Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xlc ön bagaj vs zefal raider ön bagaj

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında atilla koşan tarafından paylaşıldı.

1. atilla koşan

atilla koşan Yeni Üye

Adı:
    atilla koşan
    Seviye:
    arkadaşlar daha önce hiç ön bagaj kullanmamış biri olarak tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. CL-890F.jpg
    xlc ön bagaj---agırlık 470 gr.---yük kapasite 9+9=18kg---fiyat 50 tl (kabaca)
    68604-ZEFAL-Porte-Bagages-RAIDER-FRONT.jpg
    zefal raider ön bagaj---agırlık 750 gr---yük kapasite 9+9=18 kg---fiyat 100 tl (kabaca)
    Bu iki bagaj arasında kaldım arkadaşlar zefalin xlc ye göre kaba bi görüntüsü var gibi bu yüzden gönlüm xlc ye kayıyor zarif ve kibar bi görüntüsü var sankim, hemide her zaman çanta ile dolaşmıyacagımıza göre xlc iyi görünüyo ama akıl da derki pahalı mal iyi maldır.parasında değilim.zefalin her iki tarafı birbirine baglıyan teker üstünden geçen parça yekpare tek parça daa sağlam duruyo,xlc de ise bu parça daa kısa ve iki tarafa monte ediyosunuz,sankim çukur,kasis v.b bagaj ve çantalar sallanır gibi geldi...ne dersiniz ? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum,özellikle bu marka ürün kullanmış arkadaşlardan...hadin selametle..

2. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    KOnu beni de ilgilendiriyor. Merakla takip....

3. atilla koşan

atilla koşan Yeni Üye

Adı:
    atilla koşan
    Seviye:
    birde arkadaşlar ön bagaj(çanta) olmasının (-) yönleri varmı? daha fazla rüzgar alıp yavaşlatıyormu? yol hakimiyetinde özellikle rampa iniş çıkışlarında ve durmaya yakın düşük hızlarda sorun yaratıyormu?

cenkpasha bunu beğendi.
  4. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    image.jpg bendeki sanırım xlc bi arkadaşım vermişti boya atılmış olduğu için markasını bilmiyorum. Ben sizin yerinizde olsam yekpare olduğu için zefali tercih ederdim gürkan genç japonya turunda zefali kullandı sanırım. Ayrıca turlar esnasında yük öne ve arkaya paylaştırıldığında bisiklet daha güven veriyor... Tek zorluğu trafikte öndeki çantalardan dolayı kıvraklığı düşürüyor.

Sebahattin Gerceker ve aze22 bunu beğendi.
  5. cenkpasha

cenkpasha Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ön bagaj ve çantadan dolayı direksiyon hakimiyeti için daha fazla çaba harcamak gerekiyor. Ancak durumu şöyle düşünmeli : arka bagajdan 10 kg alıp öne koyduğumuzda arka jantın tel kırma veya jant akordunun bozulma olasılığını azaltmış oluyoruz. Gerçekten uzun bir turda önemli bir ayrıntı bence. Dağın başında kırık bir veya birden fazla jant teli ile uğraşmayı kimse istemez sanırım.

6. Baris Yuce

Baris Yuce Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Zefal kullanıyorum, bağlantı kelepçeleri çok uyduruk bence. xlc nin bağlantı vidaları daha sağlam. Bendeki zefal in bağlantıları için onlar gibi u şeklinde vidalar aldım değiştireceğim zamanım olduğunda.
    Şehir içinde bisiklet çok hantallaşıyor, kontrolü zorlaştırıyor. Bende bisikletlerde arkada çocuk koltuğu olduğu için çantaları öne takmak durumunda kalıyorum. Römork kullanırken de yokuş çıkarken ön tarafı da dengelediğini düşünüyorum.
    Zefal i tavsiye ederim, daha stabil bence. Gevşeyebilecek 2 vidadan kurtulursunuz. Ağırlık konusunda çantalarla donatılmış bir tur bisikletinde 300 gram hiç birşey değil bence.