Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XTR Fren Teli

Konu, 'Frenler' kısmında NightHawk tarafından paylaşıldı.

1. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, ben AvidBB7 mekanik disk fren aldım, yorumlarda eksiz dış boru kullanılırsa frenin çalışma hissi iyileşiyor diyorlar, hem de kirlenmemiş olur. Kadrom boruları kesmeden göndermeye uygun. Fiyat performans olarak hangi tel setini önerirsiniz, ağırlık benim için sorun değil. Benim derdim bakımla uğraştırmasın sağlam olsun. XTR yi önerirmisiniz, ya da sürtünmesi az borusu frenlemede esnemeyecek direnç de oluşturmayacak, çok aşırı pahalı, çok hafif olmasına da gerek yok, bir tel seti tavsiye eder misiniz. Mevcut V brake tellerim kısa kalır yeni set almam gerekecek. Avid 'in de birkaç telini internette gördüm ama fren kolu ve telini nereden bulabilirim bilmiyorum. Yardım eden olursa çok teşekkür ederim şimdiden. Zaman ayırıp okuyan tüm arkadaşlarıma iyi günler dilerim.

Murat.

2. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Jagwire'ın vites telleri performansı oldukça arttırıyor ancak fren için kullanılırmı bilmiyorum;)

3. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Bence de en iyisi jagwire, artık çoğu bisikletçide bulunuyor, ama biraz pahalı gelebilir fiyatı. Ayrıca avid full metal jacket a da bakabilirsiniz, çelik borular ile desteklendiği için performansı oldukça yüksek, bir ara erdoğanlar bisiklet oldukça ucuza satıyordu.

4. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    O zaman erdoğanlara bir uğrayayım teşekkür ederim.

5. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fren telleri gibi ürünler hissedilir bir fark yaratırmı?xtr gerek varmıdır diye merak ediyorum açıkçası kullananların yorumlarını bekliyorum.

6. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Soran arkadaş tel derken sanırım, kablo ve teli bir arada düşünerek sordu, zaten tavsiye edilen ürünlerde kablo+tel kiti halinde satılıyor.

Siz sadece tel farkettirir mi diye soruyorsanız, çok fazla farkedeceğini zannetmiyorum performans açısından, zaten tellerin hepsi, birkaç istisna hariç, çelikten üretiliyor ve esneme katsayıları pek farklı değildir. Bunun dışında bazı firmalar tellerin üstüne teflon gibi kaplamalar yaparak, sürtünmeyi azaltmaya çalışıyor. Asıl performans farkı daha çok dış kablolarla ilgilidir.

Şerif Şentürk bunu beğendi.