Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakında yeni bir bisiklet alacağım...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ogulcandaan tarafından paylaşıldı.

1. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Kendi kafamda bir yol bisikletinin bana uygun olabileceğini düşünmüştüm ama aldığım yorumlar yol bisikletinden soğuttu :D yolların durumu yüzünden. Ve istanbuldaki evimizin çevresi olsun ya da yazlık olsun, mtb ile zevkinize bakabileceğiniz yerler ve bunları düşününce mtb sıcak gelmeye başladı. Üzerine bir arkadaşın yaptığı yorum ile kendime geldim. 'Yol bisikleti ile gidemediğin yerlere, dağ bisikleti ile giremediğin yerlere gidersin' :D Bende bir mtb bakmaya başladım. Yaklaşık 2000 lira bir bütçem var belki 200 lira daha aşabilirim. 2 bisiklet seçtim Kron 3000D ve trek 4900. Bu konuda yorum ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bir daha düşün. MTB heryere gider gibi gelse de kullanımı çok kısıtlıdır. Güzel bir şehir bisikleti alabilirsin.

3. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Carraro crx3012 veya 1760 tl ye bianchi mega alıp kalan parayı aksesuar giyime yatırabilirsin:;)

4. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    yol bisikleti isterken mtb almak çok farklı.arada olan şehir bisikletleri
    ne bakabilirsiniz. ilk önce kullanım amacını belirlemelisiniz

5. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hiç araziye, dağa, taşa, tepeye, ormana girmeyecekseniz, tek gayeniz asfalt yolda bisiklet sürmek, kimi zaman uzun turlara çıkmaksa, benim şahsi önerim yol bisikleti almanız olacaktır. Ben şehir bisikleti kullanıyorum, ikisinin arası olsun dedim, yollar Türkiye'de berbat, amortisör olsun arada kilitlerim düz maşa gibi kullanırım dedim, 1000 km üstüne çıktıktan sonra bir pişmanlık kapladı beni.. Yol bisikleti almadığım için çok pişmanım. Bisikletimden memnunum, hiç sorun çıkarmadı ama arkadaşımın yol bisikletini arada sürüyorum da kendimi yerlere çalasım geliyor. Eğer amacınız sportif dağ bisikleti sürücülüğü değilse, kendinizi hiç dağlara, piknik alanlarına, göllere atmayacaksanız, tek gayeniz asfaltta bisiklet sürmekse, bence çok iyi düşünün şehir mi yol mu diye. Sadece bir öneri, sonrasını göremeyiz ama çok düşünürsek biraz fikir edinebiliriz. Şehir bisikleti kesinlikle yol bisikletinin performansına yanaşamıyor..

6. ismet caner

ismet caner Aktif Üye

Seviye:
    Ben bir mtb kullanıcısıyım fakat yol bısıkletı hakkında yapılan yollar bozuk kullanamazsın mtb al önerilerının çok saçma olduğunu düşünüyorum. Mtb dağda sınırsızdır yol bisikleti yolda. Bozuk asfalt için mtb almak çok yanlış olur. Nerede sınırsız olmak istiyorsanız o bisikleti tercih edin. Bu arada bozuk yollardan dolayı alınıp asfaltta kullanılan mtblere acıyorum inanıyorum ki onlarda.isyan ediyordur.

7. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende mtb aldım fakat bu forumu görünce pişman oldum

8. ismet caner

ismet caner Aktif Üye

Seviye:
    Benimde yol bisikleti hayalim var ama mtb yarışı tutkumdan dolayı bunu gercekleştiremiyorum :)