Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağmurlu bir günde İstanbul 11.10.2015

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında HBCİZMECİ tarafından paylaşıldı.

1. HBCİZMECİ

HBCİZMECİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında yağmurlu günde bisiklet kullanmaya karşı biriyim ve bundada haksız olmadığımı anladım , arkadaşım Avrupa yakasında Zeytinburnun'da oturuyor ben Anadolu yakasında Ataşehir'de oturuyorum ortak nokta olarak Kazlıçeşmeyi belirledik .
    Her şey Kazlıçeşme durağında indikten sonra başladı , sahilde yol yapımı olduğu için yol çamurlu ve ıslaktı daha ilk kilometrelerden jant çamur olduğu için V fren tutmamaya başladı 5-6km gittikten sonra hiç tutmamaya başladı bir benzinlikte durup frenlere su tuttum ama nafile frensiz bir şekilde Yenikapı Sirkeci Karaköy , Beşiktaş güzergahında dolaştık . Karaköye geldiğimizde maşanın sağ körüğünün çıktığını gördüm taktım ama içine büyük ihtimal pis su kaçtı akşam eve geldikten sonra maşa kilitlendi . Lastik olarak rubena flash stop thorn 700x35 kullanıyorum genel olarak kaymıyor ama çamurlu ortamda doğa olarak kayıyor , maşam zoom marka , frenler ise salcanonun kendi frenleri. Çıkardığım ders yağmurlu havada bisikletin davranışı değişiyor , vites olsun , fren olsun , süspansiyon olsun , bisikletinizi tanımak için bir kerede olsa yağmurda kullanın , sağlıcakla kalın :)

2. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben mecburiyetten kullandım dün

3. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Yağmura yakalandım ben de bir kez.Hayatım boyunca ne havuzda ne de banyoda öyle ıslandım :booo: Bisiklet hem de yol bisikleti lastikler ıslağa gelmiyormuş onu öğrendim eve resmen drift ata ata geldim :oops: Papuçlar 105 olmasına rağmen onlar da tırt:hihi:Yağmurda sürmek pek de kolay değil yani :krktm:

4. dodobir

dodobir Kıdemli Üye

Adı:
    Kerem
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Surus sirasinda fren balatalarini veya janti bir sekilde yaglandirmadiysaniz, balatalar bitik degilse veya fren ayariniz bozuk degilse fren ile ilgili sorun yasamamaniz lazim yagmurlu suruste. Evet, fren performansi biraz dusecektir yagisli havada ama bu sizin tecrube ettiginiz kadar kotu olmamali normalde.

galvaniz bunu beğendi.
  5. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Uptown Cyclist yağmurda bende yol bisikleti sürdüm arka frene dokunsam kaymaya başlıyo ön çok fazla gevşedi bisikletin su atması da cabası

@dodobir hocam yağ olayına moralim bozuldu jant full yağ olmuştu nerden geldi acaba bu yağlar

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende defalarca yağmurda sürdüm. Bir keresinde Bardaktan boşanırcasına ve ön tekerden göğsüme yüzüme doğru sıçrayan çamurlar cabası, hayatımda bu kadar ıslandığımı hatırlamıyorum. Başka bir sefer Delta Bisiklet @ulas 'lar ile Sarıyer turundaydık bisikletim amoeba hussar'dı o zaman. Ne frenlerde, ne maşada, ne lastiklerde zerre sorun yaşamadım. Yağmurluğum vardı ama altımda su geçirmez ürün olmadığı için Külodum dahil ıslanmıştı. Çamurlu yağmurlu turlardan sonra bisikleti kuvete sokup komple duş aldırıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım yaşamıyorum. Dağ bisikleti sürenler çabuk yaşlanmaz, çünkü çamur cildi gençleştirir. Bu şekilde yağmurlarda bisiklet, maşa, fren sorun yaşamamamınız lazım. Komponentlerin kalitesinden de kaynaklanıyor olabilir.

galvaniz bunu beğendi.
  7. galvaniz

galvaniz Aktif Üye

Adı:
    Mahmut
    Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    jantların yağlandığı tecrübe ile sabit ama yol ıslak ama temiz görünüyor :D bu sebepten dolayı frenleme tam olmuyor biraz yavaş gitmekde fayda var ama yağmurda sürmek çok keyifli birde benim tek sorunum ayaklarım ıslanıyor hep :(

:D :D :D

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  8. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uptown Cyclist ben claris pabuçlarla yağmurda pedalı bıraktım yokuş yukarı kayıyodu bisiklet o erzurumdaki yokuşta arabaların kendi kendime gitmesine döndüm :koptum:

galvaniz bunu beğendi.
  9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @galvaniz Ayakkabımıza çok poşet geçirdik. Daha sonra spd için kılıf alıyorsun. Ayakların hiç ıslanmıyor.

galvaniz bunu beğendi.
  10. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dün gençlerle beraber Çatalca kestanelik köyüne tur yaptık 120Km. Evden çıkarken deli gibi yağmur vardı ve hiç durmadı çok keyifliydi arkadaşlardan birinin arka arttırıcısı bi ara pislikten ses çıkarmaya başladı ama sonra düzeldi. Hava ılık olduğu için pek üşümedik image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kerim BEŞER bunu beğendi.
  12. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tam çamurluk,uygun kıyafetler ve disk frenlerle yağmurda ciddi bir sorun yaşamadan sürebilirsiniz. Sadece biraz daha yavaş ve dikkatli gitmekte fayda var. Yıllardır dört mevsim pedal kesmeden sürüyorum. Teçhizatınız uygun değilse yağmur eziyettir, uygunsa yağmurda sürmek paha biçilmez keyiftir :)

Tayfun Sezer, HBCİZMECİ ve soneryen bunu beğendi.
  13. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1 saat önce bende zeytinburnu decahtlondan çıktıktan sonra müthiş bir yağmur yedim Anlayamazsınız

informatiker ve baykuş97 bunu beğendi.
  14. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Afiyet olsun yarasın. İşte hayat burada. Yeterki şifa kapmayın.

15. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Valla ben bugün trek 1.2'me çamurluk taktım, yağmur falan dinlemem. Çıktım gezdim hiç sıkıntı yok.
    Yalnızca lastikleri 4mevsime çevireceğim o kadar...

Tayfun Sezer bunu beğendi.