Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakın zamanda Chain Reactions'tan sipariş veren var mı?

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında hlksnrr tarafından paylaşıldı.

1. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostlar merhaba,

Kilitli pedala geçeceğim ve ayakkabı araştırması yapmaktayım.CRC'de şu ayakkabıyı çok beğendim fakat merak ettiğim şu var;

Ayakkabı : Diadora Phantom Road Shoes | Chain Reaction Cycles

Yakın zamanda CRC'den alışveriş yapanlara sorum şu örneğin bu ayakkabının liste fiyatı 91.99 euro fakat şuan 38.99 euro.

CRC siparişlerde liste fiyatı belirtip sonra indirim oldu deyip en son ödediğim tutamı yazıyor yoksa ürün bedeli diye sadece 38.99 euro mu yazıyor?

Son zamanda sipariş veren arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum.

Düzenleme : Sorumun sebebi şu , eğer liste fiyatı sonra indirim belirtilirse ptt liste fiyatı üzerinden vergi alıyor.Bu sebeple soruyorum.

Yok mu yakın zamanda sipariş veren ?

2. DOKTORBEY

DOKTORBEY Bianchi TDL 1100

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    konununuzu bir yere kopyalayın çünkü birazdan konununuz başlığı caps lock ile açtığınız için silinecek

Son düzenleme: 25 Haziran 2016
  3. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @DOKTORBEY Başlık düzenlenemiyor mu? Başlığı düzeltmek yerine neden konuyu siliyorlar ?

Keşke konunuzu kopyalayın,silecekler diyene kadar başlığı düzünleyin deseydiniz.

Son düzenleme: 24 Haziran 2016
  4. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
  5. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben sürekli alıyorum Chain Reaction'dan. Faturanın üstünde indirimli fiyat, yani sizin ödediğiniz tutar oluyor.

hlksnrr bunu beğendi.
  6. Orhan Akarkut

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Ben başka yerlerden aldım, indirimli fiyatlar 75'e yakındı, bir sıkıntı olmadı.

hlksnrr bunu beğendi.
  7. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba haluk,

linkdeki ayakabinin indirimli fiyati degil gercek fiyati 40,49€ Diger belirlenen fiyatin önünde UVP yaziyor ve UVP (unverbindliche Preisempfehlung) üretici tarafinda önerilen fiyatdir demek.

Senin faturanda ise nekadar ödedigsen okadar yazar, indirimli olsa bile ödediginden fazlasini yazmazlar.

hlksnrr ve VolkanÖzcan bunu beğendi.
  8. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    @hlksnrr her zaman ödediğin fiyat yazar zaten.

hlksnrr bunu beğendi.
  9. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Bora Kıraç Çok teşekkür ederim cevabınız için.

@Orhan Akarkut Cevap için çok teşekkürler.

@Murat Cömez Murat abi detaylı bilgi için çok sağolasın.

@VolkanÖzcan İlginiz için çok teşekkür ederim.Soruyu sorma amacım bazı sitelerin faturada önce yüksek fiyatı belirtmesi ve sonra indirim göstermesiydi.Ptt'nin yüksek rakamı kabul edip vergi aldığıyla ilgili çok şikayet okuduğum için bir danışayım dedim.Sağolun.

10. Bilgi ÖZKAN

Bilgi ÖZKAN Yeni Üye

Adı:
    Bilgi özkan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bende crc dan ayakkabı getirttim ve başıma geleni anlatayım :D, ayakkabı ve birkaç malzeme sipariş ettim clearance ürünlerde 75 euro ya 10 euro indirim yapılıyor bende alışverişimi ona göre ayarlayıp 84,90 civarı birşey yaptım, 10 euro düştü 74,9 euro ödedim ve heyecanla kargomu beklemeye başladım ta ki ptt gönderi takip te 55 lira gümrük çıktıgını görene kadar, mevzuatlara gayet hakim olmama ragmen böyle bir olay başıma geldi, gümrügü ödeyip postayı teslim aldım ve crc nin yazdıgı sevk irsaliyesini farkettim bana yaptıkları 10 euro indirim oraya yazılmamış haliyle 75 euro üstü diye sevgili gümrükçüler kıstırdık diyip yazmışlar gümrügü, hemen crc ile yazışıp durumu izah ettim postanenin gümrük bedeli aldıgını ve sevk irsaliyesinde yanlış yazdıklarını ilettim aynı gün içinde gümrükten kesilen vergiyi hesabıma iade ettiler :D gönül rahatlığıyla alışverişini yap sıkıntı olursa yazış her türlü yardımı yapıyorlar.

11. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @hlksnrr ptt pakette belirtilen fatura üzerinden vergi alır. 1000€ luk bir şeyi 50 € satıyorsa fatura o şekil kesilince 50 € üzerinden değerlendirilir. Çok seyrek durumlarda o ürünü aratır ve tercihen yine chainreactions sitesinden fiyatına bakar bunu yaptığında 6 kuruz damga vergisi ister okadar.

12. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Bilgi ÖZKAN @Zekeriya Çab

Detaylı cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Şimdi sipariş vermeden ayakkabı almadan önce kalıp işini kararlaştırmak kaldı.

Yol bisikleti ayakkabıları konusunda fikriniz var mıdır ?

Normalde 45 giyiyorum ama internette genelde 1 numara büyük alın diye söyleniyor.Decathlonda B'Twin yol ayakkabısı denedim ve 46 oldu.Bunda da 46 mı alayım,ne yapayım ?

13. DOKTORBEY

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @hlksnrr bakın ben sizi düşünerek bu hareketi yaptım çünkü bana sayın forum adminleri konuyu düzenleyin demediler direk sildiler en azından bir faydam olsun diye konuyu kopyalayın dedim ve sizin bana yaptığınız şeye bakın insanları uyarmayı suç olarak görüyorsanız eyvallah

@Orhan Akarkut klavyenin azizliği işte: ) uyardığınız için sağolun

14. Orhan Akarkut

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Hayır, ben gerçekten anlamadım. "caps look" yazman istemedinizse ne yazmak istediniz?

15. DOKTORBEY

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  16. Orhan Akarkut

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    @DOKTORBEY Tamam, onunla ne demek istediniz? Büyük harf mi kullanılmış? Ben öyle görmüyorum. Yoksa düzeltildi mi? Meraktan soruyorum.
    Bir de, büyük harf kullanılması neden istenmiyor, bilen var mı?

17. DOKTORBEY

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Orhan Akarkut İlk başta büyük harfle yazıldı arkadaşı uyarınca düzeltti olay bundan ibaret

@Orhan Akarkut sebebini bende bilmiyorum ama forum kuralı böyle imiş

18. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @DOKTORBEY hocam ne kızması ben başlık düzeltilemiyor zannediyordum ondan sordum.Tesadüfen başlığın düzeltilebildiğini gördüm yoksa yanlış anlamayın.

19. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @hlksnrr decatlon un btwin marka küçük kale uygun olan yol ayakkabısı olan siyahı 43 olarak aldım kullanıyorum daha sonra sidi ni küçük kal ayakkabısını aldım 44 anca oldu. Bu işler karışık. Ama literatürde bildiğim kadarı ile velcro banlara tam tamina öpüşecek, birde ayağın üzerine ayakkabının iki yakasını bir araya sıkıca başladığınızda hafif bir bombeleşme pot olması normal.
    Uzaktan denemeden almak için biraz riskli fakat fiyatlar avantajlı. Bir ara dolar fırladığında Türkiyedede fiyatlar yurtdışından avantajlı olmuştur 600 tl lik ayakkabıyı 350 ye almıştım.

20. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar,

Chainreaction'dan 3 hafta önce Diadora Trivex Plus siparişi vermiştim ve siparişten 1 hafta sonra elime ulaştı. Gönderdikleri faturada sitede ne ödediyseniz o yazıyor. Ben aldığımda 63€'yu fiyatı (şimdi 49'a düşmüş:( ), 8€'da kargo ücreti verdim. Ptt ile geldiğinde toplamda 75€'yu geçmediği için bir sorunla karşılaşmadım. Sadece damga vergisi olarak 60 kuruşluk bir ücret çıktı. Ayakkabıya gelince; beklediğimden çok daha güzeldi ve numara olarak da spor ayakkabıda ne giyiyorsanız o numarayı tercih edin. Kundurada markaya bağlı olarak 45-46-47 giyebiliyorken spor ayakkabıda belli başlı 3-4 markada 48 numara giyiyorum, bu yüzden 48 numara sipariş ettim ve tam oluyor ayağıma. Bir çok sitede Diadora kalıplarıyla ilgili araştırma yaptım ve bu marka genel olarak "true to size" yani belirtilen numara neyse o, hangi numara giyiyorsanız (muhtemelen spor ayakkabıda) onu alın mantığı var. Shimano ayakkabılardaki, kalıpları dar olduğu için bir numara büyük alın olayı yok bunda.