Yağ yakma (biraz özel bir durum)

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
internette araştırdım ama kimse önermiyor

@Mehmet D.
Dostum şundan eminim eğer gerçekten sevseydim zaten bırakmazdım :) benimde o samimiyette olduğum bir kız arkadaşım vardı uzuncada bir süre birlikte olmuştuk ama bu tarz sözler ilişkinin başında söylenmez :)

Scudo

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Çağatay Günet

gardaşım o zaman diyebileceğim tek bir söz kalmıştır:
"madem ki sevmiyorsun o zaman karşındakinin duygularıyla oynama. Bunu senin kızına yapsalar eminim ki hoşuna gitmez. Sende yapma.." :)

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Mehmet D.
Bu konuda çok haklısın ama kıza hassas olduğum konuları söylemiştim :) hani damara basmak derler ya kardeşim işte öyle :)

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Berksan

Zinhar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kullanmayınız, tavsiye etmeyiniz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zayıflamanın(yağ yakmanın) tek kuralı vardır. Günlü aldığın kalori <Günlük verdiğin kalori

Karbonhidratı azaltıp proteini artırmalısın. Sebebi ise kas kaybını önlemek. Çünkü yağ yakmak isterken aslında bakmışsın kas kaybediyorsun. Basit karbonhidratı kesmelisin. Sabahları mutlaka yulaf ve yumurta ye. Light ürünlerden uzak dur. Çünkü light ürünlerden yağı çekerler ama yerine karbonhidrat koyarlar. Özellikle nişasta. Bol su iç. Ve kardiyo ısınma hariç 30dk geçmesin. Kas kaybedersin. Ben öğle ve akşam hafta sonları sabah-öğle-akşam 30 dklık kardiyolar yapıyordum. Bisiklet ya da tempolu yürüyüş. Dizlerinde sorun yoksa HIIT kardiyo öneririm. (2dk yürüyüş 2dk koşu şeklinde 30dk tamamlayarak)

Yağ yakımı mutfakta başlar. Bunu unutmamalısın.

Ve zinhar, yağ yakıcıdır, yağ blokerdir, yağ bilmem nedir. Uzak dur. Bunlar zehirdir. Kahve ve yeşil çay öneririm. Ve bol su iç. Fazlasına gerek yok.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer İlker
Kahve ama doğru kahve için şu yazıyı okuyun.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Rüzgar Inoğlu

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Zayıflamak için sabah kahvaltı yapmadan veya sadece 1 bardak (sütsüz, kremasız, şekersiz) kahve içerek çıkacağınız hafif tempolu, 1 saatlik turlar işinize yarayacaktır (tırmanışsız düz zeminde).
Ben şu şekilde geçen sene işe gidip gelirken 10 kiloya yakın verdim (tabi yediklerinize de dikkat etmek lazım).
Ama sakın sert tempolu veya 1 saati geçen sürüşler yapmayın, kilo vereyim derken kendinize zarar verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@cagataygunet

Karatay diyeti kitabını okursan yağlanmanın nasıl olduğunu öğrenir buna göre davranırsın.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Uzel

Birazdan Ferhat'da gelir patlatırsınız bu konuyuda.Yazık oldu.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Günet

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
hocam bende kilo alamamadan muzdaribim ki doktor kontrolünde 2 ay boyunca kilo aldırıcı ilaç kullanıp kilo verdim 67den 52 ye düştüm :D sonra beslenmemi ve sporumu düzene bindirdim. vücut kendi kilosunu zaten buluyor. şuan 61 kgyim boy 170.

sana da tavsiyem düzenli ve sağlıklı beslenme, düzenli spor, düzenli uyku. bu üçü vücudunu toparlayıp fazla kilolardan kurtulacaktır

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her gün bisiklet vs ile 40-45 dakika vücudunu çalıştıracağını varsayarak söylüyorum.

Sabah "dana" gibi ye. Paketli her türlü gıdadan uzak durarak. Yumurta,süt,peynir, ceviz, badem, bulabildiğin her türlü yeşillik ve sebze. Ekmek 1-2 dilim kepekli, çavdarlı, tam tahıllı vs ye. Beyaz ekmek diye satılan şeyi yeme. Sabah sağlam yemekten korkma. Yediklerini vücudun eritecek zaten. Asıl önemli olan akşam az yemek.

Öğlen "insan" gibi ye. Güzel bir sulu yemek, ara ara etli güzel yemekler. Yanında 1-2 dilim ekmek, yada illa yiyeceğim dersen biraz pilav-makarna vs.

Akşam "bebek" gibi ye. Çorba, salata vb şeyler. Ekmeğe, makarnaya,pilava bulaşma. Saatide mümkünse en geç 18:00 olsun. Hele ki 20:00'dan sonra mümkünse su hariç birşey sokma midene. Yemiyeceksin ki o karaciğer dinlenecek gece boyunca. Vücutta oluşan enerji açığını yağlardan alıp kas ve karaciğer için enerji kaynağı olarak glikojene çevirecek. Asıl "Yağ yakımı" burada olacak yani. Ama enerji açığı yok, bir bakıma gün boyu dana gibi yediysen ve spor da yapmadıysan, bu sefer bunlar yağa çevrilip birikecek göbeğinde, kalçanda sağında solunda vs.

