Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ya kadro küçükse?....

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ulaş Çavuşoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba forumdaşlar klişe bi konu ama sorucağım kısmıyla ilgili sanırım hiç konuşulmamış.. Benim boyum 177(sanırsam.-.)ben 51 kadro bir bisiklet alırsam bariz bana küçük amma yokuş performansı ve aerodinami için genelde bisikletlerde 1-2 küçük kadro alındığını okudum forumda buna rağmen hala küçüm bi kadro olabilir bana ben bu küçüklüğü uzun gidon boğazı ve yüksek bir sele borusu uzunluğu ile yenebilirmiyim ne dersiniz umArım olur cevapları gelir ;) iyi akşamlar not= bunu serkan mıstınoğlu abinin kadroyla ilgili konusunda sorarak hortlattım özür dilerim bi konu açarak herkese soriyim didim iyi akşamlar tekrardan

2. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Size uygun hangi kadroysa onu kullanın kulaktan dolma bilgilerle iş yapmayın profesyonelleri bırakın siz profesyonel değilsiniz.Küçük kadro da büyük kadroda size sorun çıkarır.

Berke bunu beğendi.
  3. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bu konu tartışılmadı değil bir çok kez tartışıldı. Eğer sele ve gidon boğazıyla olsaydı firmalar tek boy kadro üretip gidon boğazıyla işi çözerlerdi.

Berke bunu beğendi.
  4. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mehmet.ali ben zaten tam vücuda göre uyarlayabilirim sele borumla gidon boğazımla gibi bişey demedim idare edilir bi hale gelirmi diye düşünüyorum bende biliyorum tam olarak oturma ühtimalinin olmadığını.

5. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu Benim ilk yol bisikletim 56-57 olması gerekirken 54 kadroydu. Kısa kadro, uzun sürüşlerde boyun ağrısı yapıyor. Sebebi ise senin dediğin şekilde seleyi yukarıya olması gerekenden fazla kaldırmak zorunda kalıyorsun ve gidon çok alçakta kalıyor. Gidon boğazını uzatırsan daha ileri ve daha yatık bir pozisyon alman gerekir. Ayrıca uzun gidon boğazı, gidon tepkilerini azaltıyor. Yani kısacası geçicide olsa, daimide olsa kendi boyuna uygun kadro boyuna sahip bir bisiklet almalısın.
    Bu arada şunu belirtmeden geçemeyeceğim, küçük kadroya daha hakimdim fakat bel boyun ağrısı çekilir dert değil.

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  6. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  7. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu Şimdi boyunuza tam geleni alın yakında küçülecek zaten yaş 15. Küçük alırsanız boyunuz biraz uzasa hiç binemezsiniz.

8. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @İbrahim A. Ya bukadar ısrar etmemin sebebi eğer bana uygun boy bisikleti alırsam aklımın bana küçük olanda kalıcak olması gönlümde yatan aslan küçük olan :(

9. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ulaş mehmet ali çok güzel noktaya değinmiş güzel bisikletler bakıyorsun ve uzun soluklu bisikletler olacak gibi sen büyük kadro baksan bile olur o boy uzayacak çünkü:)

mehmet.ali ve Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  10. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  11. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    177 boy 51 kadro uygun olmadığını mı söylüyorlar?.Yol bisikletinde kullanım şekli sebebi ile kadro boyu büyük sıkıntı.Malum .20" lik kadro normal agresif sürüş açısından Mtb veya Fitness olacaksa uygun derim.Tur ve Hybrid bisiklet olayında 22.5" lik kadro kullanabilirsiniz fakat konrolde sıkıntı olabilir.Fitness bisiklet kullanıyorum benim boyum 1.87 kullandığım kadro 51 cm.Evet küçük olduğunu söyleyenler olacak 57 cm daha uygun olurdu diyeceklerde olacak ama benim kullanım amacıma 51 lik kadro daha uygun.Hergün işe gidip geldiğimden mütevelli herhangi bir ağrım olmuyor.Belkide yapısal bir durum kişiden kişiye değişiyordur bilemiyorum.

12. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    177 boy 51 kadro uygun olmadığını mı söylüyorlar?.Yol bisikletinde kullanım şekli sebebi ile kadro boyu büyük sıkıntı.Malum .20" lik kadro normal agresif sürüş açısından Mtb veya Fitness olacaksa uygun derim.Tur ve Hybrid bisiklet olayında 22.5" lik kadro kullanabilirsiniz fakat konrolde sıkıntı olabilir.Fitness bisiklet kullanıyorum benim boyum 1.87 kullandığım kadro 51 cm.Evet küçük olduğunu söyleyenler olacak 57 cm daha uygun olurdu diyeceklerde olacak ama benim kullanım amacıma 51 lik kadro daha uygun.Hergün işe gidip geldiğimden mütevelli herhangi bir ağrım olmuyor.Belkide yapısal bir durum kişiden kişiye değişiyordur bilemiyorum.

13. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    küçük kadro kullandım tek artısı hakimiyet onun dışında enerjimin boşa gittiğini hissettim hep bence 2 beden kucuk almak yerine 2 beden buyuk kullanmayı tercıh ederım daha konforlu uzun yyoldada daha rahat