yorucu yol dar şuan genişletme çalışmaları var.Güzergahınız çok keyifli bende bu arada Ben Mudanyada yaşıyorum geldiğinizde size katılmak isterim ,sorunuz olursa görüşürüz.

13. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    gemlik-kurşunlu-mudanya yolunda şuanda yol çalışmaları var özellikle kurşunludan sonra 2-3 km bol mıcırlı ve kamyonlu bir yol sizi bekliyor olacak. ama gelin görün zira mudanya ya 15 km mesafede trilye yönündeki ketenderesi mevkine roro limanı yapılması kararlaştırıldı.özellikle zeytinliklerin talana açılmasıyla itibaren çevre katliamı malesef ege ve güney marmarada birçok yerde hız kazandı.

Candan Biberci bunu beğendi.
  14. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @orcun oguzhan
    Geçtiğimiz ay Kapanca limanına tarih araştırması için tur yaptım.Ketendere mevkiinde çok fazla köpek var bilginiz olsun.Onun haricinde yolda tek tük denk gelsede sadece havlıyorlar atak yapmıyorlar.

orcun oguzhan bunu beğendi.
  15. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Candan Biberci bunu beğendi.
  16. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @orcun oguzhan öyle demeyin. o 200 yıllık zeytinlikler kesilmese yollarda bmw mercedes göremezdik.
    Tüm ağaçları keselim yerlerine yeşil binalar dikelim. Yeşili sev, ağacı kes.

orcun oguzhan ve Candan Biberci bunu beğendi.