Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yadimmm!!!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında murty tarafından paylaşıldı.

1. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    her sey cok hizli yokus asagi inmemle basladi,donemecte duz yola girecegim zaman vitesimi dusurdum tabi on ve arka vitesi bir anda dusurunce arka lastigin titreyerek kaydigini farkettim:)
    vede jantlarin icinde bir de ne goreyim meger benim arka attirici akordlarin arasinda geziyor...nese durdum akordlardan bir tanesi kirilmis ama vites tam kirlmamis sadce yamulmus,ardindan elimle duzelttim tekrar yola cikinca deneme amcli vitesi yukari aldim ama attirici bu sefer yine janta girdi ve kadro kulagini kopardi...yeni bir kadro kualgi aldim ama bisikleti yaptirdigim yer vitesin isinin bittigini soyledi ama niye oldugunu anlamadim ,simdi yeni bir arka attirici var ama hizli vites degismlerinde benim arka attirici yine bazen takiliyor zincir cekiyor faln neden oldugunu anlayamadim sizce zincirde sorunmu var yoksa carklar mi sorunlu?

2. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu şekilde sorununa çözüm bulamayız çünki problemin tam olarak ne olduğunu anlatabilmen gerekiyor.bisikleti ya ters çevir yada bir tamir sehpasına bağla ve vitesleri değiştirerek sistemi iyi gözlemle ve garip bir durum varsa neler olduğunu yaz.

3. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    onu denedim ama bugun farkettim ondeki attirici mesela 3 ten 1 e aldigim zamn zincir turu tamamlarken , otururken sallaniyor ,yani boyle sarsinti veriyor ve zincirim uzerinde cok fazla yag birikmis acaba bundan olabilirmi?

4. TuNeR_32

TuNeR_32 Yeni Üye

böyle bir sorun benim bisikletimdede oldu arka dişli yamuldugu için oldugunu söylediler degiştirdim sunada bir sorun yok saygılar

5. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hala yapiyor zinciri de inceledim gecenki yagmurdan sonra iyice paslandi onceden surdugum cin mali yagda kurumus ve ustude kum ile birlikte kurumus arka 8 li cark yamuk yumuk tu zaten benim anlamadigim ondeki attirici bazen zinciri geri cekip aliyor en sonda bana zinciri arka dislileri degisttircek ya sabir:)