Xt fren sistemi 5 ay yattıgı yerde hassasiyetini kaybetti

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
selamlar.
bisikleti Sıfır aldim en fazla 200km kullanmişimdir. sonrasında 5 ay evde bekledi..
şuanda sunger sıkıyomuşum hissi veriyor. ilk aldigimda sıfırken freni dikkatli sıkardım beni ustunden atmasin diye.. simdi va gucumle sıkıyorum anca tutuyor hemde sunger sıkıyomuşun gibi bi hıs veriyor:(( garantiye goturdum yapicak bişey yok. tutuyor sonucda gibisine bir cevap aldim:(,bu arada frenler xt set icetech

Scudo

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
ya hava yapmıştır yada balatalar arası mesafe artmıştır. Ama bana sorarsanız hava yapmış olması muhtemel

• Beğen
Tepkiler: suat akman

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil

Su konuya bir goz atin isterseniz. Belki bir fikir verir. Giderilemeyecek bir sorun oldugunu dusunmuyorum

(link)

Tepki
20
İsim
Kenan Sarıkaya
Bisiklet
Ghost
Balatalara yağ bulaşmışsada tutmaz arkadaşım.

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer fren kollarında hassasiyette sorun yoksa(yani sertlik konusunda fren kolları dibe kadar dayanmıyorsa) tek bir sebebi var bence. Zincir yağlarken rotora yağ sıçratmış olabilirsin. Rotorlardan balatalara bulaştığında balatalar yağı içine çekiyor ve fren performansı çok düşüyor. Eğer şanslıysan ve balatalar içine çok fazla yağ çekmediyse, balataları söküp yüzeyindeki yağ çekmiş katmanı hafif yakıp(ocak üstünde ateşe tutabilirsin biraz veya balata spreyini üstüne sıkıp çakmakla yakabilirsin bu işlemi 3-4 kez tekrarlamak lazım) sonrasında yağ çeken katmanı zımparalayarak sorunu çözebilirsin. bir süre daha idare edecektir. yoksa balata değişimi gerekebilir.

emre4335

Aktif Üye
Tepki
27
Bisiklet
Bisan
Nedeni belli hocam 5 ay yatmis bisiklet.Sanirim hava yapmis frenler.Bi suru videosu var bi kac tanesini dene buyuk ihtimal hallolur