Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YAĞMURDA antreman yapmalı mıyım?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında berkay onaylıı tarafından paylaşıldı.

1. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    üst için yağmurluğum var ancak alt tarafım için yağmurluk yok ve bacaklarım ıslanıyor. bunun bir zararı olur mu? havada soğuk tabi

2. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    ne demiş atalarımız ayakları sıcak,kafayı serin tutacaksın :) yağmur tutmayan termal altlar var tabi birde bunlardan al derim..

kerem oktar bunu beğendi.
  3. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    peki öyleyse :) bir araştırayım şu termal altları
    bildiğiniz site var mı link atsanız

4. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  5. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kullandığınız termal su geçirmez değil Bekir T. ama faydası oluyor ciddi manada. Antreman çok uzun olmayacaksa ayaklarınızı sıcak tutmaya bakın, yağmurda bisiklet sürmesi gibi var mı keyiflisi.Önleminizi alın tadını çıkarın :)

6. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Soğuk havada bacakları ıslatmamak lazım.Ek olarak su geçirmez kışlık ayakkabı kılıfı almanız da çok işe yarar.Ayakkabıyı hem sıcak, kuru ve temiz tutar.Bunları da giydikten sonra sadece yağmurlu havada bisikletten zevk almak kalır size :)

ihtiyar bunu beğendi.
  7. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  8. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
  9. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yağmurda antreman yapmak ciddi giyim ekipmanı gerektirir. Ben yapmanızı önermiyorum.

ihtiyar bunu beğendi.
  10. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Yağmurda yarış yapılabiliyorsa antrenman da hayli hayli yapılır gerekli önlemleri alın ve tadını çıkarın

ihtiyar, Murat B. ve yucel gulesenoglu bunu beğendi.
  11. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bencede yağmurda antrenman yapın. her yağmurda çıkmasanızda en azından bir deneyiminiz olsun...

Artık Yok ve ihtiyar bunu beğendi.
  12. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Stokları eritmişler :)

KULLANICI AVANTAJLARI :
    - Isı yalıtımı : Dış yapısı sayesinde su geçirmez ve çok iyi yalıtım sağlar.
    - Rahatlık : Jel dokusu sayesinde çok rahat!
    - Bakteri oluşumunu sınırlama : Antibakteriyel işleme tabi tutulmuştur.
    - Tahrişi önleme : Destekli iç kısmı sürtünmeyi önler.
    - Hedef müşteri : Yoğun olarak bisiklete binenler için tasarlanmıştır.

13. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Isin can alici noktasi burasi! Yaris yapilabiliyorsa, antrenman da yapilabilir. Yarisi ertelemek mümkün degil. Ama yaptiginiz antrenman belirli bir plana göre ise ve hedefler yakinsa, ayni mecburiyet antrenman icin de gecerlidir. Ama hedefler uzak ise biraz kaydirilabilir.
    Diger bir nokta da; " yagmurda antrenman" cok kaba bir tarif ve belirli degil! Yagmur var, "yagmurcuk" var. Eger ciseliyorsa, hava soguk dahi olsa, hic planimi bozmam. Cok asiri derecede, sagnak gibiyse, tabii ki biraz düsünmek gerekir, evde antrenmanla yetinirim. Eger hava yagmur havasi ise, nerede yakalanacaginiz zaten belli olmaz. Bu tip havalarda, yagmuru az alan yerelere dogru giderim, yani daglardan uzaklasirim.
    Giyim konusunda; belden asagiya yagmur gecirmeyen seyler kullanmam. Bacaklar en cok calisan ve isinan adelerden olustugu icin, uzunca bir seyler giymek her zaman yeterlidir. Selemin altina taktigim kücük bir plastik parcasi da en cok su alan bölgenin islanmasini engeller, hepsi bu kadar.

14. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bence bir sonraki güne aktarmada fayda var nw olup olmayacağı bilinmez,doğa Ana'yla inada girmemek lazım.

15. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    teşekkürler ürünü bulursam alırım bende arada bakmak gerekiyor herhalde

16. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Bİr kullanıcının yazdığına göre ısıtma özelliği iyiymiş ama ürün üstünde u tutuyormuş.

17. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sunun neresi tatli biraz anlatsaniz, bir kac tane de resim ekleseniz, cok merak ettim! :) Eger ciddi olarak yaziyorsaniz, ilk defa yagmurda bisiklet sürmenin zevkli oldugunu duyuyorum. Bisiklet sürmek tabii ki zevkli, ama yagmurdaki zevki benim icin cok yeni bir sey! 50 senede hic bu zevki tatma sansim olmadi!
    Bi araba sollar, gözgözü görmez! Bir viraja girersiniz, ha kaydi ha kayacak! Bir yol cizgisinin üstünden gececeksiniz, uctu ucacak! Frenler tutar mi tutmaz mi? Agziniz yerden sicrayan sudan camur kum dolu! Apis aranizdan sipir sipir sular akar! Eldivenler islak havluya dönüsür!........ Bir de cabasi, bisiklet arazi bisikleti gibi olur!

berkay onaylıı bunu beğendi.
  18. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Abi ciddi olarak yazmıştım:) benim aklımda ama şu var; yağmurda anlattığınız rezillikleri yaşadıktan sonra eve dönüp duş alcaksam kuru kıyafet giyeceksem o zaman çok zevkli bence.Yoksa işe giderken vs gibi durumları kastetmiyorum. Bide çamurluk ve gözlük keyifli olmasına yardımcı. Ben tedbirli olunduğunda çok keyifli olduğunu düşünüyorum,bu manada yazmıştım. Yağmurda yürümekten de keyif alırım belki de yağmuru seviyorumdur. Gece sağanaktada çıktım,gündüz trafikte de. Dediğiniz gibi fren sıkıntı viraj sıkıntı bunlara itirazım yok ama aldığım tadı ne arabanın içindeyken ne de yürürken aldım yağmurda dışarıda iken. Çünkü bu bana biraz günlük telaşların unutulmasını hatırlatıyor. Üstüm başım ıslandı vs derdi olmadan koyver gitsin demek bence büyük keyif.Bilmiyorum anlatabildim mi ama benim gözümden durum bu:rolleyes:

ihtiyar bunu beğendi.
  19. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Simdi ne kastettiginizi cok iyi anladim. Bende gencligimde yagmurda, camurlu sahada futbol oynamayi cok severdim. Fakat konu yagmurda antrenman konusu olunca, ki benim hemen yol bisikleti antrenmani gelir aklima, hic zevki yoktur. Hatta ya gecen sene, ya evvelki sene olmasi lazim, evden ciktigimda 23-24 °C, bir yagmur basladi, sicaklik ta bir düstü 9-10 dereceye. dagdan indim, ama bir saat sonra anca konusabilecek hale geldim. :)

Biz burada yol bisikleti ile, binlerce kilometre bisiklet yolu olan, soförlerin daha insani(!) oldugu bir ülkede yagmurda antrenman yapiyoruz, ki bu kadar zorlaniyoruz. Türkiye' deki dostlarima söyleyecek sözüm yok! :(
    Yukarida da yazdigim gibi, hafif ciseliyorsa filan, bunlar hic sorun degil, veya yaz yagmuru 30° sicaklikta gibi kisa sagnak zevk bile verebilir. Ama evinizden 100 km. uzakta siddetli bir yagmura yakalanip 3 saat yagmur altinda sürerseniz is degisir. :)

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  20. Fatih T.

Fatih T. Deli Hinar

Seviye:
    Abi siz su geçirmez kayıt yapacak ekipman temin edin emanet olarak, ben size istediğiniz kadar video göndereyim. Ben bayılırım yağmurda bisiklet sürmeye. Hatta en çok yağmurda sürmeyi seviyorum. Üstümde sadece su ve rüzgar geçirmez gocuğum var. Ayakkabılarım spor ayakkabı( henüz kilitli pedalım yok), ayaklarım sırılsıklam oluyo ama sonra ayağıma giren sular da ısınıyo bi süre sonra. ondan sonrası sanki ılık duşun altındaymışım gibi geliyor. Bas Allah'ım bas ondan sonra. Kısaca : ilk 15 dakika yağmur, sonrası ılık duş... :)

ihtiyar bunu beğendi.