Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xt göbekler rulmanlı mı acaba

Konu, 'Tekerlekler' kısmında baris dağ tarafından paylaşıldı.

1. baris dağ

baris dağ Kıdemli Üye

Seviye:
    xt göbekler rulmanlı mı acaba ben 2009 xt göbekli jant seti aldım ama rulmanlı mı bilyalımı anlamadım

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Shimano göbeklerde açık rulman sistemi kullanıyor.Kısacası göbekler bilyalı.

3. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Daha önce M776 serisinin 20mm thru axle lı ön göbeğini kullanmıştım ve aynı tür 20mm lik Chis King (Heavy Duty) den çok daha akıcı olduğunu söyleyebilirim.

4. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    onun nedenı ıkı maşanın mil sıkıstırma yontemının farklı olması olabılır.rock shox argyle qr gibi kapanırken marzocchi 4x wc vidalı sıkıstırma oldugundan gobeği kasıyor olabilir :)

Doruk Atay bunu beğendi.
  5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Erkal zaten içinde rulman var hani normal bilyalı sistem değilki sen çok sıkınca kontra somunu oda kassın... Ki zaten Marzocchi nin en üst sınıf (DJ) maşasında adamlar üretirken bunu da düşünmüşlerdir bence. :) Ki hatta o deneyi beraber yapmıştık, Korayında kulakları çınlasın iyide dalgasını geçmiştik:D

6. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Neyse sonuçta bütün Shimano göbekler bilya sistemine sahip :)

Doruk Atay bunu beğendi.
  7. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mavic'in bir cok modelinde rulmanın dışındaki sonumu fazla sıkınca rulmanlar kasar. Benzer bir problem yaşamış olabilirsin.

8. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    yanlisin var doruk rulmanli ve qr li bi gobegi al ve qr yi sonuna kadar aban kasmaya basliyo. rulmanlari gobegin icine oyle bir koyuyorlar ki qr yi fazla siktin mi kasmaya basliyo mavic de somunla bunu onluyo ama onuda sikarsam mavic bile kasiyo. argyle gobegi yanlardan sikistirmiyo mili taktindan ve siktiktan sonra mil gobegin icinde genisleyerek hic bir sekilde kastirma yapmiyo ve masaya sabitliyo. benim dj2 de formula gobek kasarken argylede daha rahat donuyodu mesela. dj serisi direk yanlarsan sikistiriyo sonrada sabitliyo. argyle ise tam tersi gibi bisey yanal oalrak fazla bi etk etmiyo gobege. bide marzonun en ust modeli olsa bile zaten o kadarlik kastirma hic birseyi etkilemez.

shimano nunda saint haric butun gobekleri bilyali. sadece saintler rulmanlara sahipler. zaten saint in qr lisi yok sanirim onde arkada sokma milli?