xt hidrolik disk fren seti

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuda alıcı da satıcı da maddi ve manevi mağdur gözüküyor. İdris'in ise maddi ve manevi kaybı olmuştur. O kadar emek verirsin, malzemeyi hazırlar, kusurlarını yazar, bir sürü kiş aynı malzemeyi ister ve söz verdiği için teklifleri geri çevirir ve sonra yapacağı iyiliklere bin pişman olur.

İşte, İdris sattığına da satacağına da pişman olmuştur. İdris'in ise hareketlerinde yamuk olmaz. Beni evinde ağırladı. 1.100 ytlyi İdris'e verdim. Trek 6700 kadro, lx donanım, jant seti, inciğini boncuğunu tek İdris'ten aldım ve topladığı bisikletle Ankara'ya gittim. Akord ayarı istiyor bisiklet, Bursa'ya gel, gezeriz ve de akord için para vermezsin, ben yaparım diyor;
Hatta iç lastik götürmüştüm adam 28 inç vermiş İdris sağolsun kendi iç lastiklerini bana verdi, orta göbek lx diye düşünmüştük, uymadı, xt taktık ve fark almadı. İki gün evinde ağırladı, parası nedir, farkını vereyim desem de sanki kendi bisikleti gibi parçalarını taktı bisikletime.
Daha önceden tanımıyordum ben de İdris'i ama ilk İdris'den parça aldım ve güven verdi bana, akabinde bütün parçalarımı İdris'ten aldım. İlk adresim de yine İdris olur.
Diğe arkadaş için diyebileceğim yanlış kullanım, forumda yaptığı açıklamalarda gerçeği yansıtmaması gibi eksiklikler görülmüştür. Belki yeni başlıyordur bisikleti sürmeye. Daha dikkatli olur. Eşşeğin bile bir dayanma haddi var yük taşırken. İnsan yapısı. Herşey olur bu merette. Büyütmenin manası yok.
Foruma taşımaya da gerek yok. Karalamaya hiç gerek yok.

Altın çamura batsa,altın yine altındır.
İdris'e güvenim tam. Zaten İzmir yolculuğu var. İdris ve ben İzmir'e inşallah Temmuzda.

Scudo

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
@İdris ACA

Idris hocam kusura bakma yanlis yazmisim ancak yazdiklarim wrangler icindi:eek:
Zaten wagnar'i taniyan bircok kisi var.Wrangler'in de iyi veya kotu niyet tasidigi kesin bilinmeden suclu konumuna dusmus gibi gorunmesine dayanamadim,yada bana suclu gorunuyor gibi geldi:eek:

Konuyu kirlettigim icinde tekrar ozur dilerim,iyi satislar:)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
96 kg.lık insan düz maşayla kaldırımdan atlamışsa sizcede sonuç normal değil mi?

yasin

Daimi Üye
Tepki
37
@bisikletci

Yamulan maşadan sonra, senden aldığım maşada da ister istemez bir tedirginlik vardı bende. Maşayı incelediğimde şaft borusunda kaynak izine benzer bir aşınma gördüm. Birkaç kişiye sordum, bir bisikletçiye sordum onlarda kaynak olabileceğini düşündü. Şaft borusunun içindeki kelebeği söküp, içerden baksam maşada kaynak olup olmadığı anlaşılırdı ama, maşayı kurcalamadan önce sana danışmak istedim. Msn'de görüşmemiz üzerine kelebeği söküp baktım ve kaynak olmadığını gördüm.
Sana bunu bildirmek için fırsatım olmadı. Bundan dolayı senden özür diliyorum ama umarım anlayışla karşılarsın. O kadar mevzudan sonra havadan nem kapar oldum.
Diğer taraftan birinin 800liralık malı güvence aramadan karşı tarafa göndermesi, onun hatalı ve zayıf malzeme satmayacağı anlamına gelmez diye düşünüyorum. "Kesinlikle böyle bişey yapmaz" demeden önce düşünüp tartsaydın keşke ne kadar tanıdığını, hatası olup olmayacağını.

