XS beden Canyon kullanicisi varmı?

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@turac000 bu durumda her ikisi de size uygun olabilir demektir. Sürüş alışkanlıklarınız tercih sebebidir.

• Beğen
Tepkiler: turac000
Scudo

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Üst beden uzunluğu ve kol uzunluğu da böyle durumlarda daha önemli hale geliyor.

(link)

Burada çıkan sonuçla istediğiniz bisikletin geometrisini karşılaştırıp öyle karar verebilirsiniz. Ben XS'dan yana kullanırdım tercihimi.

• Beğen

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Alman bisiklet üreticilerinin tümü kadro boylarını inanılmaz büyük yapıyor. Benimde boyum 1.71 ve bacak boyum 74 cm xs almanda hiç bir sorun yok.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Biraz fikir vermesi için yazıyorum

*Sele boyu ayarlanırken mevcut iç bacak uzunluğunun 10 cm daha kısası hesaba alınır yani 80 cm iç bacak uzunluğu varsa 70 cm sele yüksekliği oluyor

tabi ki bir bacağımızın 1-2 cm kısa olduğunu ve aynakol uzunluğunu hesaba katarsak sonuçlar 1-2 cm değişebiliyor bir de bisikletimiz yoksa ve kendimiz iç bacağımızı uzun(en az 60 cm) su terazisi olmadan ölçersek %30 hata payı olabiliyor ben su terazisi kullandım olması gerekenden uzun ölçütüm sonuç pişmanım :ckskc: şimdi bikefit e gitsem ayrı bir dert satsam ayrı bir dert mecbur böyle sürüyorum bisikleti çok fazla ağrı çekmesem de kontrol ederken zorlanıyorum traktör gibi geliyor

%100 kesin diye bir şey yok sonuçlar değişebiliyor 10cm diyorum da hata payını hesaba katmak lazım bir de ayakkabı var tabi 1-2 cm de oradan gelir

XS 664-764 diyor yani = 76cm ile 86cm bacak arası için uygun benim bisiklet merida ama buradan baktığımda M kadroya yakın bir geometrisi var demek ki bende XS beden alsam tam gelecekti

S 704-804 = 80cm-90cm bacak uzunluğu

M 735-835 = 83cm-93cm bacak uzunluğu

Yazdığım yazı kesin olmamakla beraber ufak bir fikir vermek içindir internetten duyduklarınıza ve youtuberlara inanmanızı tavsiye etmiyorum az izlenmesi olan youtuberlar biraz güvenilir olabilir onun dışında izlemeyin bile

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Pamuk
ovv işleri karıştırdınız iyice hocam :D Buna göre, sizin attığınız modele hiç binemem.
(link)beden tablosuna göre 2XS uygun gözüküyor sizin dediğinize göre (hatta o bile büyük oluyor). Çok dertlendim :D

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@turac000 Ben de S ile M arasinda kalmistim.
82 cm ic bacaga S, 82.5 e M diyordu. S aldim. Canyon'dan 110 mm'lik gidon bogazi istedim. 90'ligi sokup 110'lugu taktim. Tam bana gore.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@turac000

çelişkiye soktuysam üzgünüm ben biraz fikir versin diye yazmıştım benim yazdığım bacak boyunu doğru ölçersen geçerli. başka bir formül daha var bacak boyu x 0,887

74x0.887= 65.6 cm 2xs oluyor

75x0.887= 66.5 cm S oluyor sanırım canyon da aynı formülü kullanıyor

Seni yanlış yönlendirmek de istemiyorum o yüzden 2xs ve ya S beden al demeyeceğim

bur da önemli olan senin bacak boyunu doğru ölçmen ben bacak boyunu bisiklet üzerinde ölçmeden yanayım sonuçlar daha doğru çıkabiliyor bisikletin varsa sele borusunu bacak boyuna göre ayarlayıp sonrada uzunluğunu ölçe bilirsin :kötü:

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Pamuk Bisiklet üzerinde ölçünce 72-73 cıktı yine. Buna ayakkabı eklenirse 74-75 civarı olur sanırım. Bu durumda son attığım tabloya göre 2xs mantıklı oluyor gibi.

Tepki
2
Cunku kendim bianchi mkx 24000 kullaniyorum kadro boyu benden 3 santim daha fazla olmasina ragmen hic bi sorun yasamadim ve senin dedigine gore 1cm de xs öneriyosa bu ayakkabı boyuyla denk gelir .

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Hayalet Sürücü Bisikletten bisiklete çok parametre değişiyor. Ama yukarıda yaptığımız hesaplama gösteriyor ki en uygun boy 2XS oluyor. Yine de yoruma açığız :) bugün yarın Canyon fabrikasına gidilecek

• Beğen
Tepkiler: Hayalet Sürücü

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.480
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turac000
Sistem ne diyorsa onu al.Ben 1.70 boy ile Canyon'un sitesine ölçülerimi girmiştim.Program bana XS önerdi ben ise "hadi lan" diyerek S aldım.şimdi birbuçuk yıldır özellikle uzun sürüşletde kıçım başım fena ağrıyor.

Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende alıcam merak ettiğim şey kadro boy rakamları karşılaştırması m beden 56 kadromu oluyor canyon aero bisiklette

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende alıcam merak ettiğim şey kadro boy rakamları karşılaştırması m beden 56 kadromu oluyor canyon aero bisiklette
Canyon'un sitesinde boy, bacak vs ölçüsünü yazinca size uygun kadro boyu hangisi olduğunu öneriyor. En güzeli kadro geometrisine bakmanız