Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XCM V3 çalışma sorunu

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Burock134 tarafından paylaşıldı.

1. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    23 : 04 : 2011 tarihinde salcano astro marka bisiklet aldım üzeride gelen XCM V3 maşa tam istediğim gibi çalışmıyor yani biraz sert , bunun için ne yapmam gerek biraz daha kullandıktan sonra açılır diyorlar bu doğrumu? Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bana da aynısını diyorlardı. Ama hala ilk günkü gibi çalışıyor (bakımsız bırakmadım tabi). Sertlik ayarını kurcalayarak istediğin çalışmayı yakalayamadıysan işin biraz zor gibi. İçindeki yağı az daha ince, ama uygun olan bir yağla değiştirerek olabilir belki...

Burock134 bunu beğendi.
  3. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet sanırım biraz yağlamak gerekecek gibi.

4. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    Başka çözüm öneren yokmu , ne yapılabilir biraz daha beklemelimiyim?

5. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Verilebilecek en iyi akıl sanırım satman olur ... Bunun yerine havalı bir maşa kullansan daha iyi olur senin için !!!

Bu maşaya pratikte yapacağın tek şey yağını değiştirmendir ve buna uygun en iyi 7wt yağ kullanabilirsin ama nerden bulursun veya nasıl uygularsın uyguladıktan sonra değişm olur mu bilinmezz...

Eğer durumun varsa ;

1.Fox
    2.SID eski 2000 model - Reba
    3.Manitiou R7
    4.Axon

Değiştirirsen biraz daha iyi olur yoksa bakımlarını yaparak temiz tutmaya çalış saygılarımla...

6. volkan koç

volkan koç Üye

Seviye:
    bence satıp xct v2 alma orta seviye böyle bir maşa yok hayran kaldım şimdiye kadar orta seviye baya bir maşa kullandım ama böylesi yok gerçekten şiddetle tavsiye ederim ama tabi sıfıra yakın bişey almaı tavsiye ederim

7. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadasım astro bende de war maşamız aynı ben tazdikli suyla yıkıyorum bisikleti eve geldikten sonra söküyorum herşeyini topluyorum yağlayıp maşamda en son geçen hafta sorun yasadım tazdikli suyun girmeyeceği yer yoktur malum herkes bilir gress yağını al aksamdan sür amötisörüne yarın yola cıkmadan önce bir bezle yada peçeteyle tamamen sil hiç gress yağı kalmams gibi gözkücek sonra ön freninin sık hassasiyet ayrını en düşüğe al ve freni sıkarak üstüne baskı uygula yaklasık 5 -10 arası uygularsan iyi olur sonra yola cık farkı göreceksin zaten bu islemi haftada 2 defa yapmanda fayda war fakat gressi iyi temizlemen lazım yoksa sorun cıkarıyor haberin olsun :D

8. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Selam, gresi amortisörün açıkta kalan üst demirlerine mi sürüyoruz ? Ve gresi iyi temizlemezsek oluşacak sorun nedir ?

9. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Arkadaşım bende 2 hafta önce aldım 241 SV.Maşa ile ilgili hiçbir problemim yok sertlik ayarını bile ellemedim gayet de iyi yaylanıyor.Sanırım senin maşanda yağ eksik veya hiç yok.Oto tamircilerinden lityum sabunlu beyaz gres alıp maşa yataklarına sürebilirsin.Daha sonra sertlik ayarını + konumuna çevir hafiflet ve en az 5-10 km sürüş yap sorun düzelecektir.Bisikleti alırken sıfır kutudan mı çıktı, yoksa kurulu halde mi aldın ?

10. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşım servise git...Daha 1 aylık bisiklet. Götür belgenle beraber bu neden böyle de baksınlar..Sen uğraşma, bildiğin birşeyse eyvallahta biryerinde yanlış birşey yapabilme ihtimalin varsa onuda yaparsın garantidende çıkar boşa masraf edersin.