Y O R U M S U Z

cansın

Aktif Üye
Tepki
180
Parkta sarılarak oturan gençler karakolluk oldu

5 Haziran 2008

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)

ADAPAZARI Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir sitenin önündeki yeşil alanda ağaç altında kız arkadaşıyla samimi şekilde oturan M.E.'ye, site yöneticisi müdahale etti. Yöneticinin orayı terk etmeleri isteğine gençler karşı çıkınca aralarında yaşanan tartışma, polis merkezinde sona erdi.

Scudo

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Bu işlerledemi karakol ilgileniyor pes yani.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet arkadaşlar, aynı olay benim de başıma geldi.
Lisedeyken kız arkadaşımla oturuyorduk, arkadaki apartmandan bizi röntgenleyip üzerine de polise şikayet edenler yüzünden ben de karakolluk olmuştum.
Adab-ı muaşeret kitabını ilkokulda hatmetmiş biri olarak, cahil halkın arasında böyle ezilmek insanın gururuna dokunuyor.
Bu yüzden sadece eğitimli, zeki insanları seviyorum.

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Bu tarz olaylara Samsun'da çok konu olmuştur.Geçen yıllarda sahilde el ele gezen gençleri zabıta görevlilerinin uyardığı görüntüler televizyonlarda yayınlanmıştı.Bazı insanlar aynadaki yansımalarına bakmadan insanların özellikle gençlerin hayatına burnunu sokmakta.Bende kendiyle sorunu olmayan insanları seviyorum çünkü onların başkalarıyla ilgili sorunlarıda olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: cansın

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
bu konu için söylenebilecek en güzel söz şu olsa gerek: " Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, tüm savaşlar alenen göz önünde yapılırken, aşklar gizlenmek zorunda kalıyor"...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yavuzicmez

Ne demek orası adapazarı, memleketde normal ve anormal karşılanacak bölgelermi var. Kırmızı ışıkda geçmek yasalara aykırı ise adapazarı yada istanbul fark etmez.

Bu olaylar bugün nerede ise yarın beklemediğin yerde...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
5 sene önce Sakarya üniversitesine ilk başladığım zaman paten grubu vardı. Orada agresif tarzda kayan ayrıca buz pateni hocaşlığıda yapan bir abimiz vardı (benden 3 yaş büyüktü) çarşıda paten kayıyo diye kovalamışlardı çocuğu sen napıyosun şe..siz falan diye...

O yüzden bende genelde şort giyiyorum Sakaryada taytın üstüne dikkat çekmesin diye...

mzkaraaslan

Daimi Üye
Tepki
135
Ben insanların manyak derecedeki fantezilerini sitenin veya bir bankın üzerinde yapılmasını istemiyorum.Vede ona ortam hazırlanmasını git evine .Ne halt yersen ye. niye şov yapıyorsun.Yöneticiden yanayım. ;)

biskrem

Üye
Tepki
12
Başkalarına müdahale hakkımız, müdahale edeceğimiz şey, ancak kamusal düzeyde bir aykırılık taşıyorsa vardır. Onun dışındaki, yobazlıktır. Yobazlık ise şudur; kişisel inanç, davranış ve tutumların, başkasını rahatsız edecek derecede ileri götürülmesidir.

İki sevgilinin sarmaş dolaş olması ve öpüşmesi. Kamusal bi aykırılık değildir. Ama eğer sevişiyorlarsa, bu kamusal aykırılık olur.

Bu nedenle, örnek olaydaki fiiliyatın ne olduğunu bilmek lazım. Bunu bilmeden olayı şu haklı bu haklı diye değerlendiren kişinin söylediği anlamsızdır.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@mekatronik

Aşkını ifade etmek nasıl bişey sence, yani yorumun nasıl bence elini tutup yeşillik içinde oturmak gözlerine bakıp seni seviyorum diyebilmektir...

Bence başımı omzuna koyup gözümü kapayıp hayal kurmaktır...

Sen aşkını ifade etme yöntemin sadece öpüşmek oynaşmak ise bunu bilemem ama benim yöntemlerimden hiç birisi başkasını rahatsız etmez... Yeşillik olan heryerde tenha olmak zorundamı insan içine çıkmaz mı oturamaz mı sevgililer ???

@mzkaraaslan

Aynı şekilde o insanların manyak fantaziler yaptığını nerden biliyorsunuz??? Kim yazmış nerde yazmış??? Gazetede Manyak fantazi yaparken yönetici bastı yazmıyordu açıkçası...

Ha sevişmek istiyorlarsa gitsin evlerine ama Adapazarında yaşamış bir insan olarak, ordaki bir çok insanın el ele tutuşmaktan bile neler çıkartabildiğini biliyorum... DİKKAT HEPSİ İÇİN DEĞİL BİRÇOK CAHİL İNSANIN...

@biskrem

Sanada katılıyorum... Bencede sen kimsinki benim oturmama kalkmama karışıyorsun ben kanunlara aykırı bişey yapmadığım sürece ki o zamanda polisi çağırırsın o gelir gene sanane... Ben sevgilimi heryerde öperim sarılırım... Ha sen yapamıyorsan da kıskanıyorsan o senin bileceğin iştir... Zaten bu olaylar daki rahatsızlıkların dini duygular yerine kıskançlıktan doğduğuna inanmaktayım açıkçası...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bu tip olaylarda mağduriyete uğratanları inceleyin, daha kendi dilini, dinini ve hayatı, insanları, karşı cinsi bile tanımayan insanlardan oluşur.

