Yabancı Dillerde Ücretsiz Sözlük

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Selam arkadaşlar,
Daha önce Babylon kullanmış olanınız varsa ne kadar rahat olduğunu bilirsiniz. Babylon'un tek kötü yanı paralı olmasıydı.
Neyse ki şimdi Babylon'un hem de çok daha güzel bir arayüze sahip alternatifi var, üstelik tamamen ücretsiz.

(link) adresinden programı indirebilirsiniz. Türkçe için ayrıca sözlük eklemeniz gerekli ancak basit bir işlem, takılırsanız ben yardımcı olurum.

Scudo

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Arkadaşlar,

aşağıdaki adresi MSN listenize ekleyiniz ve takıldığınız kelime / kavram v.b. yi TR-ENG ve ya ENG-TR olarak sorunuz, aynı anda yanıt alacaksınız. Pratik bir uygulama. Umarım beğenirsiniz.

ensozluk1303@beyaz.us

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
paylaşımınız için teşekkürler. .yabancılarla konuşurken iyi iş görecek galiba

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@Mustafa KILIÇ

verdiğiniz adresi ekledim ben ancak adresin aktif olması için belli bir süremi var beklememiz gereken ?

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@ncok

Merhaba,
indirme işlemini aşağıda resimlerle açıkladım.

1- Ana sayfada aşağıda kırmızı çerçeve ile işaretlediğim linklerden birine basın.

(link)

2- Açılan sayfada aşağıda kırmızı çerçeve ile işaretlediğim linke basın.

(link)

3- Yine açılacak olan sayfada aşağıda kırmızı ile işaretlediğim linklerden birine basın. İndirme işlemi başlayacaktır.

(link)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Verdiğiniz programda İtalyanca seçeneğinin de olması harika. Henüz indirmedim ama mutlaka deneyeceğim.

Birde bu var: (link)

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@hu_handan

Adresi ekledikten sonra aktif olması için herhangi bir süreyi beklemeniz gerekmiyor. Nasıl ki herhangi bir arkadaşınızın hotmail ve ya MSN adresini ekler eklemez konuşmaya başlayabiliyorsanız, aynı biçimde bu adresi de ekler eklemez sorularınızı kelime olarak girip yöneltebilirsiniz. Aynı anda yanıt verecektir.

Örnek ;

Mustafa:
forum

ensozluk:
< forum >
. eski Romada pazar yeri veya meydan; forum; mahkeme.

ensozluk:
< forum >
>>> forum.
>>> A market place or public place in Rome, where causes were judicially tried, and orations delivered to the people.
>>> A tribunal; a court; an assembly empowered to hear and decide causes. a public facility to meet for open discussion a public meeting or assembly for open discussion.

gibi ...

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@Mustafa KILIÇ

sanırım yanıldığınız bir yer var:rolleyes:
ensozluk@beyaz.us
önce bu adresi ekliyorsunuz.
1-2 dakika sonra sizi buna benzer bir adres ekliyor.kabul edip konuşmaya başlayabilirsiniz...

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@Özgür!

Ben bu adresi ekleyeli epey zaman olduğundan, bu detayı şu anda hatırlayamıyorum. MSN'imde kayıtlı olan adresi paylaştım ancak dediğiniz gibi olabilir. Verdiğim adresten irtibat kuramayan arkadaşlar sizin söylediğiniz yöntemi deneyebilirler. Öyle ise, eksik bilgi için arkadaşlardan özür dilerim.

O zaman
1. adım ;
ensozluk@beyaz.us

2. adım ;
bu adresten gelen adresi onaylamak.

Paylaşım için çok teşekkürler.

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@Özgür!

Başkan Bush eklemesin de kim eklerse eklesin artık. Zira bir gazetecinin, "Birkaç kelime Fransızca konuşabilir misiniz" sorusuna, "Hayır, ben İngilizce’yi zor konuşuyorum" diye yanıt vermiş. ;)