Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xs carbon 2

Konu, 'Sedona' kısmında ergin tarafından paylaşıldı.

1. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    :) xs carbon 2 hakıkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim veya bu yeni kadroyu kullanan varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi forumlar :)

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle Oğuz Özçelik bu kadroyu kullanıyor (Sedona kendisinin sponsoru da :)). Büyükada'da bu kadro ile yarıştı. Oldukça memnun olduğunu söylüyorlar.
    Diğer yandan görsel tasarım açısından gerçekten çok şık, bir önceki versiyonuna göre ciddi bir fark var bence. Görünüş olarak da güven veriyor, alın borusundaki destekler "Merak etme biz buradayız" der gibi :).
    Bir de vites fren kablolarının alttan gidiyor olması bana kalırsa bir avantaj. Tek eksiği ayna kol yakınlarında metal bir "Chain suck" koruyucusu. Hani olur da zincir sıkışması yaşarsak kadroya bir zeval gelmesin diye...

Ayrıca www.sedona.com.tr sitesinde detaylı geometrik yapısı verilmiş (Bu Sedona için çok büyük bir artı, darısı diğer yerli üreticilerin başına). Bu verilere göre benim yorumum 80 mm.lik bir amortisörle oldukça verimli, kıvrak bir bisiklet olabileceği yönünde. 100 mm.lik bir maşa da kullanılabilir ancak bu alın borusunun açısını biraz değiştirecektir. Çünkü açı 71derece verilmiş ve tekerlek göbeğine olan mesafe 440 mm. Bu hemen hemen 80 mm.lik bir amortisörün mesafesine denk. 100'lük bir maşa, bu açının 70dereceye gerilemesine neden olacaktır. O yüzden tavsiyem 80mm.lik bir amortisör ile kullanılması (Bu arada scandium olan kadrodaya da bakarsanız aynı açı yine 71 derece, ancak tekerlek göbeğine olan mefese 470 mm. ki bu da 100lük bir maşa için uygun bir açı bence)

Kadronun geometrisi için TIKLAYINIZ.