Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XTR Rotor Citirti Sesleri

Konu, 'Frenler' kısmında Mehmet Emin tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Xt 2011 hidrolik fren setim var. Rotorlarimdan biri xtr oteki en ucuz shimano. XTR rotoruma biraz yuklenince ve sonra durunca sanirim sicaklikla genlesmeden kaynaklanan citirtilar geliyor, hani uzun sure tuplu tv izlersiniz de kapatinca ses gelir ya aynen oyle. Halbuki on tarafta ucuz rotor varken ayni duruma maruz kalinca citirdamiyordu, kaldi ki xtr rotor ile ucuz olanin da durma mesafesi ayni. Hani belki milimetrelik fark vardir ama bana ayni geliyor. Peki bu rotorun ayni sartlarda ucuzu sessizken ses cikarmasi nedendir, yasayaniniz oldu mu benzer olayi? Balatalar da xt setin orijinal balatalari.

2. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    XTR rotor kullanan arkaadsalrdan yardim bekliyorum.

3. Levent Sönmezer

Levent Sönmezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Selam.
    Yeni xtr ice tec rotorlar bildiğiniz gibi 3 kat olarak imal edilmiştir.Dışta 2 adet çelik-krom alaşımı,ortada aluminyum dökme olarak sandövic gibi yapılandırılmıştır. Isının yüzeyden %40 daha hızlı atılmasını sağlıyor. Sizin duyduğunuz çıtırtılar ısının hava tarafından soğurulması.. Farklı malzemeler bir araya geldiğinde ısı kaçışlarıda farklı olur. Diskleriniz 640 Dereceye çıkmayacagı için bir sorun olmaz merak etmeyin. Simano eminim bununda üzerinde çalışıyordur. Ama geleceğin teknolojisi bu ve daha ilerisi.
    Saygılar.

Mehmet Emin bunu beğendi.
  4. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:

Cok tesekkur ederim bilgilendirme icin, biraz arastirdim ve shimano xtr setinde bahsettiginiz gibi ice technology denilen bir gelistirme yontemi yapmis, yine aynen dediginiz gibi rotorlari bu sekilde cok daha cabuk sogutmayi basarabilmisler. Bisiklet dunyasinin bu denli teknolojik olmasi muthis birsey, ben de shimanonun en teknolojik serisi olan xtr dan sadece bir rotora sahip olsam bile cok mutluyum :)