Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xs carbon 2

Konu, 'Sedona' kısmında ergin tarafından paylaşıldı.

1. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    mrb arkadaşlar aynı konuyla tekrar geldim ama bu sefer başka bişe sorcam xs carbon-2 kadro ağırlığını bilen varmı ve açılarının düzgünlüğü hakkında bilgi verirseniz sevinirim herkese iyi forumlar

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kadronun geometrisi detaylı olarak internet sitesinde verilmiş. Ben baya bir inceledim ve "Keşke şuranın ölçüsü de çöyle olsaymış" dediğim hiç bir yer çıkmadı. Bence 80 mm.lik bir amortisör ile oldukça seri bir bisiklet yaratılabilir.

Neden 80 mm.derseniz, alın borusunun yatay ile yaptığı 71 derecelik açı, tekerlek merkezi ile alın borusu alt noktasının arasındaki mefade 440 mm olduğu durumlarda geçerli. Eğer ölçerseniz 80 mm.lik bir amortisörün 450 mm geldiğini (alın borusu-tekerlek çemberi) göreceksiniz. Bu da demek oluyor ki sürücü bisikletin üzerinde iken alın borusunun açısı (herşeyin doğru ayarlandığı varsayarsak, amortisör vs gibi) 71 derece olacak. Bu da ideal bir ölçü zaten. Bu nedenle 80 mm. diyorum.
    Belki arka teker merkezi ile ayna kol merkezinin arasındaki uzaklık biraz daha azaltılabilirdi. Ölçümlerde 425 mm görünüyor. Kimi markalarda bu ölçüyü 410 mm'ye kadar indiriyorlar. Bu sayede daha kısa, daha kıvrak bir bisiklet elde etmek mümkün oluyor. Ancak sanırım bu ölçüde de en sık rastlanan 420-425 mm.lik bir ölçü. Bu da sorun olmayacağı anlamına geliyor.

Son olarak ağırlık sanırım 1300-1350 gr arasında. Net bir bilgim yok.

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam Ergin, bence kadro gerçekten çok güzel, eğer 15"-14" olsa bir ihtimal kendime de düşünebilirdim, çok beğendim kadroyu, önceki karbona göre bir hayli gelişme sağlanmış, Halil'in de belirttiği gibi ağırlık 1300 gr civarında olmalı ben bütün sedonaları tek tek tartmıştım ama Karbon o an yoktu sanırım...

4. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok teşekkürler abilerim kadroyu alma konusundaki kararımı sayenizde verdim ve inşallah alıyorum kadroyu yawaş yawaşda xtr a çevirecem inşallah

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Kadroyu geçen gün Aslı da tarttım, vfren pivotları hariç 1290 gram geldi.