Yağ bezesi(kitle) ameliyati olan var mi

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
boynumda surekli buyuyen bezelye buyuklugunde bir kitle var. gecen sene siktira siktira iltihaplandi sivilceye donustu ve patlatmistim bunu sivilce gibiydi ayni. sonra ayni yerde tekrar olusmaya basladi ama bu sefer iltihap kapmadi yani sivilce gibi degil, dokununca acimiyor. soguk bi buyume. daha once boyle bi operasyon geciren var mi? doktora gittim. hemen 1 dk bakti bakmadi, pazartesi gel fazla buyumeden alalim basit bi operasyon dedi. insan bi film falan cektirir daha yag bezesi mi baska bisey mi bende bilmiyorum ne oldugunu. lokal anesteziyle yapacak doktor

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.
Scudo

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
5 dakika bile sürmeyen basit bir işlemle hallediliyor. Yıllarca aldırmayıp sıkıntısını çekmiştim. Korkmayın hiç. Doktora güvenin. Devlet hastanesinde yaptırmıştım. Özele para falan da vermeyin.

• Beğen

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Konuyu takipteyim. Benim de sırtımda taa çocukluğumdan beri duran bir beze var. Çapı yaklaşık olarak 50 kr. metal para kadar. Eğer basit bir şeyse ben de gidip aldırayım. Devlet hastanesine gidip muayene oluyoruz, sonra hemen randevu verip alıyorlar mı yani? O kadar basitse gideyim ya.

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Birhan K.
Ben ilk gittiğimde doktor alalım dedi. Çok az iz kalır falan dedi. Ben de tamam dedim, sonra iz kalma korkusundan ötürü 10 gün falan uğramadım. Sonra sonuçta dikiş atılacak heralde yani iz kalır diyerek yine gittim ve başka bir doktor da aynı şekilde alalım dedi.
1 hafta sonrasına mıydı neydi gün verdi. Sabah gittim, 10 dakika sıra bekledim. Çağırdılar ve ameliyathaneye gittim. Babamla gitmiştik hastaneye. Neyse, işlem yapılacak yeri bir iğne vurarak uyuşturdu ve 5 dakika bile sürmeden bitirdi işlemi. Çıktığımda babam da şaşırmıştı. Bitti mi diye şaşırdı.
Sonra çıktım ve gittim hastaneden. Ne yatıyorsun ne başka bir şey. Çok basit bir işlem. Hiç beklemeyin derim.

• Beğen

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Birhan K.
Plastik cerrahiye gitmiştim ben. Sanırım genel cerrahi de bakıyor bu işe. Siz plastik cerrahiye gidin.

• Beğen

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Nyusha @Birhan K. rica ederim arkadaşlar. 2 yıl önce ben de aynı sizin gibiydim. Ameliyat lafı insanı ister istemez geriyor. Ama dediğim gibi belki de en kolay ve basit ameliyat yağ bezesi aldırma ameliyatı.

• Beğen

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Birhan K. devlet hastanesinde genel cerrahiye gittim boynumda oldugu icin.

@Birhan K. buyume yapmiyorsa ve rahatsizlik vermiyorsa aldirmaniza gerek yok. benimki az az buyuyor. onun icin fazla buyumeden aldirayim diyorum

• Beğen

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Nyusha Sırtımda olduğu için otururken zaman zaman rahatsız ettiği oluyor. Çok büyük bi rahatsızlık değil gerçi, o yüzden bugüne kadar hep geçiştirdim ama başlığı görünce artık gidip aldırsam mı diye düşündüm. Bakalım. Sağolun.