((((( XCR - rebound mu? )))))

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar benim suntour XCR maşamın sol tarafında + - yönlü çıt çıt diye oynayan, sertliğinde farklılık gösteren bi çevirme butonu var acaba bu rebound ayar düğmesi midir? Xcr'lerde bu yok diye biliyorum.
Çok merak ediyorum.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum..

Scudo
Tepki
109
o maşanın sertlik ayarı. rebound ayarı maşanın alt kısmında ufak bir vida gibi olur. cevirme yonunu gosteren + / - ,tavşan / kaplumbağa gibi semboller olur ;)

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Teşekkür ederim.. :)

başka bildiği olan varsa fikrini sunabilir.... :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
XCR 'ler de rebound ayarı yok. Sadece yayı üsten iten bir mekanizma var o kadar.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rebound ayarı "Geri tepme " ayarıdır.Maşanın yumuşak ya da sertlik ayarıyla karıştırılmamalı.Arkadaşımızın da ifadeettiği gibi çeşitli sembollerle ifade edilebilir.Dağ etaplarındaki yoğun kaya ve taşlık alanlarda iseniz rebound ayarını arttırmak,toprak ve daha oval eğim ya da yükseltili alanlarda ise eksiltmek gerekir.Maşanın yumuşak ve sertlik ayarlarından farklı olarak,gidon'un sürücünün sürüş seviyesinde kalmasında etkilidir,zira yoğun girinti ve çıkıntılarda örneğin 10-15 cm den daha derin boşluklarla yükseltilerde rebound ayarlı bir maşanın varlığı belirgin olarak hissedilir (tabi,doğru ayar yapılmışsa) ancak yarışmacılar parkurun durumuna göre ortalama değerlerle yarışırlar.Bu da genellikle 0'ın biraz üzerindedir.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Tamam o zaman. Amortisörün kendisi çok yumuşak tepmesi çok hızlı olabilir mi?