Yağmurda yol bisikleti ile inişler nasıl olmalı?

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Dun cam kirigi yuzunden lastigim daha 500 600 uncu km de yarildi ve kullanilmaz hale geldi. Bakirkoyde metin bisiklete gittim acil lastik lazim diye haftasonu icin. Schwalbe lugano veya Rubena diye bir marka vardi. Lugano nun maks basinci dusuk diye Rubena yi aldim 30 kusur Tl. Dokunusu ve hissi bana yagmurda iyi tutus saglar gibi bir his yaratti. Hafif ve katlanabilen bi lastik. Delinmeye karsi Aramid koruma katmani var falan filan. Bugun 2 saat denedim, bana guven verdi ve acikcasi tek lastige 40 50 eur vermektense 30 tl ye bu lastigi almak bana mantikli geldi.

Continental veya Schwalbe almanyada yapiliyo, ve almanya isciligi en pahali olan ulke o yuzden acaba ayni kalitede lastik Cek mali oldugu icin daha ucuz ve yakin kalitede olur mu diye dusundum. Kullandikca yazarim dusuncelerimi. Ama ondan once, bu markayi kullanmis olan var mi?

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@mcanb

Hayır yanlış düşünmüşsünüz. Çek Cumhuriyeti nde işçilik Almanya dan daha ucuz değil. Çek Cumhuriyeti de bir Avrupa Birliği ülkesi. Ayrıca 30-50 euro luk bir Vittoria, Conti yada Schwalbe vs gibi lastikler 200 lü gramların altında oluyor. Yarışlarda test edilip sürekli geliştiriliyor. Rubenanın ise an pahalı ve hafif lastiği 280gr..! Bu bir yol bisikleti için ciddi bir ağırlık dezavantajı 2 lastikte 200 gr a yakın fark yapar. Günlük ve sportif kullanımalar için olabilir ama daha ileri seviyede kullanıcısının sınırlarını kısıtlayan lastikler. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı buradada işliyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden ve mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Valla bu aldigim benim onceden kullandigim Gatorskin den daha hafif ama Gatorskin zaten agir bir lastik biliyorum.

Plansiz yarilan lastik icin zaten daha fazla vermem mumkun degildi su an. Ama dedigim gibi deneme asamasindayim. Eger bazi beklentilerimi karsilarsa kis aylari icin fiyat/performans olarak diger markalardan daha avantajli olabilir. Bir de canima tak etti daha yeni lastik yarilinca :)

Ayni seyi beklemek tabi ki mumkun degil, belki beklenenden daha iyi performans verebilir. Bu arada cek cumhuriyetinin iscilik maliyeti almanyadan cok daha az. AB uyesi fakat dunya icin dogu asya ne demekse AB icin de dogu avrupa o demek.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Tabi simdi bakinca bunun TPI i dusuk :) Conti gatorskin de 170, 4 season da 330, Rubena da 127 :)

• Beğen
Tepkiler: Aytaç Biber

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bende Rubena Syrinx 700x25 var , zaman zaman kullanıyorum . Benim çevremdeki yollar mıcırlı asfalt. Bu yollarda çok dayanıklı bir lastik . Rubenalar aslında iyi lastikler , bütçeye uygun . CST'yi hiç tavsiye etmem

Eğer bütçeniz kısıtlıysa Rubena doğru bir seçim . Tabii Continental , Michelin falanla karşılaştırmıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mcanb

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Rubena nasıl gidiyor, memnun musunuz? Bizim gibi 500gr'ma kadar farkları bir bardak su ile sağlayan arkadaşlar açısından soruyorum...
Patlama koruması filanda varmış sanırım... Nasıl gidiyor? Benim sorduğum tek performans konusu dakika başı patlıyor mu?