yağ yakımında bir soru.

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
Bu yağ işi beni çok rahatsız etmekte ve çok büyük hareket kıstlığı getirip belim ağrıtmakta fakat doktora gidebileck durmum yok şuan.Devlet güvencemede güvenilmez:D napsam bilemiyorum. Boyum 1.87 kilom 85 belim 98cm:( yaşım:17 sporcu değilim bisklet kullanmaya yeni başladım hemde öss ye hazırlanıyorum çok meşgulum:(

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@toprakec

yaşının ufak olması nedeni ile yapabileceğin tempolu koşular ve bisiklet kullanmak. bunun yanında şınav mekik ve barfiks çekebilirsin.

Şınav sayılarını 10 şınav x 3 set ( buradaki her 1 set 10 sınav demek) bu şekilde başla. Ve güçlendikçe hem şınav sayını arttırırsın, hemde set sayısını. Yani güçlendiğini hissettiğin anda 15 x 4 set şekline çıkarırsın.

Şekerli yiyeceklerden uzak durmak.

Şu besinler sana iyi gelecektir.

karbohidrat : Makarna, bulgur pilavı, pirinç lapası, çavdar ekmeği, özellikle yulaf ezmesi, kepekli ekmek.

Protein açısından : Yumurta beyazı, tavuk eti, süt, yogurt

Yağı sınırlandırmaya dikkat et.

senın için özel yağsız yemekler yapılması daha uygun olucaktır.

saygılar.

• Beğen
Tepkiler: toprakec

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
belimi yanlış ölçümüşüm 91 miş.bugün 8 de yanıma sadece su alıp aç karınla yola çıktım 4km si tırmanış olarak toplam 8 km toprak yol 12km asfalt yol gittim 10:30 geri döndüm banyo yaptım beyaz ekmek yerine kepekli ekmek 2,5 yerine 1 ölçü şekerli çay 3 dilim yerine 1,5 dilim ekmek ,labne, yağ, bal yemedim onun yerine zeytin yağlı yarım domatesle hıyar yedim yanınada beyaz peynir. İlk gün başlıngç için uygundu umarım.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@toprakec

Yaptıgın şey yanlış. daha önce bu konu hakkında yapılmış yorumları oku.

Kas yapını kuvvetlendirmen lazım sen aç karnına yola çıktım diyosun.

Kan şekerini orta dengede tutman gerekirken kan şekerinin aşırı düşmesine sebebiyet veriosun.

Senın su anda vücudunun enerjiyi en iyi harcadığı zamanlar. 3000 - 3500 kalori enerjiyi rahatlıkla kullandıgı zamanlar.

Sen kendi metabolizma hızını ( vücudun enerji harcama hızı) dusuyorsun.

Sabah kalk sole erken saat 6 da falan yap şöyle canavar gibi bi kahvaltı.

2 tam yumurta olsun icinde yapabliosan 7-8 tane yumurta beyazı ye yanında. Oğlende ve antreman öncesi makarna ve türevlerini ye. Tavuk ye. bunları yapman lazım senın.

Kısaca yağ yakman icin enerji lazım. Özellikle yağın yakılabilmesi için karbohidrat lazım.

17 yasında bir adam yemeklere küsmüş gelişmekte olan vücudunun gelişimini durdurmuş inanılır gibi değil.

Kısaca şekerden uzaklaşarak yemeye devam et korkma. Vücudun gelişme çağında. Ayrıca koş, bisiklete bin, mekik çek şınav çek barfiks çek.

Bu arada okullara kesinlikle sağlıklı beslenme ile ilgili ders konulması gerekir ben bu gun bunu gordum.

Saygılar.