YaĞ + yaĞ temİzleyİcİ setİ

Scudo
Tepki
24
linkteki ürünü denemedim ancak şu gayet performanslı (link)
fiyatı da uygun 10 tl olmalı sanırım
edit: zincir dışındaki zor temizlenen bölgelerde de uygulayabilirsin

Tepki
0
Çok teşekkürler.. Peki yağ çok önemli mi? Tamirci bir tanıdığım var ondan istedim ben sana getiririm dedi... Onun getireceği yağ olur mu :)

Tepki
24
yağ elbette önemli ancak kolay temin edilebilirlik açısından wd 40 kullanabilirsin
bir bisikletçi abimin önerisi olan (link) koruyucu özelliği de var.Pek ucuz değil ama öyle çok da kullanman gerekmiyor cüzi bir miktar iş görüyor

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben denedim...

yağ temizleyici çok çabuk bitiyo, hiç tavsiye etmiyorum...
mazot kullanmaya başladım, memnunum...

yağı kullanmaya devam ediyorum. iyi yağ-kötü yağ kıyaslaması yapamadığım için yorum yok... şimdilik bi kötülüğünü görmedim :)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
evet temizleyici çabuk bitiyor, 2 kez falan ancak kullanılıyor...

würth dyr lube kuru yağlayıcı ise gercekten iyi bir ürün, sıçrama falan hiç yok renksiz balmumu gibi birşey zaten... az bir kullanım yetiyor tavsiye ederim

sanayide 5 liraya bile balata temizleyiciler var onlardan alınabilir... mazot tabiki iyi çözümlerden...

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
wd40 zincir yağlamak için kullanılmaz, mazot da zincir ve rubledeki eski yağları temizlemek için iş görüyor ama uçucu olmadığı için dişli üzerinde kalıyor o nedenle iyi bir çözüm değil.

Alp Aksoy

Üye
Tepki
30
Zincir temizlemek için süper benzin kullanıyorum, uçucu özelliğide var jilet gibi yapıyor zincirimi sonrasında ise kipa'dan 20TL civarına aldığım CRC (Fransız yapımı) markalı yağlayıcıdan az bir miktar sıkıyorum pırıl pırıl oluyor... Würth ile kıyaslayamayacağım çünkü kullanmadım, ancak aşırı yağ sıkarsanız kurum, kir tutacaktır...(Würth aşırı sıkınca kir tutar mı bilmiyorum onuda denemem lazım :) ))