Yahyalı-Kapuzbaşı-Aladağ-Tarsus

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
Uzun süredir aklımda olan turumu geçen hafta kazasız belasız yaptım arkadaşlar. Yapmış olduğum planlamaya göre ilk gün Yeşilhisar-Kapuzbaşı, 2. gün Kapuzbaşı-aladağ, 3. gün aladağ-pozantı ve 4. gün yani son günde Pozantı-tarsus etabını gerçekleştirip turumu 4 günde bitirmeyi planlıyordum. Tabi her zamanki gibi işler planladığım gibi gitmedi :) ama yine de keyifli ve güzel bir tur oldu.
Turdan bir gün önce eşyalarımı salonun ortasına dağıtıp çay eşliğinde bunları nasıl yerleştireceğim çantalara diye düşünmeye başlıyorum.
IMG_1019.JPG

Yiyecekler de hazır, masanın üzerine dağılmış bir şekilde bekliyor.

IMG_1027.JPG

Tabi çantanın içine koyunca bu kadar fazla yer kaplamıyorlar.

IMG_1028.JPG

Bir yandan hazırlıklarımı yaparken diğer yandan da hava durumunu kontrol ediyorum, ama ne yazık ki turumun başlayacağı yarından itibaren özellikle iç Anadolu hep yağışlı görünüyor. Bir ara turu yapmaktan vaz geçmeyi düşünüyorum ama tekrar izinleri ayarlamak, hanımı ikna etmek :) falan oldukça uzun bir iş olacak diye düşünüp, yaa nasip diyorum ve son hazırlıklarımı da tamamlayıp sabahki otobüs saatini beklemeye başlıyorum.

1.gün - 23.05.2016 Yahyalı-Sulucaova

Sabah işten çıkıp erkenden otogarda yerimi alıp otobüsü beklemeye başlıyorum, her ne kadar bilet alırken bisiklet taşıyacağımı tekrar tekrar söylemiş ve olur almış olsam da yine de içimde bir tedirginlik var.

IMG_1047.JPG

Neyseki herhangi bir sorun yaşamadan bisikletimi ve eşyalarımı otobüse yükleyip saat 08:15 de yola çıkıyorum. Yolda muavin ve kaptanla yapmış olduğum sohbette bisikleti hep taşıyor musun diye soruyorum, onlarda yer olursa taşıyoruz diye cevap veriyorlar, ama bileti satan kişi her halükarda alırız sorun olmaz dedi diyorum, o bileti satmak için sana öyle söylemiş tüm yetki kaptan ve muavinde abi diyorlar o_O .

Yeşilhisara yaklaşırken bir kaç kişi yahyalı yol ayrımında inecek var deyince hemen bende koltuğumdan kalkıp aşağı iniyorum. Böylece yeşilhisardan tekrar geri döneceğim 25 km yoldan tasarruf etmiş oluyorum.

Hava bulutlu, hızlı bir şekilde bisikletimi kuruyorum.

IMG_1050.JPG

IMG_1051.JPG

saat 12:00 ve Artık yola çıkma zamanı...

IMG_1052.JPG

Yahyalıya kadar önümde düz bir yol var, yahyalıdan sonra ise rampalar başlıyor ve kapuzbaşına kadar bugün tahmini 90 km yol yapmam lazım, o nedenle bu düz yolda biraz tempolu gitme niyetindeyim. Ama yola çıktıktan 20-25 dk sonra sağanak yağmur başlıyor, hemen yol kenarındaki bir ağacın altına geçip belki yağmur diner umudu ile bekliyorum. Ama nafile, dinmeyi bırak daha da hızlanıyor, biraz daha bekledikten sonra yağmurun azalmayacağına kanaat getirip tekrar yola çıkıyorum. Yaklaşık 1 saatlik bir sürüşten sonra yağmur nihayet diniyor ama ben sırılsıklam oldum.

IMG_1055.JPG

IMG_1056.JPG

IMG_1057.JPG

IMG_1058.JPG

Her ne kadar ıslansam da yol çok güzel, ve yahyalıya geliyorum.

IMG_1060.JPG

Yemek için lokantaya bakarken bir tane kermes denk geliyor, burada güzelce karnımı doyuruyorum, üstüne de 2 bardak çay, ohh mis gibi ısındım, ama heyhat yağmur tekrar başlıyor, ve ben tekrar yola çıkıyorum. Yahyalıdan sonra rampalar başlıyor.

