Xt vs mt65 jant setİ

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
Arkadaşlar XT jant seti ile MT65 jant seti arasında çok fark varmı kullananlardan öneri almak istiyorum yada ilgilenen varmı bu jantlarla nasıldır veya 1000 liraya başka hangi jantı alabiliriz şimdiden teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Shimano DEORE XT jant seti markanın seri ürün kategorisindedir.
Shimano WH-MT 65-66-68 jant setleride seri dışı üretim kategorisindedir, yani DEORE XT-XTR gibi isim verilmediği için seri dışı adını almıştır ama setlerinin özellikleri aynıdır, sadece gürüntü olarak DEORE XT biraz daha makyajlanmıştır. Diğer jant modelleride seri dışı kategorisinde olduğu için Tamamen model tamamlama ürünü olan DEORE XT jant seti sadece XT olduğu için ayrı kategoride sınıflandırılır.
Kısacası WH-MT65 DEORE XT düzeyinde bir jant setidir.

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
evet biraz araştırdım mesela mt65 ler konik rulmanlıya sahip slx diye geçiyor ancak xt ise bilyalı sistem kullanmış ağırlık olarak 100 gr daha hafif yani anlamlandıramadım neden bu kadar fark var arada

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu bahsetmiş olduğum jant setlerinin 15mm ön-12mm arka içi boş mil seçenekleri mevcut olduğu için rulman veya bilya seçenekleri var, bu sebepten modellerde ağırlıklar değişebilir.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar bir hatanız var shimano bütün tekerlek seti veya göbeklerinde bilya kullanır, sizin kastedmek istediğiniz konik yatak tarzi bişey olabilir, ayrıca mt 65 slx e den gelir xt değildir. aralarında ağırlıkdan başka çok bir fark yoktur, dönüş kalitesi olarak büyük bir fark bulunmamaktadır. eğer bütçeniz yetiyorsa xt jant setini alınız. ancak çok para vermem gerek yok diyorsanız mt65 de alabilirsiniz. kesin bir araştırma yapmadım ancak mt 65 şuan piyasada kurulu hazır olarak alınabilecek en ucuz tubless jant setidir. ikiside sizi üzmez. bütçeye göre ikisinden biri alınabilr.

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
evet bende fabrikadaki sisteminden baktım bilyalı mt65 ama sadece bilyaların yatağı farklı gibi tam anlamadım birde bilyaların etrafı bilezik gibi bir yapı ile çevrili

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
bilezik dediğiniz sistem kafesli bilya olarak geçiyor. eğer shimano katoloğunda inceleme şansınız olursa orada konik yatak ve normal yatakların göbek üzerinde kesitlerini gösteriyor.