yakaladım :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@burhan ilter tahmini yaşından dolayı sana amca dicem :hhhhhh:
burhan amca seninkiler gene iyi. bizim arkadaş bisikletten inip yürümesi gerektiğinde.
spd ayakkabıları yol bisikleti için. yürürken topuklu ayakkabı sesi. sese bakanların gördüğü manzara ise kısa tayt dar forma giymiş birisi. :D

Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Bu yazıyı görünce dün başıma bir olay geldi hemen onu nakledeyim. İnsanların bisiklete bakış açısı olarak değerlendirilebilir bu olay da. Sultançiftliğinden tramvay a binerek topkapı - fetih kapıya gitmiş geri dönüyordum. Biraz kalabalık bir saate denk gelmiştim. Öğrenciler felan bakınıyor gayet normal karşılıyorlardı. Tabi benim kıyafetim ve bisikletimde tam donanımlı olduğu için bazı sorulara muhatap oluyordum. Herneyse cam kenarında ayakta duran orta yaşlarda bir dayı, bir teyze birde kız çocukları vardı. Benim duymadığımı sanarak ( ki kulaklarım şükür gayet iyi duyar :) ) teyze , dayıya " bu yarış pisikletçisidir ? " dedi. Dayının cevabı şu : " yok yav ne yarışçısı show yapıyor " :) gülermisin ağlarmısın... Cevap vermeye tenezzül bile etmedim...

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@burhan ilter

Amcanın tek sorunu bisiklet sürenler değilmiş; olasılık , ihtimal, kesinlik kavramları ile de sorunları varmış.
''kesin olabilir'' nedir ya :)
@ÇaNakkaLeRuHu
Kardeşim adam haklı, işiniz gücünüz şov :) Başka ne sebeple bir insan Sultançiftliğin'de bisiklet sürer ki ?

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok şükür burada bizler bu konuda daha rahatız sanırım ? Millet turistler dolayısıyla herşeye fazlasıyla alışmış durumda.Mevsim dolayısıyla da uzun bir sezon mevcut ve bunun sonucu olarak da 7 den 70 birçok bisiklet kullanıcısı mevcut.Tayt gibi şeyler çok dikkat çekmiyor.Olası belki kırk yılda bir denk gelecek bir durum belki gerçekleşiyordur.Ne de olsa ayı her yerde ayıdır.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Soner Közen

Sultançiftliğinde bisiklet sürmüyorum ki ben. Arnavutköyden-Sultançiftliğine kadar bisiklet ile gelip ordan tramvaya biniyorum :) Show yapmak istesem zaten oralarda yapmam :)

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
şimdi arkadan bakıyoruz tayt giymiş, belki saçı uzun. ne biliyim haliyle laf atıyoruz, sarkıntılık yapıyoruz filan. aa! sonra bakıyoruz erkek çıkıyor. e noluyor sapık durumuna düşüyoruz onun yüzünden. o yüzden karşıyım bisiklete. bizim geleneklerimiz, ananelerimiz var. erkek adamın sergilemesi gereken bir duruş var. erkekliğini sergilemesi gerekiyor. buna saygı duyulması lazım. edep yahu!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ozgur908

Laf atıp "sarkıntılık" yapmak zaten direk olarak sapıklıktır. Ayrıca karşıdaki laf attığınız kişi erkek çıkınca mı sapıklık oluyor? Çok garip.. Bayanlara laf atmak doğal bir şey yani öyle mi? Ve bu yazının sonunda da "edep yahu" denmiş???

