yağmurda bisiklet sürmeyin

T

Tuğrul

Misafir
@HaliliOzturk

Halil,yıldırım senden de hızlı .Emin olabilirsin.

Tecrübeyle sabittir.:eek:

Scudo

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bu arada bu yokuş olayı bir sınıra kadar lastik seçimiyle alakalı...
Ama eğer yokuş ve çamur doğru oranda yukarı doğru bir grafik çiziyorsa ok o zaman gerçekten elimize alıp çıkma durumu olucaktır...:D

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Bu yaz bir tur esnasında 3 km. boyunca sağanak şeklinde yağmura yakalandık.Sıcak bizi bunalttığı için durmayıp yolumuza devam ettik ve ben çok zevk aldım harika oluyor.Ama tedbiri elden bırakmamalı ve dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum.
Sevgi ve saygılarımla...
H.Can DEMİREL

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
evet yaz günlerinde sıcaktan bunaldığımızda yağmur veya çim sulama fıskiyeleri arasında dolaşmak çok zevkli ve serinletici oluyor.. ama sanırım burada yaz yağmurlarından bahsedilmiyor :) artık kış geldi geliyor bırrrrr! üşüdüm!

cenix

Üye
Tepki
0
bisiklet koltuğu kaç cm olmalıdır yoksa kendi isteğimize göremi yükseltces

Konuları ve sorularınızı doğru yerlere yazarsak cevabımızı kolay alırız. Bu yazdığınız sorunun burası ile alakası bulunmamakta ve kimsenin cevap vereceğini zannetmiyorum.
Behçet

CenGaver

Üye
Tepki
9
Bu işin bir parçası yağmurda bisiklete binmek.
Ben yağmuru gördügümde özelikle tura çıktığım oldu.
Doğru ekipmanla olmak şartı ile birakın yağmurun zevkini çıkaralım.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@johny
Sizin adınıza tekrarını dilerim.

Üzerinize yağmurluk, tekerlere çamurluk, lastiklerde drenaj oluk gibi uygun ekipmanla ile bence de zevkli oluyor. Benim de özellikle yağmurda yada karda çıktığım oluyor. :cool:
Ancak çamur için aynı sevgi ve muhabbetle bahsedemiyeceğim. Mecbur kalırsam da "hayır" diyemiyeceğim.. :)
Ancak kayıp düşme riskine karşı hem yavaş gitmek hem de fren pabuçlarının işgörür olmasından emin olmak gerekli tabii

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Yağmurda bisiklete binmenin teknik anlamda sanırım en büyük riski frenajdır. Bu noktada da aklıma hidrolik fren kitleri geliyor. ;)

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Arkadşlar yağmur çamur vs. yıldırmamalı bizi,biz dağ bisikletçisiyiz.Şahsen mecbur kalmadığım sürece(patlaklastik ve yetişmem gereken sınav gibi) yaz kış demem,bisikletimden vazgeçmem.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bi keresinde yağmurlu havada sokağı arkayı kaydırarak dönmek için pedallara asıldım,baya bi hızlandım,arkayı bi kitledim,bisiklet kontrolüm dışında 180 derece döndü,tam geriye döndüm,bilerek yapmamış olsamda dışardan çok hoş gözüktüğüne eminim:D

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
bana göre yagmurda bisiklet sürmenin
bambaşka bir zevki var
ama özellikle günü birlik turlar harici
uzun turlada hafif yagmur altında
gitmek bisiklet tin bambaşka bir yanı
hele birde yol ormanlık oldumu deymeyin tatına

Jr.BMX

Daimi Üye
Tepki
102
Geçenlerde Deltadan çıktım eve geliyorum yagmur yagıyordu biraz dindi kendini kara cevirdi ve benim ellerim donmuştu eldivende kısa parmaklı vede bole çamurun suyun pantalona gelmesi çok zevkli oluyordu..

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bikere gidiyordum arazide,hava yağmurluydu.bisikletim kaydı ve cok kötü düştüm ama cok eglenceliydi doğrusu

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
yağmurda bisiklet sürmenin bir iyi birde kötü yanı var iyi yanı bazen çok zevkli oluyor ve rahatlıyorsun kötü yanı ise bir terslik olup düşmek gibi şahsen ben bunu yaşadım ve önüme aniden bir araba çıktı ve ben frenlere asıldığımda bisiklet yan yan baya kaydı ama sonra zorda olsa toparladım ama düşseydim hiç iyi olmazdı yani dikkat etmek gerekir her zaman

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Birkeresinde baya bir hizliyken dusup,sularin icinde bisikletle suruklenmistim,o gunden sonra ani donuslerden korkuyorum islak havalarda.

Yerlerde sular birikmisse bende severim yagmurda binmeyi.Ulkemizde yollar suyu tam istedigim gibi tutuyor zaten,birde soyleniriz belediyelere:D

austa1959

Üye
Tepki
30
Tedbİrlİ OldukÇa YaĞmurda Da Bİsİklet Bİnİlİr.vede Acayİp Zevklİ Olur.futbolcular YaĞmurlu Havada Top Oynadiklarina GÖre Pekala Da Bİsİklet Bİnİlİr.tek Yapilacak Şey Bİraz Daha Dİkkat Okadar.