Xt İle slx vİtes kollari

Tepki
20
Merhaba,ben alacağım bisiklette bulunan ekipmanla alakalı bazı soru işaretlerim var.İlk olarak slx olan vites kollarını xt yapmak istiyorum(Bisikletimde göbek ve kollar hariç her şey xt).İkisinin arasındaki farklar kısaca nelerdir?.Bisikletimi genel olarak köy yolları ve orman yollarına sokuyorum.

Arkadaşlar yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
XT Slx e göre birazdaha hafiftir. Biraz daha net bir vites geçişi sunar xt. Fakat vites geçişindeki farkı farkedermisiniz onu bilemiyorum. Zorlu arazilerde xt slx e göre birazdaha kolay çalışır...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Oksal gerekenleri çok net ve kısa biçimde yazmış. iki vites kolu arasındaki farkı hissetmek için üst düzey bir kullanım yapmanız gerekiyor .İlk mesajınızda yazdığınız köy yolları ve orman yolları için deore ile xtr arasında da çok fark yoktur.Sürüş sitilinizi sadece vites sistemi değil lastikleriniz, amortisörünüz, kadro açınız ve pedal çevirme tarzınız da belirler.İlk mesajınızda yazdıklarınızdan sakin ve gezinti havasında toprak stabilize yollarda kullandığınızı anlıyorum.Bu bilgiye göre slx sizin için en yeterli donanımdır.XT ye geçtiğiniz zaman hemen hemen hiçbir fark göremeyeceksiniz.Şu yazımı okumanızı tavsiye ediyorum .
(link)

Tepki
20
Yorumunuz için teşekkür ediyorum.Benim için gayet açıklayıcı oldu.Bu durumda Slx vites kolları ve Xt aktarıcı ile rahatlıkla devam edebilirm

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 yıl boyunca slx vites kolu kullandım ve gayet memnundum.3 yılın sonunda arka vites kolunun göstergesi bozuldu.Şimdi yeni xt vites kolları aldım ve birkaç haftadır kullanıyorum.

Slx in kolları daha yumuşaktı.Xt de ise belki yeni olduğundan kollar daha kuru ve sert.Sanki yağsız kalmış vites sistemi gibi kemikli, kuru bir his veriyor.Ancak geçişlerde sorun yok.Bu olumsuzluğu sadece parmaklarımda hissediyorum.Belki zamanla yumuşar.

Sizinle kullanım alanlarımız yaklaşık aynı.Vites geçişleri arasında ben farkı hissedemedim.Xt nin bana göre tek olumsuz yanı gri renkli şık alt kolunun kiri belli edecek olmasıdır.Kullanım kolaylığı ve dış görünüş itibariyle malzeme kaliteleri aynı.Xt nin kolları metal üzerine plastik kaplama; slx ise sanırım tamamen plastik.Aralarında kalite farkı mutlaka vardır ancak benim gibi amatör kullanıcılar bunu kısa sürede farkedemez.

Tepki
20
Emrah Bey satın alacağım bisikletin üzerinde Slx kolları var.Anladığım kadarıyla bu durumda onları Xt ile değiştirmeye gerek yok.Siz ne önerirsiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Soykan Sandıkçıoğlu

Çalışıyor ve alacağınız bisikletin parasını kendiniz karşılayacaksanız, ''sigara, son model cep telefonu gibi lüzumsuz masraflarım da yok'' diyorsanız Xt vites kolunu öneririm.Aksi halde boşuna masraf yapmayın; slx vites kollarından memnun kalırsınız.

Tepki
75
eğer sakin kendi halinde araziyi seven bir yapıdaysanız bisiklet üzerinde slx donanım beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır profesyonel düşünüyorum bellimi olur belki yarın öbürgün yarışlarada girerim derseniz xt kullanmanızı öneririm
arkadaşlarda aradaki farkı zaten çok güzel izah etmişler ben sadece küçük bir ek yapmak istedim bol pedallar

Tepki
20
Ben yorumlara da bakarak benim için Slx yeterliği olduğunu anladım.Öneri ve görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler?