Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YA-LE Parisien Bu Bisikleti Tanıyan Var Mıdır

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sedat_slave tarafından paylaşıldı.

1. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Uzun zamandır yatan bir bisiklet buldum, epey eski olduğunu tahmin edebiliyorum sadece. Bu yüzden alıp toplamaya karar verdim. Henüz sahibine ulaşamadım, çabalarım sürüyor.
    Bu bisikleti tanıyan, imal edildiği tarihi bilen var mıdır.
    Toplamaya değer mi merak ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Doğa çağırmış kendilerini ama yine de geri kazandırmak lazım.

Yer: Kadıköy/Bostancı Kocayol cad.

D.Mustafa bunu beğendi.
  2. adamCliff

adamCliff Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Restorasyondan anlamam ama bence her bisiklet şöyle bir elden geçirilmeyi hak eder diye düşünüyorum.

3. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bi ben bulamıyorum şöyle eski bişeyler... Bence toplayın. Toplamazsanız bana haber verin :evil:

4. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bu yüzden yer bilgisi verdim :) İlgileniyorsanız gelip görebilirsiniz. Önemli olan bisikleti yolda görmek.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    İyi bir bisiklet olsa orada öylece duruyor olmazdı.

6. Recep G

Recep G Aktif Üye

Bisiklet:
    Santos
    Seviye:
    Böyle bisiklet bulup bakım yapmayı bende çok isterim. Gerekli ekipmanlarım ve ortamımda var :)

7. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Sahibiyle henüz konuşmadım. Çok istiyorsanız buyurun siz toplayın.

8. Hakan Çakan

Hakan Çakan Yeni Üye

Seviye:
    Kadrodaki paslari gorunce 1989 da abimin olan beldasani aklima geldi demir borularla yapilmis ama zamaninin iyi bisikletleriydi 2010 da ayni durumda olan bisikletimizin kadrosundaki boyayi ve pasi tamammen ortadan kaldirip astarini attiktan sonra istedigimiz gibi boyadik vites ve fren sistemi yenileriyle degisti akort ayarlari icin harcadigimiz zaman boyadan daha uzun surdu tamami bitmesi 2 aydan fazla surdu tabi bu zamana yaamizdan kaynakliydi isin asli bittiginde ki duygu cok guzeldi boyle bi duyguyu tekrar yasamak isterim. Telefon numaram 0537 623 15 91 :)

9. Haluk Eke

Haluk Eke Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yale - eğer belleğim beni yanıltmıyorsa - 1960'larda da olan bir markaydı şehir bisikleti olarak. Hatta ben onları çubuk fren olarak hatırlıyorum sanki.
    Elinizdeki model bana 1965-1975 arası gibi geliyor. Çünkü frenleri "Mafac Racer", o dönemlerin nitelikli bir markası. Restore ettiğim italyan kadro bisikletimde şu anda ben de bu frenleri kullanıyorum . Tek problemi, kadrodaki fren kablolarının sonlandığı askıların fren sıkışlarında esnemesi. Frenden çok kadronun bir zaafiyeti aslında. Ama bu da daha sert malzemelerden askı bulunması halinde çözülebilir.
    Kadro agresif olmayan konforlu sürüşler için uygun. Bunu çok rahat yol-cyclocross veya tur bisikleti olarak düzenleyebilirsiniz. Dinamo takma eklemesi bile var maşada.
    Eğer vaktiniz varsa mutlaka restorasyon işlemine girişin derim. Aynakol, aktarıcılar, göbekler yenilenme gerektirecektir. Pahalı malzeme kullanmanıza gerek yok, piyasada sağlam, kullanışlı ve pahalı olmayan çok uygun donanım bulabilirsiniz. Dikkatli ve sabırlı polisajla gidon grubu, frenler çok temiz hale getirilebilir.
    Eğer ciddi bir restorasyon işine gireceksiniz, size buradaki diğer arkadaşlar gibi ben de yardımcı olmaya çalışırım.

usta bunu beğendi.
  10. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletin markasının XB3 olduğunu düşünüyorum google görsellerde aratırsanız kadrolarının aynı olduğunu görürsünüz. Eğer bisikleti alıp restorasyonunu tamamlarsanız fotoğraf paylaşmayı unutmayın iyi forumlar :)

XB3 fikrimden vazgeçtim böylece en azından XB3 olmadığını öğrendik tekrardan iyi forumlar :)

11. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Pedal Pedlar - 52cm La Parisien Vintage Road/Touring Bike
    GÖndermiş olduğum linki inceleyiniz, ve toplamak istediğiniz bisiklet ile arsındaki farkları göreceksiniz. Mesela sizinkinin maşası orjinal değil, üzerinde ki altın yaldızlı yuvarlak sembol den ve dinamo ayağındaki kabartmadan dolayı bisan marka bir bisiklete ait olduğunu düşünüyorum. Gidon boynu ITM olabilir göremedim, ön göbek campagnolo gibi fakat orj. olduğundan emin değilim. Jantların vintage rigida olabilir pastan hiç bir şey görünmüyor. Eğer zamanın ve bol sabrın varsa adam olur.Buna ayıracak paran varsa daha güzel olur. Basit çe toparlayıp binerim diyorsan: 25 tl ye pasta(polisaj)biraz bas sökücü, yeni lastik, zincir, sele,jant telleri,fren ve vites halatı gibi orta düzey bir bütçe harcayarak binilebilir. Yok ben bunu ilandaki gibi toplayacağım derseniz Doğukan Aksu nun profilini incelemenizi tavsiye ederim.