Yağmurluk yada Rüzgarlık Tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar merhaba, bir süredir açık renk (beyaz yada sarı) rüzgarlık almak istiyorum. Ancak bir türlü istediğim gibi bir şey bulabilmiş değilim.

Decathlon'da satılan ürünler fiyatına göre bence gereksiz pahalı, bu yüzden oradaki ürünleri şu an için elemiş durumdayım.

Sizlerden aşağıda adresini verdiğim ürünlere göz atıp bana fikir vermenizi rica ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)
http://ebaypa.com/albums/20120005/sku098916-1.jpg
(link)

http://image4.pushauction.com/0/0/93f449e5-09f9-40ee-9cdf-b8718e481077/a671428d-89e2-e1a5-236c-a74f8116f712.jpg
(link)

http://img02.taobaocdn.com/imgextra/i2/185448926/T2O8qdXkhbXXXXXXXX_!!185448926.jpg

(link)

Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
görsel olarak hoş ürünler. Rüzgarı keserler ama iyi yağmurda ıslatırlar, ayrıca hava almaları pek iyi değildir. Yeni başlayan ve çiseleyen yağmurda güzel iş görüyorlar. Bu fiyata değerler ne diyelim başak :) decathlon mevzusuna gelince evet ürünleri biraz pahalıdır ama fiyatına göre kaliteli ürünler. Ayrıca indirimleri çok iyi oluyor :D fiyatını pahalı olması da tamamen Türkiye'nin k.d.v. ve yurt dışı ürün politikasından kaynaklanıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk gösterdiğiniz beyaz acayip hoşuma gitti. Bir tane ediniyorum. Ben size değil de siz bana yardımcı olmuş oldunuz. Kusura bakmayın :)

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
İki beyaz da güzel.Rüzgarlık olarak da iyiler. Bu fiyatlar gayet makul.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
İlk yağmurluğu ben de çok beğendim.

Neyse;
Bu yağmurlukların ortak sorunu, nefes almamaları.
O nedenle, uzun süre kullanımda ıslanmanıza neden oluyorlar (kuru havada bile)

Ben yağmur yağabilitesi olan günlerde ceketin içinde taşıyorum, sadece yağmur olursa giyiyorum.

Bu durum aklınızda bulunsun. Eğer normal sürüşte, windstopper olarak kullanmak istiyorsanız, bunun yerine yelek almanızı tavsiye ederim. Göğüs, karın, böbrek vs. bölümleriniz rüzgardan korunurken, siz de kuru kalırsınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gökhan Toros

Merhaba, aslına bakarsanız kısa süreli hafif yağmur da ve kuru soğuk havalarda beni idare edecek bir ürüne ihtiyacım var. Yağışlı havalarda bisiklet neredeyse hiç kullanmıyorum, bu yüzden rüzgarı kesecek dış katman niteliğinde bir ürün tavsiyeniz olur mu?

Teşekkürler.

Diğer arkadaşlarıma da cevapları için teşekkür ediyorum. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

Gökhan sen bunlardan birini kullandın mı acaba? Eğer öyle ise almayacağım.
Şanslıyım ki sadece sepete ekleyip "Buy Now" butonuna basmamıştım.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Uğur SARIGÖL

Bunlardan birini değil, fakat Zero RH'ın bir modelini kullanıyorum. Farklı bir marka.
Sonuç olarak naylon, aynı ürün.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ürün bilgilerinde polyester yazıyordu. Polyester eldiven ve içliğim var. Soğuk geçirmeyip nefes alıyorlar. Madem bunlardan birini kullanmadın, 40 Lirayı riske atıp deneyeceğim :)

Düzenleme: alırken eşime yakalandım. Çok para harcıyorsun diyecek diye düşünüyordum ki çok beğendi bir tane de bana al dedi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mor outlet ile görüştüm fakat orada satılan ürünler daha kaliteli oldukları için haliyle fiyatları da ciddi şekilde yüksek. Ben de beyaz olandan 1 adet satın aldım, gelince görüşlerimi aktarırım.

Herkese tekrardan teşekkür ederim.

http://ebaypa.com/albums/20120005/sku098916-1.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aldığı yağmurluk eline ulaşan var mı ?Tavsiye eder misiniz ?

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Atlasoutdoor'da gore'nin windstopper'ı var ben kullanıyorum çok memnunum. Abimde kullanıyor oda memnun. tavsiye ederiz. fiyatıda 120tl idi

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Tour de france markali urunu denemek icin aliexpress den satin almistim. Zamaninda 40tl vermistim sanirim. Bekledigim gibi cikmisti, cok kisa, komik derecede kisaydi. Dogru boy olmasina ragmen. Bilekler bol ve bilegi tutamiyordu kol uzatinca. Ayrica bir kac saat kullanimdan sonra direkt olarak koku yapiyordu. Kesim olarak mantikli olsa aslinda is gorebilecek bir urun. Ruzgar ve yagmur korumasi acisindan malzeme dogasi geregi iyiydi. Bir nevi migros poseti malzemesi ici ve disi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
decatlon en iyisi ve ucuzu 39 tl ye aldım siyah yağmurluk hafif sorun yok daha pahalıları da var..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçi şakır şakır yağan yağmurlara umarım hiç hasret kalmayız ama bence bu gibi durumlar için en uygun seçeneğin yağmurluktan ziyade panço olduğunu düşünüyorum. yağmurlukta bir yere kadar. Ama yağmur sürekli bir hal almış vede kuvvetlenmişse dünyanın en iyi yağmurluğu bile siz bir bütün olarak ıslanmaktan koruyamaz. Ama panço öylemi. Takın pançoyu üzerinize ve vücudunuz tamamen kuru kalsın yağmur altında bisiklet sürmenin keyfine bakın.

• Beğen
Tepkiler: Umut Kılınç37

mesut...

Üye
Tepki
21
içlik , üstüne kısa kollu forma giyiyorum , forma cebime decatlondan aldığım sarı yağmurluğu koyuyorum , ucuz olandan ( ince olduğu için cepte taşıyabiliyosun)