Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağlama hakkında

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mehmet Akif MALKOC tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selamun Aleyküm..
    Bisikletimin rublelerini ve zincirini yağlamak istiyorum..Ama üzerine toz toplanıp daha beter olmaması için ne yapmam gerekiyor..Gres yağımı sürmeliyim..Yada başka ne sürebililirim..

2. harunkenan

harunkenan Üye

Seviye:
    Rublenin neresini yağlamak istiyorsunuz? Dışardan dişlilere yağ süreceksen hiç gerek yok rubleyi yağlamaya. Sadece zincire ince bisiklet yağı damlatsan yeter. Zincir döndükçe dişliler de yağlanıyor zaten. Dişlileri çıkartıp göbeklere yakın yerleri yağlayacaksan daha farklı bir yağ kullanman lazım. Sanırım gres yağı adı.

3. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yok usta sadece ruble ve zinciri yağlayacaktım..Bisiklet yağı mı bilmiyorum ama üzerine toz toplayıp yağsız halinden daha iğrenç olan yağları istemiyorum..zincire gress mi süreceğim yoksa bunun başka bir yağı varmı..

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk olarak bol prilli suyla zincirinizi ve rublenizi yıkayıp kurutun...
    Sonra sadece zincirinizi iç tarafından pedalınızı bir kaç tur çevirerek bisiklet zinciri yağları ile yağlayın... 20-25dk bekleyin böylece yağ zincire nufuz eder ve binmeye hazır hale gelir...

Sadece zincirinizi yağlamanız yeterlidir...

Zincirinize gres yada makina yağı kullanmayın... Teflon içerikli mineral zincir yağlarını tercih edin... (bisikletçilerde bulabilirsin)

Motorsiklet zinciri için olan yağları kullanmayın çünkü onlar daha katı kıvamlıdırlar daha çok kir tutarlar...

5. harunkenan

harunkenan Üye

Seviye:
    Tabi, bisiklet için özel yağlar mevcut. Bisikletçilerden bulabilirsin. Forumda bu konu hakkında yazılar var. Hatırladığım kadarıyla ince makine yağını, silah yağını tavsiye ediyordu arkadaşlar. Sen en iyisi şuraya bir bak; http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13968