Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xt centorlock göbekler

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Şerif Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    acaba bu göbeklerin kaç binde bir açık baktırmak gerekir nasıl anlıcaz bakım yaptırcağımızı göbekler 2008 model xt centorlockdur geçen senelere göre dahamı fazl auzun ömürlü bu göbekler diğer xt göbeklerle karşılaştırılırsa

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende 2008 XT 775 göbek kullanıyorum..
    Yaklaşık olarak 2000 km falan oldu kullanalı(yarışlar da dahil) fakat saat gibi çalışıyorlar maşallah :)
    Benim kişisel fikrim bu göbekleri 5000-6000 km hiç içini açmadan en zor şartlarda bile kullanabilirsiniz..
    Bunların yanında diğer jant setimde de 765 XT göbekler vardı ama onlarda hala süper durumdalar...
    Ayrıca ilk setimde 585 LX göbekler vardı onları yaklaşık 10000 km falan kullandım hala da diğer bisikletimde takılı durumda ve içi hiç açılmadığı halde harika şekilde çalışıyorlar...
    Burdan yola çıkarak göbeklerini sorunsuzca çok çok uzun süre kullanabileceğini anlayabilirsin :)

Bakım yapılacak zamanıda nasıl anlarsın ; mesela seleden tutup arka tekeri çevirdiğinde selede bazı titreşimler hissedersin göbekten gelen bu durumda ya bilyalarda bir sorun vardır yada yatakta içinin açılıp bir kontrol edilmesi gerekir ve eğer gerekiyorsa bilyaları değiştiririp,yağını tazeleyip devam edebilirsin kullanmaya..

arda22 ve Şerif Şentürk bunu beğendi.