Biraz Türkçe dersi;

Sevişmek: İşteş bir fiildir.Sevmek fiil kökünden gelir.Karşılıklı sevmeye de sevişmek denir ki eski Türk filmlerinde de "kuzum bunlar pek sevişiyorlar" diye örneklerini görebilirsiniz.Sevmek de bir fiildir, sevişmek de iki kişinin birbirini sevmesidir, ister soyut anlamda, ister bakışarak, ister gülüşerek, ister dokunarak.

Gülüşmek gibi, bakışmak gibidir, çünkü iki kişiyi gerektirir.
Fakat sınırlandırılmış insanlar bunu bir kalıba sokarak kendilerini yüceltmek ve yaşam otoritesi kabul edilmek adına sevişmeyi sadece tensel dokunuş olarak algılar ve algılatırlar.

Düşünün, bir çeşmenin başındasınız, oturacak manzaralı bir yer buldunuz, sevgilinizlesiniz ve onunla sadece yanyana oturup gülüşüyorsunuz.Yaşlı adamın biri gelip size "Ne boğuşuyorsunuz lan" diye kükrüyor.

1) Burada adamın yaşının ve yaşına karşı gösterilmesi gereken saygı hükmü ortadan kalkar.Size lan diyen insan size hakaret etmiştir.
2) Ne yaptığınızın tanımını hem sosyologlar, hem de diğer tüm ilim insanları koymuşken, bir gün birisi gelip bu tanımı kendi dar yaşam çerçevesine göre yeniden adlandırıyor.Yaşından bağımsız olarak adamın bilgisine, tecrübesine gösterilebilecek saygınlık da ortadan kalkmıştır.
3) "Gençler toplumun, ülkenin geleceğidir" sözüne zıt yönde hareket eden bu adam, o iki genci büyüklerinden, halkından, sevgiden soğutarak bölücülük, ilkellik, çağdışılık adına başarılı adım atmıştır, kendisini tebrik eden birçok kişi çıkacaktır.

Ailesinde sevgi ile büyümeyen, otorite/erk/korku gibi olguları saygı ve sevgi ile bağdaştırarak yetişmiş insanların bakışı da bu yönde olacaktır.
Önce yaşamı sevin, sonra ailenizi, sevgilinizi, eşinizi, ülkenizi, hayvanları, doğayı sevin.Bir de bunu deneyin, o insanların yönetimini deneyen toplumlarda neler olduğunu görüyoruz;

Yanlış yapanları recm gibi ilkel ve günah olan bir yöntemle cezalandıranlar, yine halkının homo ilişkileri ile, tecavüz olayları ile, illegal erotik yayınları kaçak şekilde evlerinde izleyenler hergün bütün dünyaya rezil olup saygınlıktan uzak yaşıyorlar.

biskrem

Üye
Tepki
12
@athletic

Doğrudur, dilin kemiği yok. Bir kelimenin pek çok anlamı olabilir, anlamı değişimleri yaşamış da olabilir. Ama sonuçta dil, iletişim amaçladır. Bu da, dil ile bir şeyin aktarılmak istenmesidir. Benim anlatmak istediğim ise aleni anlamda cinsel yakınlaşmalar idi.

Bu arada, dediğiniz gibi, "kuzum bunlar pek sevişiyorlar" gibi, kullanımlar vardır, ama oldukça seyrektir. Bana kalırsa bu kullanım çok da iyi durmuyor.

halp

Forum Demirbaşı
Tepki
201
arkadaşlar hepiniz haklısınız da bu arkadaşım apartman önünden başka götürecek yer bulamamışmı sevgilisini? Kim istemez sevgilisi ile heryerde rahatça dolaşıp eğlenmek sarılmak ama bu adapazarı istanbul olayı değil heryerde hemen hemen aynı tepkiyi görebilirdi bu arkadaşım biraz aleni olmuş malum toplumumuz tutucu bu konularda yoksa koskoca adam neyini kıskansın liselilerin canım saygılar...hasan bey sakaryada yaşamışsınız ama sakaryayı tanıyamamışsınız bence yazılarında ezmişsin canım bizi iyi yanlarımızı hiç görmediniz mi? saygılarımla iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: atilla35

halp

Forum Demirbaşı
Tepki
201
değerli atunc sonuna kadar haklısın ama ben şuna kızıyorum o kişilieri değilde sakaryanın kötü anılması yanlış yobaz bitermi heryerde var onlardan hakverirsiniz ki sizde bunları nasıl yokedicez onu tartışalım

• Beğen
Tepkiler: atilla35

atilla35

Üye
Tepki
27
sevgili arkadasım halp..ben sakaryayı kasdetmedim zaten..her yerde olabiliyor..bu olay tesaduf sakaryada olmus..

• Beğen
Tepkiler: halp

yavuzicmez

Daimi Üye
Tepki
109
@halp

Adapazarı'nda daha bi toplaşmışlar bu vatandaşlar demek ki.

Elbette böyle olmayan normal insanlar da var, ama genelleme yapınca ortaya şu durum çıkıyor;

54'ü plakada bile görsen, uzaktan takip et

halp

Forum Demirbaşı
Tepki
201
@yavuzicmez
Bu kanıya nerden vardınız merak ediyorum doğrusu bunu söylemeniz için kuyruk acınızın olması gerekir kırklarelini ben hiç bilmem bile o yüzden yorum yapamıyorum sen bunları yazabildiğine göre çok iyi tanıyorsun sakaryayı ayrıca olgun bir kişik olsaydınız bu şekilde yorumlamazdınız olayı yazdıklarınızla benim gözümde kırklarelide bir yer kazanmış oldu desem bu doğru olurmu sence senin adına komple kırklarelini lekelesem olmaz dimi yakışmıyor özellikle genç beyinlere saygılarımla :rolleyes: