Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xtr hidrolik dual kollu fren sistemi hakkında yardım

Konu, 'Frenler' kısmında vgulgec tarafından paylaşıldı.

1. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    almış olduğum xtr 2008 fren sistemimde kolları başka kaliperleri başka yerden aldım kolların üzerinde hortum geldi ve hortumlar kollara bağlı idi akşam söktüm baktım bombeli bir parça bağlı hortuma aynı parçadan hortumun diğer ucunda yok şimdi bunları kaliperlere nasıl bağlayacağım ne gerekli nerden temin edebiliriz yağımda yok ne kullanmalıyım

2. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bombeli parçayı anlayamadım ama eğer söktüysen contaları değiştirmen gerekli çünkü contalar tek kullanımlık (en azından diğer mekanik tesisatlarda böyle). Söktükten sonra eski yumuşaklığı gidiyor bu yüzden yağ sızabilir.

Yağ konusunda da dot4 kodlu yağ kullanılır diye biliyorum fren hidroliği olarak. Bisikletçiler dışında BP Shell gibi benzincilerde de sanırım bulunabiliyor.

3. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    shimanolar için mineral yağı kullanılıyor sanırsam

4. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    hmm, ben magura farklı yağ kullanıyor diye biliyorum. Kendi frenlerimin havasını ben almadım ama bir kere shimanoya dot 4 koydum, bisiklet için değil başka birşey içindi ama. Sitesinde yazıyordur

Hydraulic Fluid Shimano genuine mineral oil demiş SLX için evet mineral gerekiyormuş. İkisi de çalıştırır frenleri fakat karıştırmak kötü olabilir.

5. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:

DOT yağ kullanan sisteme mineral , mineral kullanan sisteme DOT yağ KESİNLİKLE kullanmayınız.

Contaları değiştirmek tabiki iyidir fakat her açılmasında değişmese de sorun olmaz.