Tekrar söylüyorum paketli her türlü gıdadan uzak dur. Fast-food'dan aynı şekilde. İlla ki canın çeker, ayda 1 kere kendine ödül ver. Git ye 2 tane birden Big-Mac menü. Bir süre sonra zaten vicdanın izin vermeyecek öyle saçmalıkları yemeye. Ama nefsin terbiye olana kadar ayda 1-2 defa böyle kaçamak yapabilirsin. Yoksa ters tepebilir ve kaldırıp koyabilirsin.

Sabahları kahvaltıdan önce, hatta her öğünden 15 dakika kadar önce 1 bardak su iç. Ne sıcak ne soğuk olsun. Yemekten sonra da 1 saat kadar su içme.

Araştırınca her tarafta temelde aynı şeyler yazar.

"Düzenli beslenme, fiziksel aktivite ve azim" Bunlar ekstra yapılması gereken değil, sağlıklı yaşam için herkesin standart olarak yapması gereken şeyler.

Tepki
34
Bisiklet
Carraro
@Ali Uzel

Tamam yağ genel anlamda vucuttan atılması lazım ilk etapta fakat en zor yerler gögüs yağlarıyla karın yağlarıdır.Yani sen ne kada koşu yap ip atla bisiklete bin eritemezsin.Bazı insanlarda sporla bile erimeyen kitle olabiliyor cerrahi işlem gerektiren durumlar.
Şimdi kardeşim sen sağlıklı normal bir insansın genel anlamda yağı yaktın dediğim bölgelerde yağlanma var tutup bisiklete binmenin senin gögüs yağını yakıcağını mı sanıyorsun veya karın yağlarının eriyeceğini ? Onun için karın ve gögüs bölgesine konsantre spor yapmak lazım değil mi ?Buda genel anlamdan çıkıp o bölgeye yüklenince bölgesel olmuyor mu ?
Bence senin düşüncen bana göre yanlış :S

• Beğen
Tepkiler: Antares

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Çağatay Günet

gardaşım diyebilecek sözüm kalmadı sana benim. Yine de bu kadar kolay bitirmemeliydin. Yazık olmuş kıza. neyse bi dahakine ilişkilerinde daha dikkatli ol gardaş :D

• Beğen

Samet K.

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Bu sene 10 kilo aldim 22 hazirandan itibaren bisiklet ip atlama ve agirlik calisma programi ayarlayacagim. Boy 173 kilo 80 :(
Duzenleme: daha onceden de kilo vermistim ancak yoğun bir sene ve yemeklere abanma sonucu yag bagladim kiloyu verdikten sonra kendinizi salmayin.

• Beğen
Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Ömer İlker
Yulaf ezmesini severimde yumurta ile aram çok kötü ama el mecbur :D

@Samet K.
Bende ip atlıcam nasılsa müstakil evde yaşıyorum yerde var :)

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Alperen Haner
Uyku konusunda sıkıntı yaşamıyorum ya hedefim düzenli beslenmekti onuda yapıcam :) unutmadan ben bir senedir akşamları (et olmazsa) evde yemek yemiyorum ilk işim bu alışkanlığı kazanmak olucak :/

@AykutÇ.
Abi,önce şunu söylüyeceğim konularını ve yazılarını gerçekten çok beğenerek okuyorum. :) Onun yanı sıra bunlar alışkanlık haline gelicektir öyle düşünüyorum yada öyle olmak zorunda. :) ama öğün tavsiyelerini unutmayacağım :)

• Beğen
Tepkiler: AykutÇ.

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Bir şey yapmana gerek yok :)
Şunu deneyebilirsin ben denedim işe yarıyor.. Yeşil çay demle, soğuduktan sonra mataraya doldur su yerine onu içersin. Biraz daha fazla terlemeni sağlıyor ayrıca Yeşil çay'ın faydalarını biliyorsun zaten.

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Antares
Yeşilçay ile papatya çayınıda karıştırırsak enfes bir lezzet oluyor :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
ben 80 kilo idim şuanda 65 kiloyum bisiklet sağolsun düzenli olarak ve tempolu olarak binmeni öneririm bisiklete haftada 5 kere biniyorum şuanda bisiklete formumu koruyorum günde 80-90 km yapıyorum ama tempolu bi şekilde ve önerim bol bol rampa tırman bunun katkısı çok büyük göbek öyle bir çalışıyorki kaslarını bir süre sonra hissediyorsun rampa uzun olsun 10-15 km uzunluğunda. yediklerinede tabikide dikkat et hamur işi,kızartma,şerbetli tatlılar uzak dur tabikide abur cuburdan arada kaçamak yapabilirsin :) kolay gelsin eğerki içinde var ise bu iş olur.

haa birde yağlar gittikten sonra sarkmalar olacaktır göğüs bölgesinde vs bunlar içinde ağırlık çalışmanı öneririm :)

• Beğen
Tepkiler: Samet Yurt
Tepki
43
Bisiklet
Ümit
@Melih Çolak
evet ağırlık çalışmakta çok önemli bir detay göbek gittikten sonra gögüsler hiç hoş bir görüntü vermiyor :)

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Senin yaşın genç birkaç ay belki hafta ağırlık çalışsan göğüs kası yaparsın. Ben şahsen 40 kilo verdim ama halen göğüs bel bölgesindeki yağları yakamıyorum. Tabii bu yaşa ve metabolizmaya da bağlı.