Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xt shadow 2008

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Elman TEMEL tarafından paylaşıldı.

1. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    merhaba.
    2008 xt shadow arka aktarıcı ve 2008 xt vites kolu kullanan arkadaşlar yorularınızı burada paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

d.berkay bunu beğendi.
  2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum açıkcası bu sorunun cevabını:)

Elman TEMEL bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben kullanmadım ama kullananlar memnun bildiğim kadarıyla, ama ben yine de konvansiyonel (shadow olmayan) tercih ettim ...

Elman TEMEL bunu beğendi.
  4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Hakan abi peki neden normal'i tercih ettin shadow'a?

Elman TEMEL ve Bulunmaz bunu beğendi.
  5. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    hakan abi ben shadow'u vites kablosunun aktarım şeklinden dolayı istiyorum fakat ne gibi performansla karşılaşacağımı bilmiyorum.benim shimano aktarıcılarda en çok dikkatimi çeken yarım ay şeklinde dönen ve değiştiriciye bağlanan kablodur.bu beni çok rahatsız ediyor.yani singletrack sürüşlerde veya orman içerisindeyken gözüm sürekli arkada.dal vs takılacak diye korkuyorum..

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Benim nedenim Shadow da ek oynak parça olmasıydı arada (kadro bağlantı noktasında), uzun vadede bunun boşluk yapabileceğini düşündüm, artı araya konan her parça bence rijitlikten feda ve sistemi karışıklaştırmak demek, benim nedenlerim buydu .

d.berkay ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  7. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    lx rapidfire kollarla uzun bacak xt shadow kullanıyorum. Yarışçı falan olmadıgım için sürekli vites değiştirmiyorum, o sebepten zor şartlar altındaki performansı nasıl olur bilemem. Öte yandan şuana kadar arka tarafta hiçbir zincir atlaması olmadı. Kafeste salınım yok. Vites geçişleri bence çok kararlı. Evvelinde kısa bacak xt vardı. Ikısı arasındaki fark büyük. Shimano çok güzel bir ürün çıkarmış. Konuyla alakasız ama yeni saint frenler de dehşet duruyor.

XT Shadowu Kaçkar'dan Serkan Yazıcı çok övmüştü, ondan ötürü aldım. Dedigi kadar varmış. Teşekkür ettim tekrar :)

d.berkay, Hakan Yazman ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  8. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    vites gecisleri sert ve kararli.vites kolu cok mukemmel.ayrica hakan abi o dedigin parca konvansiyoneldede yay olarak mevcut.bosluk olduktan sonra yaylidada oluyo.bu parcanin bi sorun cıkaracagini sanmiyorum.ayrica attiricinin kadronun icinde durmasi disardan gelebilecek darbelere karsi attiriciyi koruyor.buda bi avantaj.

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sağol Aykut, ancak bu ek parça yanal olarak negatif etki yapacak şekilde yerleştirilmiş bu yüzden bence dezavantajlı, yani kadroyla olan bağlantı da uzamış aynı zamanda sanki ben öyle gördüm.
    Elbette Shimano mühendisleri çok hesaplama yapmışlardır üzerinde, ancak böyle xtr a falan uygulayıp bıraktıkları şeyler var mesela jockey whell gibi, yada sessiz sedasız geri adım atılan dual kollar ve negatif yay gibi. Ben bunlara hep çekinceyle yaklaştım ve zaman içinde kendimce haklı olduğumu gördüm. Shadow u da zaman gösterecek bakalım. MtbR da yorumlarını okuyan var mı acaba ?

10. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    hakan abicim shadowda sorun olmayacagina emin gibiyim digerlerinde cok haklisn.suan bende xtr shadow var banada suan bi sallanti yapacak gibi durmuyo.yayda muhtesem bi sertlikte.bundan once normal xtr vardi ona nazaran.

Elman TEMEL ve Hakan Yazman bunu beğendi.