Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XO vites kolu ve rublem var ya gerisi???

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında orkun tulu tarafından paylaşıldı.

1. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    2009 scott p6 bisikletim şu an 21 vites bir arkadaşımdan sram xo vites kolu ve ruble aldım onun kullanmadığı parçalr olduğu için hediye etti

bu parçaları kullanmam için arka göbeği, arka attırıcıyı, zinciri ve aynakolu hatta belki fren kolunu bile yenilemem gerekiyor

yeni bir teker seti alayım dedim ama city bike lar için hazır set yok, yol setleride uymuyormuş yeni bir set ördürsem erdoğanlarda yaklaşık 110 euro ya mal oluyor sadece arka göbeği değiştirsem 6o tl göbek 30 tl işçilik olsa 90 tl ye mal olucak

sizce bu değişimi en ekonomik yoldan atlatmam hangi parçalarla mümkün olur

yada elimdeki parçaları kullanmadan X7 set mi alsam karar veremedim

bu değişim için 400 tl ayırabilirim

fikirlerinizi veya önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle arka göbeğiniz kaset ise elinizdeki ruble kullanılabilir. sorun olmaz.

vites fren kolu büyük ihtimalle birliktedir. sadece v-fren kolu alırsanız, 20-25 liralardan başlıyor, vitesinizi kullanabilirsiniz.

sram vites kollarıyla sadece sram arka viteser çalışır. bu yüzden 9'lu uyumlu bir sram arka vites almalısınız x9 olabilir.

ön vites doğru ayarla çalışacaktır.

aynakol içinde değişmesede olur. ancak 9'lu zincir alacaksınız. eğer içinize sinmezse ve bütçenizde artma olursa 9'lu uyumlu daha iyi bir aynakol alabilirsiniz.

orkun tulu bunu beğendi.