XL size şehir-tur bisikleti önerisi bütçe 500-700

GÖRKEM.G

Üye
Tepki
9
Merhabalar;
Bu, forumdaki ilk mesajım ancak uzun süredir forumu takip ediyorum, bisikletler hakkındaki birçok şeyi buradan öğrendim.
Tanışma bölümünde kendimi tanıtmayı düşündüm ancak genelde organizasyon amaçlı kullanıldığından vazgeçtim.

Hemen konuya gireyim boy 1.97, bacak boyu 86-87cm. Sanırım xl size 23'' üstü benim için uygun olur.
Limit 500-700tl arası.
Pes etmek üzereyim istediğim birçok modelin ya xl üretimi yok yada ellerinde kalmamış.
İkinci el düşünmüyorum, ilk bisikletim olacağından bisikletler hakkında çok fazla bilgim yok, çevremde yardımcı olacak kimsede yok. hoş gerçi 2.el bölümünde de bulabilmiş değilim xl size.
Umarım önerileriniz ile fiziğime en uygun bisikleti alabilirim.

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Trek'te 22,5",
Specialized'da XXL,
Dağ bisikletinde ise 20" kadro boyu size uygun (21,2" lik veya 22" lik kadrolar daha iyi oluyor ama 20"te de sorun çıkmıyor)
Ki bunları ha diye bulmak imkansız. (dağ bisikleti hariç)
Benim de boyum 1.98. Trek Fx7.5 aldım 22,5", fakat alabilmek için 2 aya yakın bekledim.
Specialized'da ise 3-4 ay beklemem gerekiyordu.

Yapmanız gereken İstanbul'daki bisikletçileri arayıp stok durumu sormak, ona göre davranmak.
Veya şöyle yapabilirsiniz -ki bana bu önerildi fakat içime sinmediği ve doğru bulmadığım için yapmadım- 29er bir dağ bisikleti alıp, şehir bisikleti gibi modifiye edip kullanabilirsiniz (sabit maşa, ince tekerlekler, yola daha yakın vites ekipmanı). Ama tabi ki böyle yaptığınızda istediğiniz şehir bisikleti geometrisini elde edemiyorsunuz.

GÖRKEM.G

Üye
Tepki
9
tabi markadan markaya size farklılıkları oluyor onu daha iyi araştırmam lazım.
aslında ufak bir bütçe ama öğrenci olduğumuzdan küçümsenecek bir rakam değil benim için o nedenle dağ bisikletini yola çevirme gibi bir olaya girme riskini alabileceğimi pek düşünmüyorum. size konusundaki yardımlarınız için teşekkürler.

carraro 704 AZIMUT, 904 PRIZMA
salcano CITY SPORT 21 VR
gibi modeller tek size oluyor sanırım bunlar hakkında bilgi verebilecek biri varmı?

ozgurozgenc

Aktif Üye
Tepki
139
size ümit sperior 28jant 21"kadro önerrim boyum 190 ben cok rahat kullanıyorum başangıç için çok ideal tourney shimano vites sistemi var tam bütçene göre dilersen yarı fiyatına benimkini verebilirim artık üst seviyeye geçmeliyim

GÖRKEM.G

Üye
Tepki
9
şuanda 2.el düşünmüyorum ancak aradığımı bulamazsam değerlendirebilirim. öm. ile iletişim adresimi yolladım teşekkürler.