IMG_1069.JPG

Burada tarihi bir kalıntı var ama ne olduğunu uzaktan pek çözemedim.

IMG_1061.JPG

Gariban turcuların kurtarıcısı poşetler :), onlarsız ne yaparız acaba...

IMG_1068.JPG

Samanları kuruması için sermişler ama yağmurdan nasibini almış.

IMG_1072.JPG

Yahyalıdan sonra bir süre daha anayoldan devam ettikten sonra anayoldan ayrılıyorum.

IMG_1074.JPG

IMG_1075.JPG

Artık yol oldukça tenhalaşıyor, tek tük araçlar geçiyor.

IMG_1076.JPG

Bir süre de bu yoldan gittikten sonra yol yine ayrılıyor ve artık köy yolları başlıyor, bu sırada yağmur ara ara duruyor ara ara da sağnak şeklinde yağmaya devam ediyor.

IMG_1078.JPG

Önümde 40 km yol kaldı, biraz inişten sonra uzun bir rampa ve tekrar iniş taa ki kapuzbaşına kadar. Mutluyum olsun biraz ıslandım ama yeni yerler görüyorum, bisikletimleyim ve yoldayım diyorum.
Artık yolda hiç kimse denk gelmiyor, sadece bir yerde hayvancılıkla uğraşan amcaları görüyorum, yol tarifi alıyorum ve doğru yolda olduğumu söylüyorlar. Ama yukarıdaki fotodan tahmini 25 dk sonra işler değişiyor, yol çamur halini alıyor ve ben çamura saplanıyorum. Bisikletten inip elimle bisikletimi itmeye çalışıyorum ama kısa sürede ön ve arka teker fren yerlerinde 2 karış çamur birikiyor ve tekerler ne ileri ne geri gidiyorlar. Elime bir çöp alıp temizlemeye çalışıyorum, bu sırada kocaman bitane çoban köpeği gelip havlamaya başlıyor, ama ondan ne korkacak ne de onunla ilgilenecek halde değilim, zaten o da bir müddet havladıktan sonra Allah yardım etsin sana deyip geri dönüp gidiyor. Daha 35 km yol var önümde ve ben bırakın bisiklete binmeyi bisikleti iterek dahi götüremiyorum. Çaresiz geri dönüyorum, her 10 metre de bir bisikletin çamurlarını temizleyerek 25 dk da indiğim yolu yaklaşık birbuçuk saat de geri çıkıyorum. Artık tekrar asfalttayım ama her yerim çamur oldu. Bisikletin arka frenler tutmuyor, vites mekanizması çamurdan dolayı çalışmıyor.
Gerisin geri dönüyorum, aşağıdaki fotodaki ilk virajda bir çeşme var burada dakikalarca bisikleti çamurdan temizlemek için uğraşıyorum, tabi bu sırada kendimi de temizliyorum.

IMG_1082.JPG

Ama unuttuğum bi şey var bisikletimi temizlemekle uğraşırken terim kuruyor, hava soğuk, yağmur yağmaya devam ediyor ve ben titremeye başlıyorum. Saat de 19:15 ve ben ne yapacağımı bilmez birhaldeyim. En iyisi yahyalıya dönmek diye geçiyor içimden, ama bunu istemiyorumda, çünkü gidersem muhtemelen o rampaları tekrara çıkmak yerine otobüsle tarsusa geri döneceğim, tekrar bisiklete biniyorum ve titreye titreye yola devam etmeye başlıyorum, bu sırada üstteki fotoda sağda görülen beyaz evlerin yanında çardak gibi üstü kapalı bir şey görüyorum, bu şekilde devam edemeyeceğime karar verip burada çadır kurmak için gözüme kestirdiğim yere yaklaşıyorum. Ve bu sefer şans yüzüme gülüyor, aşağıdaki küçük bekçi kulübesi gibi yeri fark ediyorum.