Sizin gibileri Allah ıslah etsin..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bursa da antrenman rampalarından olan Gündoğdu ya çıkıyoruz,geçmiş zaman...Pazar günü olduğu için bireysel ya da gurup olarak pedallayanlar var.Köye varınca da hep beraber kahvehanelerde soluklanıp ihtiyaç gideriyoruz.Çay faslında bir arkadaş petli taytların rahat,konforlu,sağlıklı v.b yönlerinden sözediyor...Aynı rotayı izlemiş eşortmanıyla spor yapmaya alışkın,pamuklu kumaşınının teri üzerine geçmiş sırılsıklam bir arkadaşta -petli tayt giymek günahtır,ben.......Caminin Imamıyım- demez mi? Çoğumuz donup kaldık.Aklımdan bir çırpıda spor branşları,özel kıyafetler,müsabakalar,hepimizin şiarı olmuş ve Atamızın (Aristo dan alıp güzel Türkçemize armağanı olan) Zeki,çevik ve ahlaklı olmak olarak hedeflediği sporcu olmak,zarf-mazruf,niyet ve akibet gibi bir sürü konu kadanslayarak geçti.....
Bu yaşanmışlığı paylaşırken:Bu bakış açısının inanmak,inanç temelli olmakla ilgisi olmadığını,son zamanlarda patolojik kişiliklerin nasılda dini,inancı korku ve hamaset aracı yaptığını ülkemizde ve dünyada acı bir şekilde görmekte oluğumuzu vurgulamak istedim.Inanırız inanmayız o ayrı ve kişiye özel bir konudur ama yobazlığa geçit vermemek için inadına ve iyi ki de bu sporu yapıyoruz..

Not:Sadece bir paylaşımdı.Buradan kendine görev biçip polemik yaratmaya çalışanlarla muhatap olmayacağımı belirtirim.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@pohuman
yahu sen beni güldürdün allah da seni güldürsün. ciddiye alan çıkmasın diye iyice ..kunu çıkararak yazdım. ama burası türkiye. nüfusumuzun içinde bire bir böyle düşünen insanlar var ve hatta çok fazlalar. onun için yeterince abartılı ve gerçekdışı gelmedi demek yazdıklarım. bu da tablonun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. :)

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
Celal Şengor hocanin bir sozu var "Turkiye kravatli bir afganistandir.Konforu ve luksu medeniyet sanan insan toplulugudur turkiye " demis. Malesef haksizda degil

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@burhan ilter abi milletin kafası sovyetler zamanında kalmış artık uğraşmıyorum ben ya laf sokup susturuyorum yada gülüp geçiyorm

bilmiyom

Üye
Tepki
4
Maalesef ülkemizde bisiklet kullanan hemen herkes yollarda bunlar gibi insan artıklarının sözlü ya da fiziksel saldırılarına maruz kalıyor. Nedendir bilemiyorum kask ve kıyafet varsa daha da hırçınlaşıyorlar.

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
428
Bursa'da bu öküzlerden bolca var. Yolumuzu işgal ediyorsunuz kaldırımdan gidin diyenler, trafikte sıkıştıranlar ve yaya olduğu halde yanından geçerken tekme atmaya çalışan öküzler...

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ozgur908

Saçları bel altına kadar uzun biri olarak tam ben de atarlanacaktım ki son anda uyandım. :D Bu arada anlattığınız durum onlarca defa başıma geldi, tayta da gerek yok, sadece saç yüzünden o kadar çok laf yedim ki anlatamam. Yalnız erkek olduğumu farkettikleri an yüz ifadeleri görülmeye değer. Ayrıca caydırıcı irilikte olmama rağmen ben bile böyle tacizlere maruz kalıyorsam kadınların bu sporu yaparken ne zorluklar çektiğini düşünemiyorum. umarım zihniyet kökten değişir.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıl 2008 Arkadaşlarla kapadokya turu yapıyoruz bir hafta sonu. Bisikletli turist bir grup hepsi yol bisikletçisi, formaları aynıydı muhtemelen bir takım antrenmanıydı, bizimkiler dalga geçtiler kendi içlerinde (Laf atıp sarkıntılık yapacak kadar öküz değiller arkadaşlarım :D sadece ben hayatta giymem tayt falan muhabbeti olmuştu). Ben imrenmiştim, hatta bir sivrilik yapıp ben giyerim lan felan demiştim. Tabi o zamanlar bisikletim falan yok, demek ki bilinç altıma orada yerleşmiş bisiklet :D

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!