Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xtr ve xt

Konu, 'Frenler' kısmında bambam tarafından paylaşıldı.

1. bambam

bambam Yeni Üye

Seviye:
    Slm arkadaşlar, disk fren konusunda kararsız kaldım (xtr veya xt ) ,açıkçası ağırlığa çok fazla önem veren biri diilim, benim için rijitlik ve dayanıklılık ön planda, bu durumda extradan fazla para verip xtr almamın bi mantığı varmı, frenleme özellikleri bakımından xt , xtr ın çokmu gerisinde kalıyor, değerli düşüncelerinizi benle paylaşırsanız sevinirim....

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk olarak şunu söylemeliyim,

İki fren sistemininde kaliperlerinin kesitleri birbirlerinin aynısı yani aynı teknolojiyi kullanıyorlar ve aynı büyüklükte pad ve aynı büyüklükte maksimum basma gücüne sahipler... Aralarındaki fark XTR daki Ti pad plakalarından ve bir kaç ince detaydan gelen ayrıntı sadece...

Kollarda ise XT deki Servo sistemi ve pad mesafe ayarı oldukça başarılı bir sistem ve frenleme esnasında kontrolü oldukça arttırıyor... Zaten XT ve XTR kolların arasındaki en büyük farkta XT deki bu ayar mekanizmaları... XTRda bu mekanizmalar olmadığı için kollar haliyle 30+30= 60g daha hafifler... Ama şuan bende olsam kesinlikle XT yi alırdım... Çünkü XT deki yeni sistemler size arazi sürüşünde yardımcı olacak ve kontrolünüzü doğal olarakta zevikinizi arttıracak sistemler...

İki freni şöyle karşılaştırabiliriz XTR hiç bir elektronik sürüş desteği olmayan bir Ralli arabası ise, XT süsürş emniyetini ve kontrolünü arttırarak sürücüye destek olan Ralli arabalarının cadde versiyonu...

Levent Temiz, günay ve Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  3. bambam

bambam Yeni Üye

Seviye:
    H.çağrı arkadaşım verdiğin bilgiler için çok sağol, problemimi gerçekten büyük ölçüde çözdün...