IMG_1092.JPG

Burası bu küçük yaylanın mescidi kapısı açık,bu gece konaklamak için ideal bir yer diye düşünüp hemen eşyalarımı getiriyorum, ama tam bu sırada yayladaki evlerden birinden duman çıktığını ve önünde bir araba durduğunu fark ediyorum. Haber vermek ve izin almak için evin yanına yaklaştığımda bir abi çıkıyor, durumu anlatıyorum, sağolsun mescidi kullanmamın sorun olmayacağını söylüyor, tam ben geri dönerken herhalde halime acıyıp, gel soba yanıyor biraz ısın öyle git diyor, çünkü ben titrememek için kendimi zor tutuyorum. Yok abi sağ olasın desemde evde kimse yok, ben yaylaya bakmak için gelmiştim, birazdan da arkadaşlarım gelecek diyor.

IMG_1093.JPG

Ben zaten bitmiş haldeyim, hemen üzerime kuru kıyafetlerimi giyip, sobanın başına çöküyorum. Böyle bir mutluluk, böyle bir huzur kelimelerle ifade edilemez :hhhhhh: abinin adı muhittinmiş, muhittin abiyle sohbet sohbeti kovalıyor, sağ olsun bir de çay demliyor. Arkadaşlarıda geliyor, keyifli bir sohbet eşliğinde saati 21:30 yapıyoruz, ve artık kalkma zamanı geliyor, hepsi ile vedalaşıp malikaneme geçiyorum. Uyku tulumum biraz ıslanmış ama bunu dert edecek zaman değil, hemen vurup kafayı yatıyorum, gece bir ara uyandığımda her tarafın bembeyaz sisle kaplandığını görüyorum. Ve böylece turdaki ilk günüm biraz maceralıda olsa son bulmuş oluyor.

Scudo

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
Yusuf kardeşim önce kolay gelsin demek geçti içimden , o da çamur nedeniyle bisiklet sürmede zorlandığından dolayı. Devamını sabırsızlıkla takip edeceğim turunun. Bende hemen hemen aynı rotayı ramazandan önce tersine takiben Mersinden Kayseri ye ulaşmaktı. Ancak bazı olumsuzluklar nedeniyle gerçekleştiremedim ama inşAllah ramazandan sonra planlamamı yapıp gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Senin turun da bu konuda bana iyi bir rehber olacaktır. Kolay gelsin kazasız dilediğin gibi bir tur olsun inşAllah.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yusuf8384 Zorlu ama çok keyifli bir ilk gün , harika doğa, huzur akıyor fotoğraflardan, bekliyoruz devamını, kazasız belasız keyifli sürüşler :harika:.

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Yusuf8384 Abi ilk günü paylaşmış olmanıza rağmen. Dolu dolu bir gün olmuş. Emeğinize sağlık, Nice kazasız belasız turlar olsun.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf8384

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Hacı abi iyi sövmüşündür o çamurdan sonra büyük ihtimalle :D ama tur güzel vazcaymak yok.

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
2. gün - 24.05.2016 Sulucaova-Kapuzbaşı-Aladağ

Sabah 6.30 gibi uyanıyorum, dışarıda güneş var, yüzüme bir gülümseme yayılıyor, evet bugün ıslanmıyacağım. Hemen kahvaltımı hazırlıyorum.

IMG_1083.JPG

Ardından dağılmış olan eşyalarımı topluyorum.

IMG_1084.JPG

Saat 8 gibi yola çıkmaya hazır haldeyim ama yağmur tekrar başlıyor, bu küçük yaylaya son bir bakış ve kaldığımız yerden tura devam.

IMG_1085.JPG

IMG_1088.JPG

IMG_1095.JPG

Yahyalı- Kapuzbaşı arasındaki anayola tekrar çıkıyorum ve kapuzbaşına doğru devam ediyorum. Benim gibi bisiklete sürekli binmeyen biri için yüklü bisikletle rampaları çıkmak oldukça zorlayıcı ayrıca arka frenler olmadan inişlerde oldukça heyecanlı oluyor.

IMG_1096.JPG

IMG_1097.JPG

IMG_1098.JPG

IMG_1099.JPG IMG_1100.JPG

Saat 10 gibi beni güzelce ıslattıktan sonra yağmur diniyor.

IMG_1101.JPG

Yol üstündeki en dik rampayı dikme köyüne çıkarken tırmanıyorsunuz.

IMG_1104.JPG
Yol kenarında rüzgar tribünleri ve henüz tamamlanmamış güneş enerjisi santrali gözüme çarpıyor.

IMG_1105.JPG

IMG_1106.JPG

Kapuzbaşı levhalarını takip ederek çok güzel manzaralar eşliğinde yola devam ediyor.

IMG_1107.JPG

IMG_1108.JPG

IMG_1110.JPG

IMG_1111.JPG

IMG_1112.JPG

IMG_1115.JPG

IMG_1116.JPG

IMG_1117.JPG

IMG_1119.JPG

IMG_1120.JPG

IMG_1122.JPG

IMG_1124.JPG

Ve saat 12 de Kapuzbaşı şelalelerine geliyorum. Kesinlikle gelip görülmeye değer muhteşem bir manzara.

IMG_1125.JPG

IMG_1126.JPG

IMG_1127.JPG

IMG_1128.JPG

IMG_1129.JPG

IMG_1131.JPG

IMG_1132.JPG

IMG_1133.JPG

IMG_1134.JPG

IMG_1138.JPG

Buraya kadarki rota ve diğer bilgiler şu şekilde,

IMG_1278.PNG

IMG_1279.PNG

Artık yemek zamanı, üzerine de bir türk kahvesi

IMG_1139.JPG

IMG_1140.JPG

Yemek faslından sonra bir müddet daha dinleniyorum ve ne yapacağıma karar vermeye çalışıyorum. Planlarıma göre bugün sabah burada olmam gerekiyordu ama ne yazıkki yağmur+çamur buna izin vermedi, önümde aladağa kadar 45 km civarında dağyolu var. En büyük korkum, bu yolda yine yağmura yakalanıp çamura saplanmak, uzun git gellerden sonra biraz da havanın açık gibi olmasına güvenip saat 2 de yola çıkıyorum, en kötü ihtimalle yolda çadır kurarım diye düşünüyorum.

IMG_1141.JPG

IMG_1143.JPG

Kapuzbaşına son bir bakış atıp yola devam ediyorum.

IMG_1145.JPG

Yol karşıda ağaçların arasından devam ediyor.

IMG_1146.JPG

Sağlı sollu çiçeklerin arasından devam ediyorum.

IMG_1150.JPG

IMG_1151.JPG

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Her turunuz ayrı bir keyif ve aksiyon içeriyor. Daha önceki tur yazılarınızı da keyifle okumuş biri olarak tebrik ediyorum. Devamını bekliyorum :)

• Beğen

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
2. Gün devamı

Doğaya, ağaca, Toroslara doyuyorum, her yerden su fışkırıyor.

IMG_1153.JPG

IMG_1156.JPG

IMG_1157.JPG

IMG_1159.JPG

IMG_1162.JPG

IMG_1163.JPG

IMG_1165.JPG

IMG_1166.JPG

IMG_1167.JPG

IMG_1168.JPG

Manzaranın tadını çıkarıyorum ama yavaş yavaş da yorulmaya başladım.

IMG_1169.JPG

Yol üstündeki zirve noktalardan birinde şanlı bayrağımız dalgalanıyor.

IMG_1170.JPG

IMG_1171.JPG

Fotolara devam

IMG_1172.JPG

IMG_1176.JPG

IMG_1175.JPG

Yol üzerinde bazı noktalarda yol çalışması var, buralarda toprak çok yumuşak bisikleti sürmek mümkün değil, mecburen inip itmek zorunda kalıyorum.

IMG_1177.JPG

IMG_1178.JPG

3-4 saat önce başı dumanlı dağın dibindeydim.

IMG_1179.JPG

Ve son rampamı da çıkıyorum artık önümde aladağa kadar uzun bir iniş var, sadece aladağın girişinde biraz rampa görünüyor. Düşündüğüm gibi saat 2 de kapuzbaşından çıkıp 24 km yolu 5 saatte alarak saat 7 de buraya geliyorum, önümde daha 20 km yol var ama iniş olduğu için çok önemli değil diye düşünüyorum.

IMG_1181.JPG

IMG_1182.JPG

IMG_1184.JPG

Güzel bir akarsu eşliğinde aladağa yaklaşıyorum, aslında burada da çok güzel manzaralar var ama geceye kalmamak için nerdeyse hiç durmadan yoluma devam ediyorum. Saat 7.45 gibi artık aladağa 3-4 km yolum kalıyor, artık geldim diye düşünürken aladağın girişindeki son rampayı yorgunluğunda etkisiyle 45 dakikada bisikleti iterek ancak çıkabiliyorum.

