Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yabancı ülkeden bisiklet getirmek?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Aykut Subaşı tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba.Öncelikle herkese selam ederim.

--Yabancı ülke olarak Fransa'da akrabalarım var.Ve bisiklet getirtmeyi düşünüyorum.Fransa'da bisikletler daha uygun mudur?Örneğin Trek,Scott gibi.Ya da yüzdeyüz fransız malı ünlü bisiklet markası var mı?

--Ayrıca ordan gönderme nasıl olabilir?Kargo baya masraflı tutar.Önerileriniz???

Onur Kahraman ve Kkazim bunu beğendi.
  2. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fiyatları bilmem ama fransız bisiklet sitelerinden anlayabilirsin fiyatlarını.
    Benim bildiğim xxcycle.com var, bundan başka siteler de vardır, bunlara bakarak fiyatlar hakkında fikir edinebilirsin..

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  3. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    Kargodan öte gümrük tutarını düşünmelisiniz bence. Kanunda bir değişiklik olmadıysa şöyle bir işleyiş var. Belirli dönemler hariç 150€'dan daha pahalı ürünlerden, hediye olsa bile, ağır vergiler alınıyor ve fiyat yurtiçi fiyatına yaklaşıyor. Bunun yanında 600€'luk bisiklete 100€ fatura kestirirseniz, yani rahatça belli olacak hilelere başvurursanız, gümrük görevlisinin denetimine takılabiliyor ürününüz. Yılbaşından, dinsel bayramlardan önce ve sonra belirli zaman dilimlerinde bu sınır 300€'ya çıkıyor diye hatırlıyorum.

Biraz detaylı bir konu. Bu detaylarla uğraşmak yorucu olduğundan, akla yatkın ücretlerle aracılık yapan kişiler/şirketler var. Bunlardan, adını duyurmuş birinin internet sitesine buradan gidebilirsiniz.

hakano bunu beğendi.
  4. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    komple bisiklet bilmiyorum ama bisiklet kadrosu ve parçaları hiç sorun olmadan posta ile geliyor(ulusal posta ile,,ptt vb)..Fedex,dhl , ups gibi kargo şirketleri ile ise kesinlikle getirmeyin.

5. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Akrabalarin Turkiye'ye gelirken beraberlerinde getirebilirlerse sorun olmaz, yalniz iyi paketlenmesi onemli. Kargo konusunu ben Amerika icin konustugumda bisiklet dukkani kendi ticari hesabini kullanarak Turkiye'deki Trek bayiine 300 dolar gibi bir fiyata gonderebilecegini soylemisti. Kargo masrafi bence Turkiye ile aradaki fiyat farkini sifirlar.

Fransiz Lapierre var cok kaliteli bisikletler ureten, bir de Commencal var Andorra merkezli. Fransa'da ucuzlarsa bu markalara bakabilirsin.