xt mi magura mı

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Araştırmaya devam etmen aldıktan sonra ucuz bir ürün bulupta pişman olmanı engeller.Bu yüzden araştırmaya devam... Ama kılı kırk yarmadan yaparsan bu işi daha iyi olacaktır moralin ve daha kolay karar vermen için...

Scudo

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
Valla abi ben şahzen kulanmadım fakat amca kulandı ve halen de kulanıyor zamanında downhill yarışlarına katılmıştı üzerinde magura fren takımını kualnıyor ve bana söylediğini aynen sana söyliyim maguranın üstüne fren tanımam diyor fakat kendısı almanya da yasadıgı ıcın yedek parca bulabılıyor fakat burda magura alacaksan parca sıkıntısı çerkersın ama shımano da oyle degıl ama ben shımano ya pek guvenmem kendım su anda yenı bıke toplıyorum ve aklımda fren setı olarak magura var almayı da dusunuyorum yıne de son karar senın inş yardımcı olmusumdur
shımano alırsen sıkıntı cekmezsın xt de guzel hangısını begendıysen onu al herkeze iyi forumlar

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
ben dışardan da biraz araştırma yaptım en iyi
markanın avid sonra shımano ve magura geldiğini söylediler ancak fiyatlarının biraz fazla olduğundan ötürü avid önerdiler alcak arkadaşlar bana haber verirseniz teşekkür ederim

caner(bmx)

Forum Demirbaşı
Tepki
124
chainreaction'da gustav m tek olarak satiliyor 270dolar yani on arka 540 dolar
magura arayaniniz warsa cesur bike magura satisi yapiyor ve yedek parca bakimi vs. hersey mevcut maguranin cogu modeli var elinde yoksada getirtiyor

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@mustea7

Araştırdığın kaynakları linklerle belirtirmisin.Böyle bir sıralama olamaz...

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
@matrixod

Haklısın böyle bir sıralama olamaz avid nerde magura nerde bence bir daha baksana iyi edersin benim kişisel yorumum böyle herkeze iyi forumlar

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@QUX

Bende fren konusunda Hayes ve Magurayı tek geçerim ama burda biraz bilgi eksikliği var...

Maguranın sitesinde Gustav M en üstte gözüküyor ama en ünt modeli Gustav M değildir. Gustav M maguranın Dh ve FR sınıfı için ürettiği dünyanın ve özellikle avrupanın üstünlüğünü kabul ettiği çok güçlü bir fren setidir ama Marta SL XC için en üst modelken, Gustav M DH, Fr alanında kullanılmak üzere üretilmiştir... Yani Gustav fren setinin ağırlığının 1.4kg olduğu düşünülürse XC için pek uygun olmadığıda ortaya çıkmış olur... Bu arada bu bilgilerim araştırmalarıma ve Gustav M i kullanmış olmama dayanmaktadır... Yani burda XT ile Martayı Gustav M ile XTRın 203 lük rotorlu halini belki karşılaştırabilirizki o bile Gustava denk gelmez... Gustav M'in piyasada ki rakipleri Avid Code, Hayes Stroker Ace, Maheys HFX mag gibi frenlerdir... Zaten bu alanlarda en çok kullanılan frenler Gustav ve Hayes HFX tir...

Bu durumda XTR magurada Marta SL e denk gelirken, XT Martaya denk gelmektedir. Ama Marta ve Marta SL arasındaki fark ağırlık farkından ibarettir. Yani Marta, XT den daha hafif ve daha performanslıdır. Ben Tercihimi Martadan yana kullanırım ikisi arasında kalsam... Ama şuan Hayes Stroker RYDE kullanıyorum ve belki Stroker Gram a geçmeyi düşünüyorum...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Gerçekten çok faydalı bi bilgi. Bizzat teşekkür ederim. Büyük bi yanılgıdan döndük.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: mustea7

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
xt set çn arka 240 xtrdan haberi olna varmı bu arada herkeze teşekkürler ve sorduğunuz kaynaklarımda elden görüşerek fikir aldığım kişilero yüzden link veremem

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu 240 nedir ağırlık mı fiyat mı?

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
Saol abi bu bilgin için ben yine de öğrencı olmama ragmen magura yı alırım herkeze ıyı forumlar :)

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
ben shımano ya karar verdim xtr düşnüyorum ilk alacağım ayna kol 2.sırada bu var herkeze teşekkürler

Gökhan Seda

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Trek
ben de xt diyorum, sağlam frenleme özselliği var, bizzatdenemiş biri olarak tavsiye ederim;)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Şuan Hayes Hfx9 xc kullanıyorum 180mm xt rotorlarla gerçekten inanılmaz güçlüler ama ağırlık olarak bir fazlalar:) hesapladım rotorlar +kıl tüy hreşeyle 1125gr geliyor... Xc için ağır sayılabilir fakat v-fren sistemimde 800gr civarındaydı açıkcası 300gr o güce değer :) (zaten street bisikletim için almştım onu toplayana kadar kullanayım dedim:D)
Bu arada magura Julie de gerçekten çok güçlü bir fren ağırlığını bilmiyorum ama tutuşu güzel.. XTnin dozajı hoşuma gitmişti benim,daha hisli gibi Hayes ve Julie'ye göre.marta veya xtr kullanamadım onlar hakkında yorum yapamayacağım..