Ve nihayet saat 8.30 gibi aladağdayım.

IMG_1185.JPG

Çadır kurmaya halim kalmadı, hemen öğretmenevini bulup yerleşiyorum. Karnımı doyurup sıcak bir duş aldıktan sonra yatağıma geçip günün bir değerlendirmesini yapıyorum.
İlk gün işler iyi gitmedi ama bugün ki (bana göre üstün ) performansımdan sonra planladığım gibi 2.gün akşam aldağa geliyorum. Yarın hedefim Pozantı.

Öğleden sonraki yol bilgilerim aşağıdaki gibi gerçekleşiyor.

IMG_1280.PNG

IMG_1281.PNG

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Muazzam bir tur olmuş, ne söylenebilir ki, orada olup o anı yaşamak gerekiyor, bu rota ve programı listeme ekliyorum. ayakların dert görmesin. gerçekten harika tur.

• Beğen
Tepkiler: özgürakt

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
İzlemeye devam ediyorum. Çektiğin resimleri buradan bakınca anlatacak kelime bulamıyorum canlı gözle görmek nasıldır düşünmeden edemiyorum. wiciloc verileride oldukça faydalı olacaktır bana, teşekkür ederim.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Yusuf8384

Bende yakında mersinde olacağım devamlı inşallah beraber bir tur nasip olur.

• Beğen

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
@MertAG
İnşallah Mert bey haberleşelim :harika:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz forumcular biraz steril turlara alışığız. Böyle yağmur yağmasın, güneş yakmasın, yol asfalt, eğimler düz olsun. Ama yolculuk şartları hiç öyle değil. Gerçekten maceralı ve zorlu bir tur olmuş. İçinde yaşadığımız şehir sınırlarında olamasına rağmen bir çoğumuzun yolunu dahi bilmediği yerleri gezmişsin. Nerdeyse yürüme hızında bir tur olmuş. Açıkçası gözünü karartıp gitmişsin. Telefonun çekmediği insanın geçmediği yerleşim yerinin olmadığı bir coğrafya burası.

• Beğen

Yusuf8384

Üye
Tepki
433
İsim
yusuf8384
Bisiklet
Merida
@mehmetsunu evet aynen öyle oldu, yolların bozukluğu, yağmur, çamur ve kondisyon eksikliği sebebiyle oldukça yavaş ilerledim. ben bu tarz turları daha çok seviyorum, tek sorun yanıma kimseyi bulamamak, hoş gerçi benim pek şikayetim yok ama geride kalanlar endişeleniyor.

3.gün - 25.05.2016 Aladağ-Tarsus

Saati sabah 8 e kurmama rağmen 6 da bomba gibi kalkıyorum sağa dönüyorum sola dönüyorum ama tekrar uyumak ne mümkün, oysa ben çok yorgun olacağımı düşünüyordum. Galiba temiz hava vücuda doping etkisi yapmış. Kahvaltılık malzemelerim olmasına rağmen saat 8 de başlayacak olan kahvaltı servisini beklemeye karar veriyorum, hem bisikletin arka frenini de tamir ettirmem lazım.
Bugün hedefim pozantıya gitmek ve daha önce geçtiğim belemedikte su kenarında kamp atmak, akıllı telefonumda rotam hazır ama nasıl bir yolla karşılaşacağımı,nerelerden geçeceğimi bilmiyorum.

IMG_1187.JPG

IMG_1188.JPG

Otelin yemek salonunun penceresinden güne henüz yeni merhaba diyen Aldağa göz atıyorum, oldukça küçük bir ilçe.

IMG_1191.JPG

IMG_1192.JPG

Öğretmenevi fiyatları makul kahvaltı dahil kamu personeli 40 tl, sivil 45 tl.

IMG_1193.JPG

Kahvaltı tam bir hayal kırıklığı oluyor, ama el mecbur yiyorum. Ardından bisikletçi arıyorum ama yok, en son bir tamircinin dükkanına girin aletlerini kullanmak için izin alıp elimden geldiğince arka frenleri onarıyorum. Daha sonrada arka tekerin bombe yaptığını fark ediyorum sorunun iç lastikten olduğunu düşünüp hemen iç lastiği değiştiriyor ve yola çıkmaya hazır hale geliyorum.
Ama bu turda beni bırakmayan yağmur yine çiselemeye başlıyor :)
Sorduğum herkes Pozantı yolunun toprak olduğunu ve yağmurlu bir havada çamurdan gitmenin imkansız olacağını söylüyor. Planımı değiştirip mecburen istikameti tarsusa çeviriyorum.