yasin

Daimi Üye
Tepki
37
@edi55

Evet maşa gerçektende problemsiz görünüyordu. Bisiklete takınca ancak anlaşıldı.
Ben ptt ile 6ytl civarına gönderebileceğini söylemiştim kendisine. Bugün tekrar ptt yi arayıp öğrendim. bir kg altı 4ytl, iki kg altı 6ytl tutuyormuş.
Bahsettiğiniz, forumda açılacak soruyu şu şekilde değiştirmek gerekir: "94kiloluk bir bisikletçi, hafif olmayan(1kg'lık) bir DEMİR maşayla kaldırımdan inerse ne olur?"
Doğrusu bu.

yasin

Daimi Üye
Tepki
37
@İdris ACA

@İdris ACA

Bana "senin gibi adamdan ne bişey alırım, ne bişey satarım" denmesi bir hakarettir. Sen nasıl karşılarsın bilmem.
"Maşayı sana geri gönderdiğimde, ne yapacaksın? Başka birine satınca o da aynı problemi yaşayacak" demiştim. Sende dalga geçer gibi çöpe atacağım demiştin. Bu şekilde bir konuşmadan sonra maşayı geri yollamak yerine muhatap olmamayı tercih ettim.
Seni baştan iyi niyetle aramıştım senden bir özür veya kabullenme alsaydım, bütün bunlar olmazdı, canın sağolsun başka bir zaman ödeşiriz derdim.
Kadro alacaktım senden, ertesi gün fiyatı değiştirdin, onu anlayışla karşıladım.
Sen anlayışa karşılık ne yaptın? İşi yokuşa sürdün, hatayı reddettin.
Senin satılık ilanlarını bende yıllardır biliyorum. Yaptığın mantıksız ve aksak işlerde tanıdık sayılır o yüzden. Fren kollarının ikiside sol taraf için olan xt hidrolik frenleri yıllardır satma uğraşını, son zamanlardaki ilanlarında xt hidroların fren kolunun ters takılarak ta kullanılabileceğini söylemeni, ptt ile 6 liraya gelecek maşayı 13 liraya göndermeni düşününce, bu maşayı da ölüden diriltme çabası gibi sayarak normal karşılamak lazım aslında.
Forumda tahtı kurup, bisikletçileri hiçe sayamazsın. Senden malzeme alan herkes memnunmu? Pek zannetmiyorum. Puanlarının iyi malzemeler sattığını gösterdiğini düşünmüyorum. Senden aldığı malzemeden memnun kalmayıp, bunu söylemekte rahat davranamayan insanlar var. Forumda puanlama gizli yapılsaydı bu kadar yükselemezdin bunu bil. Forum yöneticileri umarım bunu istek olarak dikkate alırlar. Forum, çok mesaj yazan, çok vakit harcayan bisikletçilerin yükseldiği, sayıldığı yer haline gelmiş durumda. Diğerleri ise hiçe sayılabiliyor, hatta sesini yükseltince banlanabiliyor. Belki bende onlardan biri olacağım, belkide fikrime katılan çok kişi olacak ama vaktim oldukça ve haddim oldukça yazacağım tabiki.

yasin

Daimi Üye
Tepki
37
@d.berkay

@umittosun

@alperen_69

@elman_temel

@abdullahabdullah

Arkadaşlar ben bisiklete yeni başlayan birisi değilim. Yalan söyleyen, abartan birisi de değilim. Size, maşa ilk takıldığından itibaren, bisiklette el bırakılamayacak şekilde, ÇATALIN BACAKLARINDAN birinin önde, birinin arkada olduğunu söylüyorum. Bu gözle zor farkedilen, belkide farkedilmeyen birşey. Bisikleti kullandığımın 6. gününde, bir kaldırımdan indiğimde de şaft borusunun yamulduğunu söylüyorum.

Mesajlarımın gerçeği yansıtmadığını söyleyen, beni KINAYAN ve bana inanmayan insanları nasıl inandırabilirim bilmiyorum ama, BİR İNSANA KEFİL OLMAK bu kadar kolay olamaz. Bu kadar emin olamazsınız.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar konuyu kilitliyorum.

Bu konu bir 2. el ilanı, kimsenin birbirine kefil olması gerekmiyor.

Diğer yandan daha önceki alışverişlerinizde yaşadığınız kişisel anlaşmazlıklar ve problemler de o iki kişinin arasında kalması gereken konular. Bunlaro forum ortamına taşımanın hiç bir anlamı yok. Çünkü herkes kendince bir noktada haklı olabilir.

Uzatmayalım, konu kilitlenmiştir. İdris Aca eğer satış devam ediyorsa yeni bir konu aç.