Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağmurlu havalarda pançomu, yağmurlukmu

Konu, 'Giyim' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu yıl maşallahı mı var desem havalar güzel geçiyor. Gerçi yağmur yağmazsada olmuyor. Yine herşey zamanında yaşanacak. Kış kışlığını yapacak. Sonra barajlar kurudu diyoruz. Soğuğa karşı bir şekilde donanımlı olsakta gecikmiş yağışlar geldimi araba kullananlar gülecek bize: Sizin sevdanız buraya kadarmış. Oysaki bisiklet bizim yaz-kış vazgeçilmezimiz, kıymetlimisss. Yağmurda çamurda sevdamızdan vazgeçmek bize haramsa nasıl arzı endam edeceğiz selede. Şu sarı, mor yağmurluklar belediyenin park bahçe görevlisi intibanı veriyor. (benzetme kesinlikle küçümseme içermemektedir) Yağmurdan yeterli koruma sağlayacağınıda pek sanmıyorum. Birde panço yağmurluk var. Bir kısmımızın askerlikten aşina olduğu bu yağmurluk yağmurlu havalarda bisiklet sürücüsüne tam koruma sağlar gibi görünüyor. Lakin etek kısmı uzun olduğundan arka tekere değermi veya hareketi kısıtlarmı gibi sakıncalarımda var. 270 gram ağırlık uzun turlarda yanımızda yük teşkil etmeyecek kabul edilebilir bir değer. Bu konuda özellikle yağmurlu havalarda panço kullananların yorumlarını bekliyoruz.

2. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Sezon başında dekatlondan önü uzun arkası kısa yağmurluk almıştım. Birde bisiklet pantolonu alırsanız sorununuz kalmaz. Dereye bile girersiniz.
    Tek problem, aldığım yağmurluktan başka getirmediler. Kalmamış olabilir.

Bahsettiğim yağmurluğu en ağır şartta test ettim hatta tecrübe ettim(karadeniz fırtınası). 2 Kez fırtınaya yakalandım 1 kez fırtınaya göz göre göre girmek durumunda kaldım. Sonuç olarak gayet başarılıydı.

Eğer bahsettiğim ürüne rastlarsanız direkt alın.

Ayrıca belirtmek isterim. Mevsim normallerinde değiliz. Havaların maşallahı yok, aksine felaket için güç topluyor.
    Doğa öfkesini bizden felaket ile çıkartacak. Dengeyi kasıtlı olarak bozuyoruz, hesaplaşma vakti uzak değil.
    Tedbir almayın, bunu hak ediyoruz.

mehmetsunu bunu beğendi.
  3. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yağmurlu sıcak havalarda panço (tropikal kuşak), yağmurlu, rüzgarlı, karlı soğuk havalarda yağmurluk.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bende kışın işe giderken bisiklet için motorcu tulumu alayım diyorum.
    iş görmezmi?

5. Ahmet.Çetinkaya

Ahmet.Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tchibo da unisex yağmurluklar var gayet iş görür türden sadece üst ama , kapşonlu falan . Altına ayrıca pantolonlardan alırsanız decathlonda var ucuz yollu ihtiyacınızı halledebilirsiniz. şu aybaşı gelsin aynı şekilde bir takım da ben çekecem :)

mehmetsunu bunu beğendi.