XCR Maşa sorunu

OsmanErol

Üye
Tepki
8
İsim
osman
Bisiklet
Salcano
Gidondan kilitli xcr maşamın fazla yumuşak olması gibi bir sorunu var. Ben 90 kiloyum maşa zaten 10cm esnemeli. Ben bisikletin üstüne çıkınca 5cm çöküyor maşa. Haliyle kullanirken de maşa yetersiz kalıyor. Yumuşaklık ayarını sağa sola çok çevirdim uğraştım ama değişen bişey olmadı. Maşayı sertleştiremedim.
Bu sorunu çözmemin bir yolu var mı acaba ?

Scudo

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Sanırsam yay sıkıştırmalı bir maşa o ... Yağ esnekliğini belki yitirdi ya da sertlik ayarını alamıyor olabilir. Bir bakım yapıp sağ bacağında hatırladığım kadarıyla hidrolik kısmı var. O hidrolik değişirse belki bir değişiklik olur ama... Bana kalırsa çok bulaşma bu maşalar ikici bakımla pek bir verim alınan maşalardan değil.

Eğer imkanın varsa epicon havalı,reba, fox o tarzlarda maşalara yönelmen yerinde olabilir. Kilona göre hava basarsın sıkıntı kalmaz.

OsmanErol

Üye
Tepki
8
İsim
osman
Bisiklet
Salcano
@Emre Nakipoğlu öncelikle teşekkür ederim yardımınız için fakat malesef öyle bir bütçem yok şimdilik. ileriye doğru düşünüyorum. aslında maşada bir sıkıntı yok sanırım zayif bir insan çok rahat kullanabilir fakat ben mesela ayakta sürersem %100 içine giriyor maşa. bakım ile düzelemeyecekse sanırım böyle idare edicem.