IMG_1194.JPG

IMG_1195.JPG

Hava bir açıp bir kapıyor, aladağın çıkışında oldukça sert rampalar var , dinlene dinlene çıkıyorum.

IMG_1196.JPG

IMG_1198.JPG

Burada top sahasının yanında bir de petrol var, çadır kurmak için oldukça ideal bir nokta.

IMG_1199.JPG

IMG_1205.JPG

turun 3. günü de ıslanmaktan kurtulamıyorum.

IMG_1206.JPG

Aladağa son bir bakış.

IMG_1207.JPG

IMG_1211.JPG

Her ne kadar sert rampalar olsa da manzara çok güzel.

IMG_1213.JPG

IMG_1217.JPG

IMG_1218.JPG

IMG_1220.JPG

IMG_1221.JPG

IMG_1223.JPG

IMG_1226.JPG

Yaylacılar henüz gelmemiş, tek tük insan var.

IMG_1227.JPG

Galiba bu çam kozalaklarını kurutup, içinden çam fıstığı çıkarıyorlar.

IMG_1229.JPG

Yol üstündeki bu çardağın olduğu yerde kamp atmak için uygun, tek sorun yol kenarı olması.

IMG_1230.JPG

IMG_1231.JPG

Ve artık önümde karaisalıya kadar uzuuun bir iniş var.

IMG_1232.JPG

IMG_1233.JPG

IMG_1235.JPG

IMG_1239.JPG

Karaisalı aladağ arasındaki yeni yol çalışması.

IMG_1240.JPG

IMG_1244.JPG

IMG_1245.JPG

IMG_1246.JPG

IMG_1247.JPG

Burası torunsolaklı köyü, çok güzel bir yer, kamp atmak için ideal yerlerden biri daha.

IMG_1250.JPG

IMG_1251.JPG

Sonunda uzakta karaisalı göründü.

IMG_1252.JPG

Hemen karnımı doyurmak için bir lokanta buluyorum. Sulu yemek+pilav+büyük ayran 7.5 tl tutuyor cebimde bozuk 7 tl çıkıyo, elimi cüzdanıma atıyorum, yok abi tamam ver 7 tl yeter diyor lokanta sahibi. Aklıma Türkiyenin neredeyse her yerinde şubesi olan bir İskendercide hesap 40,10 tl geldiğinde vermiş olduğum 50 tl yi alıp para üstü olarak 9,90 tl getiren büyük über züper kurumsal firma geliyor. Hangisi daha zengin hangisi daha insani varın siz karar verin.

IMG_1255.JPG

Yemekten sonra hemen yola devam ediyorum. İlerde kapıkaya kanyonu görünüyor. Eğer pozantıya gidebilseydim, karşıdaki dağın diğer tarafından gelecektim ama şartlar buna el vermedi.

IMG_1258.JPG

IMG_1260.JPG

IMG_1263.JPG

IMG_1265.JPG

Yol azaldı ama bende artık iyiden iyiye yorulmaya başladım.

IMG_1266.JPG

Sağlı sollu buğday tarlalarının arasından ilerliyorum.

IMG_1267.JPG

IMG_1268.JPG

IMG_1270.JPG

Yağmur arada sırada göz kırpmaya devam ediyor :)

IMG_1282.PNG

IMG_1283.PNG

Ve sonunda Akşam 9 gibi Tarsusa evime sağ salim geliyorum. Bu güzel turda bana eşlik eden herkese sonsuz teşekkürler...

Yucel D Tri

Aktif Üye
Tepki
262
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler,güzel gezi olmuş. Güzel paylaşım için teşekkürler

• Beğen

Uqursuzzz

Üye
Tepki
9
Tebrik ederim yağmur peşinizi bırakmasada her zorluğa gögüs gerip turu yarım bırakmadınız buda benim gibi yeni başlayanlara ilham olmuş oldu :)

• Beğen