Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XTR disk frenle başka markanın rotoru

Konu, 'Frenler' kısmında kory tarafından paylaşıldı.

1. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar XTR :eek: hidrolik frenle mesela avid in G2
    [​IMG] yada magura nın
    bu rotoruyla kullanmanın xtr lere bir yan etkisi olabilir mi. XTR nin orjinal rotorları da bunlar.

Benim göbekler 6 vidalı olduğundan shimano rotor kullanamıyorum, avid de rotor magura nın rotorundan çok azıcık daha ince ve bundan mıdır bilmem çok fazla ses yapıyordu. birde arka frenlemede bisikleti çok titretiyordu gerçekten fren yapınca sanki 50 tane titreşimli telefon aynı anda titrer gibi :eek: :D ses yapıyordu. magura da ise artık 200 km filan bindim rotor da balata da birbirine alıştı ancak fren gücü çok az. ve rotorda bolca çapak oluşmuş. bu arada kullanılan balata tipi metal. bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar fikriniz nedir.

fatihgüven bunu beğendi.
  2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Aslında keşke bulabilsende Hayes rotorları kullansan.. Gerçekten çok sağlam ve hafif rotorlar..

Mert Kabtan ve kory bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Magura Rotorları genelde organik padlere göre imal edildiklerinden metal pad ile çabuk aşınırlar...

Avid rotorlar ise Shimanoya göre biraz incedir bu sebeple titreşim ve ötme yapması mümkündür...

Tavsiyem Shimano XT nin 6vidalı rotorlar bulunabiliyor piyasada bulabilirseniz onlardan bulamassanız Alligator marka rotorlardan almanızı tavsiye ederim... Hem performansı hemde hafifliği ile katkı sağlayacaktır...

fatihgüven ve kory bunu beğendi.
  4. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim,
    verdiğiniz bilgiler çok yararlı olacak benim için.