Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XRS 700 hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Semih Zambak tarafından paylaşıldı.

1. Semih Zambak

Semih Zambak Yeni Üye

Xrs 700 almak istiyorum ama şöyle bir sorunum var arada toprak yola çıkmam gerekebilir. Bu sorunu bu bisiklet ile nasıl çözebilirim? Bu konuda pek bir bilgim yok hatta hiç bilgim yok denilebilir.

2. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Benim düsüncem bu fiyata pek secenek yok , eğer bütcenizi 1000-1500 tl cıkarırsanız 2.el bir salcano xrs 030 tiagra cıvarı bır bısıklet almanızdır. Bu bısıkletl gırıs sevıyedır alumınyum kadro masa mtb ile kıyaslandıgında yol bisikleti farkını verecektır ama cok iyi bir yol bisikleti oldugunu dusunmuyorum. Bütcenizi artırabılırsenız 2.el bakın :) ben oyle yapcam .. iyi günler dilerim.

3. burak koksal

burak koksal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok pro bir bisiklet olmamak ile beraber o fiyata sıfır olarak alınabilcek en cazib modellerden biri. toprak yolda kuıllanmak için 700x23 yerine kalın bir lastik katarak çözebilirsin ama toprak yolda yol bisikleti kullanmak pek keyifli olmaz onun yerine cyclecross bir model bisiklet bakabilirsin yada sehir bisikletlerinden kilitli maşalı bir model daha uygun olur hem yol hem toprak zemin kullanımı için.

4. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence bu durumda melez bir bisiklet düşünebilirsiniz.

5. Semih Zambak

Semih Zambak Yeni Üye

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bütçem maksimum 800 lira. cyclocross o fiyata bulabilir miyim ya da bu fiyata ne önerirsiniz ?

6. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    800 Lira bütcenizi artırabılırsenız 2.el giris seviye bulabılırsınız düsüncesındeyım.

7. Fatih Olgun

Fatih Olgun Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben sipariş verdim.Yarın gelicek ilk yorumlarımı sizle paylaşıcağım.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cyclocross bulamazsınız ama cyclocross benzeri bisiklet yapabilirsiniz. Gidonu dropbar yapıp, STI kolları da monte edersiniz. Bisiklet olarak Sedona Carraro Sportive 221 gibi giriş seviyesi bir bisiklet işinizi görecektir. Tabi bunların toplam maliyeti duruma göre bütçenizi aşabilir. Biraz hesap lazım.

XRS700'e ise en fazla 700x28C lastik takılabilir. En sağlamından bir lastik isterseniz, Schwalbe Marathon Plus'ın 700x28'lik bir modeli de mevcut. Lastiklere biraz düşük basınç ile gidemeyeceğiniz yol, giremeyeceğiniz arazi olacağını sanmıyorum. Tabi tutup da downhill yapmazsanız geçerli bu dediklerim. Sonuçta bisikletin bir sınırı var. :)

9. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    sedona 701 olabilir

-yol bisikletiyle toprak yola girilmez çünkü. kış geliyor. ıslak toprak yolu hayal edemiyorum yol bisikleti için.
    -2. el almanızı istemem, çünkü gördüğüm kadarı ile bisikletten anlamıyorsunuz. kandırılma ihtimaliniz yüksek.
    -cyclocross bir bisiklet toplama işini yapabilecekseniz deneyin, bisikletten anlamadığınızı düşünerek bu şıkkı da elersem, geriye sedona 701 kalıyor :D

http://www.sedonabisiklet.com/#!701-disc/c7oh
    380$ lık fiyatı sizin için de cazip olur. bisiklete alışmak ve sevmek için güzel bir seçim bence.

10. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Toprak yol için yol bisikletinden kalkıp MTB'ye geçmek gereksiz. Sedona'nın şehir bisikletleri mevcut. 301 Sport modeli yeter de artar. Carraro Sportive 221'in muadili bir model.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  11. Semih Zambak

Semih Zambak Yeni Üye

Toprağa arada sırada gireceğim zaten, bu yüzden bisikletin sınırlarını pek zorlamam :) Sanırım önerdiğiniz lastikle sorunumu halletmiş olurum. Bu lastiği nerede bulabilirim?

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/schwalbe-marathon-plus-road-tyre-smart-guard/rp-prod24544

700x25'liği de mevcutmuş ki ben şiddetle bunu öneririm. Asfaltta 28'liğe göre çok daha akıcı olacaktır.

Gümrüğe de takılmaz, sorunsuzca alabilirsiniz. Türkiye'de bulabilir misiniz bilemiyorum ama bulsanız da lastik başına 2 kat fiyat ödersiniz %99 ihtimalle.

13. Semih Zambak

Semih Zambak Yeni Üye

Daha uygun fiyatlı bir çözüm var mı peki?

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Maxxis Detonator lastikler var, kevlar kullanılıyor bu modellerde. Marathon Plus çok ağır bir lastiktir. Kalınlığına göre 1,5 ile 2 kilogram arası çeker lastiğin çifti. Detonator ise çok daha hafiftir fakat koruma olarak da Marathon'a göre haliyle daha zayıf.

Koruma zayıfladıkça, 700x28'e doğru kaymanız gerekiyor konfor ve güvenlik açısından. Bu da asfaltta daha yavaş bir sürüş demek.