Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakın zamanda büyük bir kazanın eşiğinden dönenler oldu mu?

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Msgl tarafından paylaşıldı.

1. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Büyük bir kazadan son anda kurtulan oldu mu ?
    Eğer olduysa bu konu altın da paylaşırsa sevinirim :)

İlk benden gelsin daha bugün 2 saat önce gibi , Adananın işlek yerlerinden olan Merkez Caminin önündeki göbekte kaldırımdan kaldırma geçe geçe gidiyordum.Tam yola son bir adım kala kaldırımdan indim araba geliyordu ama o kadar da hızlı değildi ve yavaşlayacağını sandım ama öyle olmadı :) Ben pedallara var gücümle asıldım ancak çarpacağını biliyordum ve kendimi de hazırladım :) Ama çok şükür sadece arabanın tamponu benim arka tekerin lastiğine çarptı.Adam tabi durdu kaçıp gitmek olmaz konuştuk hatalı olduğumu artık daha dikkat edeceğimi söyledim :) Normalde 3-4 kez daha olmuştu böyle ama bunda acayip tırstım :)

Artık kaldırım da sürmem sanırsam :)

FATİH ÇOLAK bunu beğendi.
  2. Cengiz YÖRÜK

Cengiz YÖRÜK Aktif Üye

Seviye:
    1 hafta kadar önce gece 10 -11 gibi e-5 te topkapı tramvay durağının orada yaklaşık 50 km hızla giderken beyaz bir bmw 70 km hızla gittiğini tahmin ediyorum az daha çarpıyordu çok yakın bir şekilde geçmişti tabi arkasından onca küfür ettim.... en yakın zamanda ve en tehlikeli atlattığım bir deneyim oldu

FATİH ÇOLAK ve Msgl bunu beğendi.
  3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Biz Adana trafiğine yeri geldiğinde çok kalabalık diyoruz.
    Ama İstanbul trafiğin de kullanmak ayrı bir duygu olsa gerek :)

4. merve acar

merve acar Yeni Üye

Seviye:
    bende yazin bi kaza gecirdim daha trafige 3.cikisimdi sanirim ve hani gercekten tirsiyodum arabalardan ozellikle dolmuslardan sonra bi ara arkami donmem gerekti karsi tarafa geccektim sonra nolduysa yolda bi cikinti mi ne varmis birden yolun ortasinda oylece dusdum o sirada yanimdan bi arabanin gecmemesi gercekten buyuk bir sansti benim icin ve ustelik kaskimda yoktu sadece biraz dizim acidi onun disinda biseyim yoktu dusmeyi bilenlerdinim sanirim:)

5. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Adrenalin hat safada :)

Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zaten İstanbul'da trafiğe çıkarak çok büyük kazaların eşliğinden dönüyoruz daha ne olsun ki ? Yayası desen haklı , sürücüsü desen haklı hepsi haklı arkadaş yola acayip şekilde girişleri üstüne çıkmaya çalışmaları vs.vs.vs. neyse iyi forumlar.

7. TugayAydın

TugayAydın Aktif Üye

Seviye:
    başrolde azgın durmaz usanmaz köpek... geçenlerde bir gezi yaptık. arkadaşın babannesinin evine gittik onların kapıda köpek var tabi ama ben bağlı biliyorum her zaman öle oluyordu tabi.neyse gittik çıktık büyüklerimizin elini öptük. benim dikkatimi birşey çekti köpek yerinde yoktu o anda durakladım bi baktım fındık bahçesinin aralarında bir beyazlık sinsice bize doğru geliyor. arkadaşıma çabuk gidelim dedim ve bisikletime bindim önümüzde 3 keskin virajlı taşlı toprak yol var ve benim arka frenim patlak... ön frende tutmuyor... ve action 18 e taktım vitesi ben gidiyorum sen gelirsin der demez bir kıyamet arkamdan beyaz atlı geliyor sanki. 60 km kesin vardı bir inişim var görmeniz lazım. arka lastikten taşlar fırlıyor rally yapıyorum sanki. 3 virajıda atlattık ama birde bana sorun beni kapsa çok fena yapacaktı beyaz enik :) eğer düşseydim bisiklet yüzü göremeyebilirdim. gözlüklerimin gözlerime girmesini düşünsenize :D bu kadar adrenalin yeter. hatalıyım bu arada frenleri yaptırmam gerekti...

8. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Paçayı iyi yırtmışsınız vallahi :)

TugayAydın bunu beğendi.
  9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geçenlerde geçirdiğim kazada kendimi sağ tarafa düşürerek kazanın BÜYÜĞÜNDEN kurtuldum evet :D..servis yoluna attım kendimi..sol taraf..yalova yolu..bilen bilir:)

10. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    kaldırımda bisiklet kullanılırmı yahu, ben çok akıcı olmayan trafikte altunizade beylerbeyi gibi çift şeritli yollarda direk yolu ortalıyorum, araçlar tarafından dikkate alınmak için. en sağ şeritten gidersem bu sefer dolmuşlar otobüsler çok fena sıkıştırıyor yolcu indir bindir.hani akıcı trafikte mecbur en sağ şerit zaten ona diyecek lafım yok. ama kaldırımda gitmek, yayalar bile bazen kaldırımda yürüyecek yol bulamıyor park eden araçlar yüzünden.

bende geçen hafta beykoz taraflarında çok kör bir noktadaydım ve karşıdan karşıya geçmeye çalışıyordum. çok bekledim. sonunda yol rahatladı dedim. tam geçiyordum. ani bir refleks ön frene asıldım , takla atıyordum neredeyse. o derece asılmışım. frenlerim sağlam olmasa golf altına alacaktı. çok şükür adamın refleksleride kuvvetliymiş.

sağolsun yolda verdi buyur yaptı, ben elimle özür işareti yaparak yolu ona verdim.
    birde kırolar varki golfün arkasındaki son model mercedesli ne ayaksın der gibi ökz ökz kesdi durdu. birşey desem direk inecekti arabadan. bulaşmadım oda çekti gitti.

11. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Oturduğum sitenin yan yoluna girmek üzere ilerliyorum. E5'in üstünden geçtim üstgeçitten, yokuşun sonunda kavşağa gelmeden sağa döneceğim.

Oraya gelmeden sağda araba durmuş, arkadan gelenler beni sıkıştırmasın diye 2. şeride çıktım ve oldukça hızlandım. Sağdan kavşağa katılım vardı, orada araba olmadığını gördüm ve rahatça kavşağa geldim. Sağa dönecektim fakat arabayı geçerken yaklaşık 50km hıza çıkmıştım, fren de yapmadım.

Dönmek için çok hızlı olduğumu farkettim fakat viraj gelmişti. Dengeli fren yaptım ve sağa yatabildiğim kadar yattım. Yol çok bozuktu, ön teker dışa doğru kaydı bu arada. Zar zor toparladım bisikleti.

Sonra farkettim ki lastiklerime üst sınırdan biraz daha fazla hava basmışım. Hızlı olmamın da etkisiyle lastik tutunamadı yere. Şanslıyım ki o kadar arabanın arasında kaza yapmadım.

Max limit 115PSI'dı, ben 120 basmıştım