xct v3 de sorun arkadaslar yardım lütfen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
slm bisikleti biraz ağır camurda kullandıkdan sonra önce hortumla su tuttum sonra iyice sünger le köpürtüp tekrar hortumla yıkadıkdan sonra(su tazyikli deildi normal akan su) süspansiyonumun bu hale geldigini gördüm..(arazide mi oldu yoksa yıkarkenmi emin deilim) ve şu anda acayip şekilde sert acaba benim cözebilecegim bişemi yoksa bisikletciye götürmem şartmı birde anca salı günü götürebilcegim için bu halde kullanmamda bi mahsur varmıdır acaba şimdiden yardımlarınız için tesekkür ederim....
(link)

Scudo

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
@Alkan Koç

Hocam onda bir şey yok; kapağı geri oturtun, sonra da sertlik ayarını yapın...ama yıkama sırasında olduysa su girmiş olabilir içine o da maşadaki yağın sertleşmesine sebep olmuş olabilir...
öyleyse maşayı açıp içindeki yayı temizlemeniz gerekir ki forumda resimli anlatımları vardı, nasıl yapılacağına dair.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Alkan abi eğer içine su kaçmadıysa kağaı kapat kullan.Ama sertleşme varsa kesin su kaçmıştır.Anlatımları bulamadım forumda ama vardı.Elbet bulursun.Sök temizle yağla hallolacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
cok tesekkür ederim arkadaslar yardımlarınız için bugun deltaya götürdüm bırakdım yarın alıcam bakalım

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
BENDE DE OLMUŞTU SERTLİk bi kaç gün meridvenlerden ine ine içindeki su çıktı şu an gayet iyi

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
şimdi yaptırdım ama aslında böle ufak tefek olayları artık ögrenmem lazım her seferinde bisikletciye kosmak olmuyo:D