Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağmurlu veya ıslak zemin için lastik seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yalinay tarafından paylaşıldı.

1. yalinay

yalinay Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    700x23 lastikli bisikletim islak zeminde fren yaptigimda kayma yapiyor.Bu sorunu ne cesit marka model lastikle cozebilirim.Tesekkurler...

2. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Lastiğinizin şuan ki markası nedir?

3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynı dertten muzdaribim, hatta bu yüzden 2 hafta önce sol kalça kemiğimin üzerine düştüm. :/

Şu an Michelin kullanıyorum ve 2100 km. yaptım. Continental 4 mevsim özellikli lastiklerden almayı düşünüyorum.

4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence bu olay lastikten çok bisikleti kontrol edebilme ve frenleme becerisinde yağmurda veya çok ıslak yerde ön tekerde kayar arka tekerde ikisinin ortasını bulup kaydırmadan düzgün frenleme yapmak lazım düz giderken arkanın kayması pek önemli değil toplanıyor ama ön teker 1-2 saniye kaydıktan sonra düşüşe götürür, ıslak zeminde virajları dönerken asla fren kullanmıyorum viraja gelmeden yavaşlıyorum yoksa cidden tehlikeli

5. alpdilgen

alpdilgen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Pro Tur seviyesindeki bisikletçilerin bile ıslak zeminlerde nasıl kaydıklarını izledikçe bunu çözebilecek bir lastik olduğunu sanmıyorum. Ama specialized espoir elite kullanırken bir nebze de olsa azalma yaşamıştım hem lastiğin hamuru hem de üzerindeki kanal yapısı işe yarıyor.
    Islak zeminde 700x23 yerine 700-28 kullanmak daha fazla yüzey gücü sağlayacağından rahatlama getirecektir.
    Bir de dönüşlerde içte kalan ayağınızı pedaldan çıkartarak denge unsuru olarak kullanabilirsiniz

Tahir Keskin bunu beğendi.
  6. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Frenleme konusunde Continental 4S doğru seçim olmuş. Virajlarda da prosedür:
    1-Kafanızda lastiklerin yere değme noktaları arasında bir çizgi olduğunu varsayın.
    2-Bisikleti dönüşte zaten yatıracaksınız ve bu durumda ağırlık merkezi, lastiklerin arasındaki çizginin üstünden boşluğa kayacak. Bu da lastiklerin yol tutuşunu düşürecek. Bunu engellemek için sert ve hızlı dönüşlerde, bisikleti yatırırken, vücudu çizginin mümkün olduğunce diğer tarafına geçirmek gerek. Eğer denge sorununuz yoksa gerekli miktarı beyin hesaplar. basitçe:
    ..........................Dönüş yönü
    Lasitk çizgisi <-------V---------------------->
    .......................... Vücut
    Gerektiği kadar vücudu dik tutmak yeter.

Caner Kaya bunu beğendi.
  7. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    continental grand prix 4 season kullanıyorum, kaymıyor ama bendekiler 700x25c ... Yarış koşmayacaksanız 25c öneririm

8. Tayfun_Güler

Tayfun_Güler Yeni Üye

Adı:
    Tayfun Güler
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    MİCHELİN PROTEK 700X35C 37X622 ile ıslak zemin ve kaldırım rampasında ön tekerim kaydı. hızlı değildim :(